ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Ο Γιώργος Νταλάρας στην εκπομπή "Εγώ δεν έχω βγάλει το ωδείο"

91 posts in this topic

πω πω... έχουμε χορτάσει Νταλάρα αυτές τις μέρες!!!

Πολύ like!!!!! :dance: :dance: :dance:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανυπομονώ να την ακούσω (όχι πριν από αύριο το βράδυ μάλλον) με τόσα που γράφετε (δεν έχω καν καταλάβει πως ήρθε η κουβέντα στον 902 :razz: :razz: :razz: ).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θανάση, το είπαν πριν από μένα αλλά εγώ θα το επαναλάβω έτσι κι αλλιώς. Η συνέντευξή σου με τον Νταλάρα ήταν πολύ απολαυστική να την ακούμε, πιθανόν η πιο ενδιαφέρουσα συνέντευξη που έχω ακούσει μέχρι στιγμής. Χρειάζεται έναν πολύ καλό και έμπιστο ραδιοφωνικό παραγωγό να θέτει ερωτήσεις αλλά και να μπορεί να ακούει χωρίς να διακόπτει. Πιστεύω ότι αυτό έγινε επειδή επέτρεψες στον Νταλάρα να μιλήσει ελεύθερα, χωρίς διακοπές διαφημίσεων και παρεμβάσεις, πήραμε τόσες αξιόπιστες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Συγχαρητήρια στον Θοδωρή (επίσης για καλή συμπεριφορά :) ), στην Ελίνα και στον Μάκη. Εύγε!!!

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

πω πω... έχουμε χορτάσει Νταλάρα αυτές τις μέρες!!!

Πολύ like!!!!! :dance: :dance: :dance:

Χορτασαμε αλλα και παλι απληστοι ειμαστε!! Θελουμε κι αλλο!! Ναρκωτικο!! :music: :music:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να δω πότε θα βρω χρόνο να την ακούσω κι εγώ την εκπομπή. Όχι φυσικά ότι διαφωνώ με όλα όσα γράψατε.

Στο βαθμό που γνωρίζω απλά (και όχι "ξέρω καλά") και τους δύο, ήταν θέμα χρόνου όχι μόνο η ραδιοφωνική συνύπαρξη, αλλά και το - εγγυημένο - αποτέλεσμά της.

ΥΓ. Ευχαριστώ για την αφιέρωση και περισσότερο για την αναφορά... και τους δύο.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είχα καιρό να ακούσω τόσο απλά ωραία μουσική εκπομπή, μακάρι όλες οι συνεντεύξεις καλλιτεχνών να ήταν έτσι... Συγχαρητήρια Θανάση!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

2012 – Τα «καλύτερα της χρονιάς» στους 100,6 Fm (2/1)

Υπογράφει: Γιάννης Κέρκης

31/12/2012

http://www.ogdoo.gr/...=5024&Itemid=16

Ξεχωριστοί καλλιτέχνες όπως ο Γιώργος Νταλάρας, ο Βαγγέλης Κορακάκης, ο Γεράσιμος Ανδρεάτος, ο Γιώργος Μαργαρίτης αλλά και ο φίλος Μάκης Ιωακειμίδης (πρώην μέλος του Δ.Σ. του Ερασιτέχνη Απόλλωνα Καλαμαριάς) μιλούν στην εκπομπή του Θανάση Γιώγλου.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για καθαρά τεχνικούς λόγους η μετάδοση της σημερινής (ηχογραφημένης) εκπομπής αναβάλλεται.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαλημέρα και καλό μήνα με μια είδηση που δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο.
Φιλοξενούμενος της εκπομπής «Εγώ, δεν έχω βγάλει… το ωδείο», που θα μεταδοθεί την Τετάρτη το βράδυ από το Εθελοντικό Ραδιόφωνο του Δήμου Θεσσαλονίκης, θα είναι ο Γιώργος Νταλάρας, με καινούργια, αλλά και παλιά, ξεχασμένα τραγούδια από τη δισκογραφία του. 
 

