ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

"Εγώ,δεν έχω βγάλει το...ωδείο"- Η εκπομπή του Θανάση Γιώγλου

524 posts in this topic

Έχασα το τελευταίο μισάωρο λόγω τηλεφωνικής συνδιάλεξης.... Δε μου είπατε ότι έχασα τα καλύτερα ομως!!!  B)  B)  B)

 

Μου αρέσουν αυτές οι εκπομπές που έχουν συναισθηματική ένταση! Θέλω κι άλλες τέτοιες! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είσαι σίγουρη πως θες κι άλλες τέτοιες εκπομπές;

 

 

Πού την άκουσες όμως την ένταση;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό? Με τρομάζεις!  :unsure:  :laugh:

 

Γενικότερα ήταν εκπομπή με πολύ συναίσθημα... Αυτό αποκόμισα εγώ. Επηρεασμένος από το ωραίο κλίμα της Χαλκίδας έκανες μια εκπομπή χαλαρή που όμως ήταν αυτό που γούσταρες, γι' αυτό αναφέρθηκα σε συναισθηματική "ένταση".  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

«Καυτά» ερωτήματα απαντώνται αυτή την Τετάρτη το βράδυ στην εκπομπή «Εγώ δεν έχω βγάλει το… ωδείο»: 

 

-Πότε και πώς βρέθηκε το χαμένο «φτωχό κομπολογάκι» του Γιώργου Μητσάκη;
-Γύρισε τελικά πίσω η θρυλική Μαντουμπάλα;
-Τι απαντούσε ο Καζαντζίδης στη Μαρινέλλα, όταν εκείνη «διέδιδε» πως «Οι άντρες δεν κλαίνε»;
-Υπάρχουν οι μάγκες τελικά, ή τους πάτησε το τρένο; 

 

«Τραγούδια σε… συνέχειες …» στους 100,6 fm (29/5)
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
27/05/2013

 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=6743&Itemid=16

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια σειρά από «καυτά» ερωτήματα βρήκαν απάντηση την Τετάρτη το βράδυ στην εκπομπή «Εγώ δεν έχω βγάλει το… ωδείο»:

 

-Πότε και πώς βρέθηκε το χαμένο «φτωχό κομπολογάκι» του Γιώργου Μητσάκη;
-Γύρισε τελικά πίσω η θρυλική Μαντουμπάλα;
-Τι απαντούσε ο Καζαντζίδης στη Μαρινέλλα, όταν εκείνη «διέδιδε» πως «Οι άντρες δεν κλαίνε»;
-Υπάρχουν οι μάγκες τελικά, ή τους πάτησε το τρένο;

 

«Τραγούδια σε… συνέχειες …» στους 100,6 Fm

Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου 30/05/2013

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=6804&Itemid=16

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ααααα ωραία.... να ακούσουμε γιατί είχαμε δουλειά χθες...   :whistling2:  :whistling2:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εσείς ειδικά να ακούσετε! ;)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ξεκινώντας από τον «Μανώλη» και τη «Δημητρούλα» και περνώντας στη «Φραγκοσυριανή» και τον «Απόκληρο», θα ακουστούν ρεμπέτικα και παλιά λαϊκά τραγούδια, διασκευασμένα όμως από νεότερους δημιουργούς και τραγουδιστές, με σύγχρονο μουσικό ένδυμα, εμπλουτισμένα με rock αλλά και latin ηχοχρώματα…
 
«Για ρεμπέτες και… ροκάδες …» στους 100,6 Fm (5/6)
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
04/06/2013
 
 
Υπογραμμίζουμε πως η συγκεκριμένη εκπομπή θα είναι η προτελευταία για την περίοδο 2012-2013. -
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξεκινώντας από τον «Μανώλη» και τη «Δημητρούλα» και περνώντας στη «Φραγκοσυριανή» και τον «Απόκληρο», ακούστηκαν ρεμπέτικα και παλιά λαϊκά τραγούδια, διασκευασμένα όμως από νεότερους δημιουργούς και τραγουδιστές, με σύγχρονο μουσικό ένδυμα, εμπλουτισμένα με rock αλλά και latin ηχοχρώματα…

