346 posts in this topic

Μερικά από τα τραγούδια που ακούστηκαν σήμερα:

-Μια στιγμή για πάντα

-Εγώ ποτέ δεν αγαπώ

-Είμαι αητός χωρίς φτερά

-Δε με πονάς

-Δε φταίω

-Αλάνα

-Ηλιε μου σε παρακαλώ

-Αλλα μου λεν' τα μάτια σου

-Σαλταδόρος

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μερικά από τα τραγούδια που ακούστηκαν σήμερα:

-Μια στιγμή για πάντα

-Εγώ ποτέ δεν αγαπώ

-Είμαι αητός χωρίς φτερά

-Δε με πονάς

-Δε φταίω

-Αλάνα

-Ηλιε μου σε παρακαλώ

-Αλλα μου λεν' τα μάτια σου

-Σαλταδόρος

Σωστά!

Για την ακρίβεια τα τελευταία τραγούδια είχαν ως εξής:

- Είμαι αητός χωρίς φτερά

-Το πεπρωμένο

- Εγώ ποτέ δεν αγαπώ

- Δε με πονάς

- Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου

- Το γράμμα

- Σαλταδόρος

- Άλλα μου λεν' τα μάτια σου

- Στην αλάνα

- Ήλιε μου σε παρακαλώ

Και τα Latin.

Νωρίτερα είχε παίξει και το "Μια στιγμή για πάντα" που έγραψε και ο Μάκης.

Τι να πω.... It was real magic... Κοινώς, και συγγνώμη για τις εκφράσεις, αλλά αυτό ταιριάζει τώρα: μας ξέσκισε ο πού&της!!!!! :majesty: :majesty: :majesty:

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι να πω.... It was real magic... Κοινώς, και συγγνώμη για τις εκφράσεις, αλλά αυτό ταιριάζει τώρα: μας ξέσκισε ο πού&της!!!!! :majesty: :majesty: :majesty:

Ας μη φοβόμαστε τις λέξεις!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για την ακρίβεια τα τελευταία τραγούδια είχαν ως εξής:

- Είμαι αητός χωρίς φτερά

-Το πεπρωμένο

- Εγώ ποτέ δεν αγαπώ

- Δε με πονάς

- Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου

- Το γράμμα

- Σαλταδόρος

- Άλλα μου λεν' τα μάτια σου

- Στην αλάνα

- Ήλιε μου σε παρακαλώ

Και τα Latin.

πριν την αλάνα είπε και το 'δε φταίω' μετά από απαίτηση του κοινού B)

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

σας ευχαριστώ και πάλι!!!!!

in the meantime, some photographs from 01-12-2012 at GazArte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μας πέθανε χτες! Μας τρέλανε! Πόσο μου αρέσει ο Νταλάρας όταν είναι έτσι "ανοιχτός" και κάνει πρόγραμμα μόνος του!!!!

Ο κόσμος δεν ήταν τόσο πολύς αλλά ήταν ζεστός κι αρκετά "νταλαρικός". Στο πρώτο μέρος τα πράγματα κυλούσαν ήρεμα, χωρίς εκπλήξεις και χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Ένας άψογος Νταλάρας!

Αλλά στο δεύτερο μέρος...

Μα..."Δε φταίω";;;; Ακόμα δεν το πιστεύω! Και "Ήλιε μου σε παρακαλώ" ;;;;

Και το "Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου" για να μας αποτελειώσει...τι ερμηνεία;;;;; Μα τι παππούς και πράσσειν άλογα!!!! Ούτε 30 χρονών δεν είναι ο άνθρωπος!!!!

Και σκεφτόμουν να μην πάω στον Ιανό...ούτε μια παράσταση δεν πρέπει να χάνουμε! Ραντεβού στο Gazarte απόψε πάλι!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πόσο μου αρέσει ο Νταλάρας όταν είναι έτσι "ανοιχτός" και κάνει πρόγραμμα μόνος του!!!!

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Δε φταίω".... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Ε ρε τι ζήσαμε πάλι;;;;;;;;

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα νέα και τις εντυπώσεις όλες και όλους!!

Ανυπομονούμε !!!!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θεος!! Μαγος!! Τι υπεροχη βραδια..... Τι ζησαμε, οπως ειπε και η Ελπιδα...!

Αμεσως καταβαμε τι θα ακολουθουσε οταν ειπε στους μουσικους του "οποιος βαρεθει, μπορει να φυγει"....! Παντα τετοια!

Edited by Apostolis
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και το "Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου" για να μας αποτελειώσει...τι ερμηνεία;;;;; Μα τι παππούς και πράσσειν άλογα!!!! Ούτε 30 χρονών δεν είναι ο άνθρωπος!!!!

Και σκεφτόμουν να μην πάω στον Ιανό...ούτε μια παράσταση δεν πρέπει να χάνουμε! Ραντεβού στο Gazarte απόψε πάλι!

Πες τα!πες τα!!!!...κι αν δεν υπηρχε κι αυτη η απροσμενη αρνητικη παρουσια στο τελος να σβησει το χαμογελο

απ τα χειλη του...κι απ τα δικα μας...

