xristinaki

6 εμφανίσεις στο Gazarte

147 posts in this topic

Φυσικά και είναι Μάριε! Περιμένουμε ανακοίνωση για να αντιδράσουμε! :dance::yahoo:

Κι εμείς το Βασιλικό θέατρο... εκεί να δεις αντίδραση.... :razz: :razz: :razz: :razz:

1 person likes this

Υπάρχει κανένα νέο απo Gazarte? Μίλησε κανείς για το αν & πώς γίνεται κράτηση?

Ναι Μάρω, δεν έχουν το δελτίο τιμών ακόμα, μάλλον σε 2 ή 3 μέρες

3 people like this

Από το facebook

Petroula Xatzipetrou

Καλησπερα παιδια....Λοιπον οι τιμες για το Ganzante ειναι.....35....30...25..και 10 ορθιοι.....Οι προκρατησεις ξεκινουν την Δευτερα....Στις τιμες δεν περιλαμβανεται το ποτο,αλλα ειναι προαιρετικο......

3 people like this

Μμμ... δεν το λες και φθηνό. Υποθέτω πως το ποτό θα χρεώνεται επιπλέον... εκτιμώ γύρω στο 10αρικο...

Απ' όσο ξέρω το ποτό δεν συμπεριλαμβάνεται στη τιμή, είναι έξτρα. (αυτό ίσχυε μέχρι πέρυσι, και μάλλον δεν παίζει να το άλλαξαν)

Στη Θεσσαλονίκη για 2 εμφανίσεις (19 & 20/11/2012)

Αναρωτιέμαι πώς θα χωρίσουν τις ζώνες στο gazarte. Συνήθως είναι χωρισμένο σε 2 ζώνες + το bar. Εκτός αν υπολογίζουν και αυτό που αποκαλούν vip, οποτε πιάνεται σαν 3 ζώνες, οπότε στέκουν και οι 3 διαφορετικές τιμές, πλην του bar. Τελος παντων... Θα δούμε σύντομα...

Μάρω, μπορείς να δεις πώς τις χωρίζουν στις κρατήσεις εισιτηρίων για τις άλλες παραστάσεις των αρχών του Νοεμβρίου, για τις οποίες μπορείς να κρατήσεις ήδη εισιτήρια.

Ναι, εκεί είχα ήδη ρίξει μια ματιά. Απλώς μου έκανε εντύπωση που δίνουν 4, ουσιαστικά, διαθέσιμες τιμές (υπολογίζω και το bar μέσα). Για τις θέσεις VIP δίνουν δηλαδή κανονικά τιμή (αν κρατήσουμε το πλάνο των άλλων παραστάσεων).

Όχι τίποτα άλλο, αλλά εμείς οι...VIP να ξέρουμε πόσα θα δώσουμε! :razz:

http://www.dalaras.g...80%CE%BF%CF%85/

Live στο Gazarte – Δελτίο Τύπου

ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ

ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ

ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΙΚΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ

ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ LIVE ΣΤΟ GAZARTE

23, 24, 30 Νοεμβρίου και 1 Δεκεμβρίου

ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ Η ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΜΠΑΜΠΑΛΗ

Στη σκηνή του ανανεωμένου Gazarte, ο Γιώργος Νταλάρας για πρώτη φορά παίζει ζωντανά με τον Νίκο Αντύπα τα καινούργια τραγούδια της δισκογραφικής τους δουλειάς «Τι θα πει έτσι είναι». Δέκα μπαλάντες σε ρυθμούς ροκ αλλά και μεσογειακούς (latin, tango, εννέα όγδοα) με τους ξεχωριστούς στίχους του Μιχάλη Γκανά, του Μάνου Ελευθερίου, του Άρη Δαβαράκη που έχει γράψει το ομώνυμο τραγούδι του δίσκου, του Νίκου Μωραΐτη και του Γεράσιμου Ευαγγελάτου.

Επί σκηνής Gazarte λοιπόν με επτά μουσικούς σολίστες, τον Νίκο Αντύπα και τον ίδιο τον Γιώργο Νταλάρα σε διαφορετικά όργανα με έναν καινούργιο ήχο, αφού και τα τραγούδια του ρεπερτορίου του, τα οποία θα παρουσιάσει μαζί με την νέα δουλειά, είναι όλα διασκευασμένα σε ενορχηστρώσεις που επιμελήθηκε ο Νίκος Αντύπας.