Ο Γιώργος Νταλάρας στο Δημοτικό Ραδιόφωνο Θεσσαλονίκης

01/04/2019
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Θανάσης Γιώγλου

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/media/o-giorgos-dalaras-sto-dimotiko-radiofono-thessalonikis

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακούστε ολόκληρο το πρώτο μέρος της συνέντευξης του Γιώργου Νταλάρα, που μεταδόθηκε την περασμένη Τετάρτη στην εκπομπή «Εγώ, δεν έχω βγάλει… το ωδείο», το Εθελοντικό Ραδιόφωνο του Δήμου Θεσσαλονίκης...

Γιώργος Νταλάρας: «Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αγάπη απ’ το να ψάχνεις το άγνωστο»

06/04/2019
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Θανάσης Γιώγλου

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/media/giorgos-dalaras-den-yparxei-megalyteri-agapi-ap-to-na-psaxneis-to-agnosto

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ωραία συνέντευξη! Εν αναμονή του β' μέρους.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή την Τετάρτη το βράδυ, στην εκπομπή «Εγώ, δεν έχω βγάλει… το ωδείο», στο Εθελοντικό Ραδιόφωνο του Δήμου Θεσσαλονίκης, θα ακουστεί το δεύτερο μέρος της μεγάλης συνέντευξης που μας παραχώρησε ο Γιώργος Νταλάρας, με μια επιλογή από τραγούδια που επέλεξε, κατά το μεγαλύτερο μέρος ο ίδιος και πρότεινε να ακουστούν, θεωρώντας πως σε κάποια από αυτά πραγματοποίησε μερικές από τις σημαντικότερες ερμηνείες της μεγάλης διαδρομής του στο ελληνικό τραγούδι...

Ο Γιώργος Νταλάρας προτείνει τις ωραιότερες ερμηνείες του

08/04/2019
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Θανάσης Γιώγλου

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/media/o-giorgos-dalaras-proteinei-tis-oraioteres-ermineies-tou

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το δεύτερο μέρος της μεγάλης συνέντευξης που παραχώρησε ο Γιώργος Νταλάρας στην εκπομπή «Εγώ, δεν έχω βγάλει… το ωδείο», στο Εθελοντικό Ραδιόφωνο του Δήμου Θεσσαλονίκης, που διανθίστηκε με τραγούδια που επέλεξε, κατά το μεγαλύτερο μέρος. ο ίδιος και πρότεινε να ακουστούν, θεωρώντας πως σε κάποια από αυτά πραγματοποίησε μερικές από τις σημαντικότερες ερμηνείες της διαδρομής του στο ελληνικό τραγούδι...

Γιώργος Νταλάρας: «Ελευθερία είναι να μπορείς να έχεις ό,τι σου αξίζει»

14/04/2019
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Θανάσης Γιώγλου

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/media/giorgos-dalaras-eleftheria-einai-na-boreis-na-exeis-o-ti-sou-aksizei

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή την Τετάρτη το βράδυ έχουμε μια πολύ ιδιαίτερη εκπομπή, στο Εθελοντικό Ραδιόφωνο του Δήμου Θεσσαλονίκης. 
Με αφορμή την έκδοση του ιστορικού ντοκιμαντέρ «Η Ανατολή έδυσε», που είναι βασισμένο στις ανταποκρίσεις του δημοσιογράφου Κώστα Μισαηλίδη για την Μικρασιατική Εκστρατεία, συζητάμε με την ιστορικό Ειρήνη Σαρίογλου ψυχή και γενική γραμματέα του Ελληνικού Ιδρύματος Ιστορικών Μελετών (ΙΔ.ΙΣ.ΜΕ), ακούγοντας παράλληλα τραγούδια για την προσφυγιά, τη μετανάστευση, την ξενιτιά, με τη φωνή του Γιώργου Νταλάρα...

«…κι απ’ το θάνατο ακόμα, πιο πικρή είσαι προσφυγιά…»

27/05/2019
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Θανάσης Γιώγλου

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/media/ki-ap-to-thanato-akoma-pio-pikri-eisai-prosfygia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...