Και χαιρομαι ιδιαιτερα που σ ακουω ενθουσιασμενη γιατι ησουν αρνητικη με τα τραγουδια...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με τα τραγούδια εξακολουθώ να είμαι αρνητική....αλλά ας μην επεκταθούμε κι ας μείνουμε στις εμφανίσεις του που είναι μαγικές!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στα σημερινά τραγούδια-εκπλήξεις είχαμε τα

Κάποια κάπου κάποτε,πάνε να πεις,ειναι αργά και το μοιρολόι :music:

Περισσότερες εντυπώσεις από αύριο :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι να πει κανεις για την αποψινη βραδια.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ό,τι κι αν πω θα είναι λίγο...αναμένουμε ανυπόμονα το Passport...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστούμε πολύ πού πολύ!!!! :) :) :) :) :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

2:09:59 << the concert on 01-12-2012 recorded by the special guest from Turkey :)

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η χτεσινή βραδιά είχε πολλές μαγικές στιγμές. Η πιο μαγική όμως ήταν αυτή:

Ήρθε η ώρα για να πονάς

όπως κι εγώ για `σένα κάποτε πονούσα

στης καρδιάς μου πια το τζάκι

ήρθε άλλη με μεράκι

κι έχει ανάψει τη φωτιά

είναι αργά πολύ αργά

:music: :music: :music: :music: :music: :music: :music::walkman: :walkman: :walkman: :walkman: :walkman: :walkman: :walkman::wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

Αφιερωμένο σε όλα τα παιδιά του forum.....

Edited by Apostolis
15 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Α ρε Γιώργο τι μας κάνεις!!!!! :walkman: :walkman: :shock4: :shock4: :surrender2: :surrender2:

Αποστόλη ευτυχώς που είσαι εκεί και καταγράφεις....!

Δεν είναι μόνο το φοβερό τραγούδι, το γεγονός ότι λέει τους στίχους αυτούς, αλλά κυρίως η εσωτερικότητα με την οποία το λέει!! Άλλο πράγμα!!!

Edit: Αυτή που γκαρίζει για lexotanil, να πάει να το πάρει και να βγάλει το σκασμό!! Όπως και η άλλη που ούρλιαζε στο Πέραμα... Άιντε πια απο κει, γεμίσαμε καθυστερημένους...

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και με ατελείωτη κορώνα στο τέλος! Δοκίμασε τις αντοχές μας ! Μας τελείωσε!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Δεκέμβρης του 2012 ήταν τελικά ένας μήνας ξεχωριστός για όλους μας. Με ζωντανό τον απόηχο από τα έκτροπα του Μαρτίου, με μια σειρά από αναβολές προγραμματισμένων εμφανίσεων, που δημιούργησαν ερωτηματικά και εκνευρισμό και με ενδιάμεσο αλλά ιδιαίτερα φωτεινό διάλειμμα τη Νάουσα, αποφάσισε, στο κλείσιμο του χρόνου, να τοποθετήσει τα πράγματα στη σωστή τους βάση και να θυμίσει έτσι, σε όσους πήγαν να το ξεχάσουν, ότι ο Νταλάρας είναι εδώ, παραμένει μορφή ηγεμονική και αξία αξεπέραστη στο ελληνικό μουσικό στερέωμα. Η Νάουσα ήταν το φυτίλι που άναψε τη φωτιά και σηματοδότησε τη διάθεση για νέο ξεκίνημα. Και ακολούθησε ένας μήνας ... γεμάτος από Γιώργο. Καινούριος δίσκος, συνεντεύξεις χείμαρρος από ραδιόφωνο σε ραδιόφωνο και τελικά... Gazarte! Έξι βραδιές, από τις οποίες είχα την τύχη να είμαι παρών στις τρεις, που έδωσε απαντήσεις σε όλους και όλα. Χώρος πολιτισμένος, που έμοιαζε φτιαγμένος γι αυτόν, ακμάδα φωνής, ενέργεια και όρεξη που παραπέμπουν σε τριαντάρη. Ζωντανή παρουσίαση ολόκληρου νέου δίσκου με τον συνθέτη μπροστά, στη σκηνή και την ορχήστρα. Και άλλα τραγούδια, όχι παλιά αλλά ελάχιστα ακουσμένα, για να υπενθυμίσει ότι τα καλά τραγούδια στις μέρες μας κρατούνται κρυμμένα πίσω από τις λίστες των περισσότερων ραδιοφωνικών παραγωγών. Και τραγούδια κλασσικά και ρεμπέτικα και latin. Kαι βαθιά βουτιά στην προσωπική του δισκογραφία για να ανασύρει κάθε βράδυ και μια έκπληξη, έτσι να κλείνει το μάτι σε εμάς που τόσο την περιμένουμε... Και όλα αυτά σε ένα μοναδικό κλίμα ζεστασιάς και αγάπης από την πλατεία προς τη σκηνή αλλά και ανάποδα, από τη σκηνή στην πλατεία! Δεν μπορώ να πω αν ήταν ο καλύτερος Νταλάρας που είδα ποτέ, ξέρω όμως ότι τα τελευταία τριάντα χρόνια, πρώτη φορά ένιωσα τόσο ικανοποιημένος και χαρούμενος όχι μόνο για μένα αλλά και για εκείνον που τραγουδούσε μπροστά μου ορεξάτος και γελαστός και για τον διπλανό μου που ενθουσιαζόταν και το έδειχνε απλόχερα!! Ευχαριστούμε από καρδιάς όσους έκλεισαν μέσα στους φακούς και τις κάμερες τους λίγη από τη μαγεία αυτών των βραδιών. Έτσι θα μπορούμε να υποστηρίζουμε, με αδιάσειστα στοιχεία, όλοι όσοι είμαστε κάτω από πενήντα, ότι το Gazarte του 2012 ήταν το δικό μας Θεμέλιο και η δική μας Διαγώνιος!!!!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...