Επί σκηνής και η Ανδριάνα Μπάμπαλη, η οποία συμμετέχει και στο δίσκο με το τραγούδι «Κόψε» σε στίχους του Νίκου Μωραΐτη.

Γιώργος Νταλάρας – Νίκος Αντύπας, μια συνεργασία που αναμενόταν εδώ και καιρό, με μια διαφορετική μουσική προσέγγιση και με εξαιρετικά ενδιαφέρον μουσικά αποτέλεσμα στο οποίο συναινούν οι πρώτες μουσικές ακροάσεις.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το ομότιτλο τραγούδι «Τι θα πει έτσι είναι», στο δίσκο, το ερμηνεύει με την Νoa σε αγγλικούς στίχους του Frank Musker και έχει αποσπάσει θερμές κριτικές και έχει κάνει ρεκόρ ακροάσεων στα social media.

Εξάλλου ο Γιώργος Νταλάρας σκοπεύει να παρουσιάσει συνεργασίες στη σκηνή του Gazarte με ξένους καλλιτέχνες που συνεργάστηκε στο παρελθόν ή θα το κάνει στο άμεσο μέλλον.

4 people like this

http://www.athinoram...om/?edtid=21685

Newsroom

21685_dala.jpg

O Γιώργος Νταλάρας σε λίγες μέρες θα παίξει για πρώτη φορά ζωντανά τα και

νούργια τραγούδια της δισκογραφικής τους δουλειάς «Τι θα πει έτσι είναι». Δέκα μπαλάντες σε ρυθμούς ροκ αλλά και μεσογειακούς (latin, tango, εννέα όγδοα) με τους ξεχωριστούς στίχους του Μιχάλη Γκανά, του Μάνου Ελευθερίου, του Άρη Δαβαράκη (που έχει γράψει το ομώνυμο τραγούδι του δίσκου), του Νίκου Μωραΐτη και του Γεράσιμου Ευαγγελάτου. Το πρόγραμα θα περιλαμβάνει και κλασικά τραγούδια του ρεπερτορίου του, όλα διασκευασμένα σε ενορχηστρώσεις που επιμελήθηκε ο Νίκος Αντύπας. Συμμετέχει η Ανδριάνα Μπάμπαλη.

23, 24 & 30 Νοεμβρίου & 1 Δεκεμβρίου

Στις 10 μ.μ. Είσ.: € 10, 25, 30, 35. Προπώληση: 2103460347, www.gazarte.gr, www.viva.gr

1 person likes this

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως χωρίζουν ζώνες σε ένα μαγαζί με τραπέζια;;;

Αφού τραπέζι=μπουκάλι.

στο συγκεκριμενο η καθε ζωνη χωριζεται με σκαλοπατι, οσο πιο κοντα τοσο πιο ακριβα!!

δεν ειναι η πρωτη φορα εκει, ετσι γινεται..

οι ορθιοι, πισω, μπαρακι μερια...

ναι κατάλαβα. Μόλις μίλησα στο τηλέφωνο με τις πληροφορίες.

Οι τιμές είναι ανά ζώνη και δεν είναι υποχρεωτικό το ποτό. (φλασκί θα δουλέψει μου φαίνεται... :razz: :razz: )

3 people like this

Οι όρθιοι και στο πλάι, Μιχάλη!

1 person likes this

Άσε τις αναλύσεις.... :razz: Έκλεισες? Μπαρ θα είσαι καμιά μέρα?

δεν μπορώ στο μπαρ αγαπητή μου...έχω και μια ηλικία.. θέλω καρεκλίτσα.

Άσε που αν με βάλετε εμένα στο μπαρ....πιο ακριβά απο τραπέζι θα μου βγει.... δεν συμφέρω!! :razz: :razz:

3 people like this

Μια χαρά και στο μπαρ! Όχι όλες τις φορές βέβαια...

Μόλις έκλεισα το τραπέζι νο7 στην Α ´ ζώνη, για τις 23/11. Ε ρε γλέντια!!!!

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...