 

«Για ρεμπέτες και… ροκάδες …» στους 100,6 Fm
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
06/06/2013
 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια «από καρδιάς» επιλογή, για την τελευταία εκπομπή της χρονιάς, αύριο το βράδυ στις 9, με ένα πολύ μικρό δείγμα από τα αγαπημένα μου τραγούδια, τραγουδισμένα αποκλειστικά από τις τρεις αγαπημένες φωνές των Γιώργου Νταλάρα, Στέλιου Καζαντζίδη και Γρηγόρη Μπιθικώτση....

 
«Μ’ αυτά τα τραγούδια μεγάλωσα …» στους 100,6 F m (12/6)
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
11/06/2013

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=6933&Itemid=16

 

 

Video

Γιώργος Νταλάρας "Εγώ δεν έχω βγάλει το σχολείο" (Γιώργου Μουφλουζέλη)
Από τη συναυλία του Γιώργου Νταλάρα στη μουσική σκηνή "Οδός Ονείρων" στη Χαλκίδα στις 16 Μαίου 2013

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε συ αυτό το βίντο (και το στιγμιότυπο δηλαδή) ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!! Δεν υπάρχει!!!!! :majesty: :majesty: :majesty::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΑΛΛΑΓΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ! Σας περιμένουμε το βράδυ στις 9 στους 100,6 fm με στιγμές από το Αρχείο της ΕΡΤ, από το πρώτο πολεμικό ανακοινωθέν το 1940, μέχρι την τελευταία κοινή ραδιοφωνική εκπομπή του Γιώργου Τσάμπρα και του Σιδερή Πρίντεζη, με καλεσμένους το Λουκιανό Κηλαηδόνη και τον Γιάννη Πετρίδη....

 

«Στιγμές από το Αρχείο της ΕΡΤ» στους 100,6 Fm (12/6)
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
12/06/2013

 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=6947&Itemid=16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ιδιαίτερη συγκίνηση και πολλά σχόλια προκάλεσε η χθεσινοβραδινή τελευταία εκπομπή η οποία αφιερώθηκε από τον υπογράφοντα στους φίλους ραδιοφωνικούς παραγωγούς Γιώργο Παπαστεφάνου, Γιώργο Τσάμπρα και Σιδερή Πρίντεζη... Ολόκληρη η εκπομπή και τα σχόλια των ακροατών εδώ....

 

«Στιγμές από το Αρχείο της ΕΡΤ» στους 100,6 Fm
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
13/06/2013
 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλα τα "ωδεία" της χρονιάς, συγκεντρωμένα εδώ....

9 μήνες, 43 εκπομπές...

 

Θανάσης Γιώγλου - «Εγώ, δεν έχω βγάλει το… ωδείο» (ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ)
 
Υπογράφει: Ogdoo.gr
20/11/2012

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=4196&Itemid=16

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mπράβο Θανάση!!  :)  Με το καλό ,οι εκπομπές ,σύντομα να γίνουν εκατο και ακόμα παραπάνω :D:walkman:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε Θαναση!!!!

Καλη συνεχεια!!!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξαιρετικά.Ευχαριστούμε πολύ. Απόλυτα αναγκαίο ελλείψει και Δευτέρου Προγράμματος.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το "Ωδείο" ξανανοίγει τις πόρτες του για δεύτερη χρονιά την Τετάρτη το βράδυ στις 9 με τα λαϊκά τραγούδια του Μάνου Χατζιδάκι.... Σας περιμένουμε στους 100,6....

 

Το «λαϊκό» πρόσωπο του Μάνου Χατζιδάκι στους 100,6 fm (23/10) 

 

Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου

22/10/2013 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=8156&Itemid=16

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...