346 posts in this topic

Πραγματικά καταπληκτική βραδιά. Οι ερμηνείες όλες εξαιρετικές με αποκορύφωμα το "Ένας αλήτης πέθανε".Μας καθήλωσε κυριολεκτικά.

Υ.Γ. Θα μπορούσε να βρει κάτι καλύτεο για ανκορ από το "Εγώ ήμουν εσύ".Αλλά χαλάλι του...

Υ.Γ. Όσαα ευχαριστούμε και να πούμε στα παιδιά για τα βίντεο και τις φωτογραφίες είναι πολύ πολύ λίγα.

1 person likes this

Ένα ακόμα πράγμα που μου έκανε εντύπωση... Νομίζω πως είναι η πρώτη φορά μετά από καμιά 10αριά χρόνια που κάνει πρόγραμμα στο οποίο παρουσιάζει τον νέο δίσκο του. Θυμάμαι παλιότερα τις περιοδίες που έκανε με την "Άσφαλτο"... Έχω την εντύπωση πως από τότε δεν έχει ξανακάνει πρόγραμμα στο οποίο να "παίζει" τα καινούργια τραγούδια του. Π.χ. στο Παλλάς το 2007 έλεγε 2-3 τραγούδια από το "Με το 'να πόδι στ' άστρα", στο Πόλις έλεγε άλλα 2-3 τραγούδια από το "Γι' αυτό υπάρχουνε οι φίλοι", και αυτό ήταν όλο... Ουσιαστικά δεν πολυστήριζε τους δίσκους του στα live, πέρα από λίγα -τα πιο γνωστά- τραγούδια τους... Κάνω λάθος;

Καλή η ερώτηση! Ζωντανή παρουσίαση ολόκληρου καινούριου δίσκου, με αυτόν τον τρόπο, νομίζω ότι έχει κάνει μόνο με τον Μαρκόπουλο στη Διαγώνιο, παρουσιάζοντας το "Σεργιάνι στον κόσμο" πριν από την επίσημη κυκλοφορία του στα δισκοπωλεία. Επίσης το 1989-90 στο Αττικόν, έπαιζε με το Νικολόπουλο σε έναν μικρό μέρος, στην αρχή του προγράμματος, γύρω στα 4-5 τραγούδια από το "Μη μιλάς κινδυνεύει η Ελλάς", όχι όμως όλο το δίσκο όπως τώρα. Ακόμα στις καλοκαιρινές εμφανίσεις του 1987, που κορυφώθηκαν με μια μεγάλη συναυλία στο Ολυμπιακό Στάδιο, έπαιζε στο 1ο μέρος πολλά τραγούδια από τα Latin. To καλοκαίρι με την "Άσφαλτο", αν και τον είχα δει νομίζω στο Κατράκειο, δεν θυμάμαι να λέει όλο ή μεγάλο κομμάτι του δίσκου. Πάντως κοινό σημείο των 2-3 πληρέστερων ζωντανών παρουσιάσεων νέας δισκογραφικής δουλειάς, είναι η παρουσία επί σκηνής του συνθέτη που υπογράφει όλο τον δίσκο, πράγμα δύσκολο με όλες τις παραγωγές των τελευταίων ετών, που είναι πολυσυλλεκτικές. Το ιδιαίτερα ενδιαφέρον φέτος, είναι ότι έχει στήσει παράσταση με μόλις 1-2 τραγούδια από τη δεκαετία του '70, που θεωρείται το δυνατό χαρτί του. Τα έχουμε πει, έχοντας κάνει 10 καριέρες σε συσκευασία μιας, μπορεί να φτιαχνει όσα 3ωρα προγράμματα θέλει, αφιερωμένα το κάθε ένα από αυτά, σε μια περίοδο της τραγουδιστικής του ζωής!

1 person likes this

Και απο τα νεα τραγουδια που ειπε στις 1 Δεκεμβριου δεν εγραψε κανεις;

Alona,θαρρώ πως και τα τρία προκείμενα τραγούδια,που ανέβασες δεν ήταν από την Πρώτη του Δεκέμβρη..! :whistling2:;):naughty::razz:

ακριβώς!!! ήταν μια στιγμή για πάντα :naughty::wow:

4 people like this

Thank you Alona !!! Mipos egrapses kai to prota 3 tragoudia pou eipe? Eftasa ligo arga kai ta exasa...

O Γιώργος Νταλάρας στο Gazarte (ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ!)

Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου

04/12/2012

http://www.ogdoo.gr/...4533&Itemid=125

Πηγή: www.dalaras.com/forum

Τεχνική επεξεργασία video: Θανάσης Γιώγλου

Φωτογραφίες: Αlona Azaria. Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως.

9 people like this

Ωραιότατα!! :)

1 person likes this

Το 1.43' στο βίντεο του ogdoo..... :yahoo: :yahoo:

Οι φωτογραφίες της Αλόνας.... :majesty: :majesty: :majesty: :majesty:

3 people like this

Το 1.43' στο βίντεο του ogdoo..... :yahoo: :yahoo:

Eντελώς :yahoo: :yahoo: όμως...

Και Ρε μινορέ το "Κάπου νυχτώνει".... :music_singguitar:

Ευχαριστούμε παιδιά!

2 people like this

Πραγματικά Alona ευχαριστούμε πολύ για όλα τα βίντεο και όλες τις φωτογραφίες! Η μηχανή έχει γίνει επέκταση του ματιού σου! Ο κόπος σου τεράστιος!!

Πρόσθεσα κι εγώ κάποιες στο flickr.

7 people like this

Πραγματικά Alona ευχαριστούμε πολύ για όλα τα βίντεο και όλες τις φωτογραφίες! Η μηχανή έχει γίνει επέκταση του ματιού σου! Ο κόπος σου τεράστιος!!

και οι δικές σας δεν πάνε πίσω κυρία μου.... ;)

2 people like this

οι φωτο απο Αλονα και Μαρω τα σπανε.... :thumbsup: :thumbsup: :majesty: :majesty: :majesty: :majesty: :majesty:

τωρα καποιες αλλες που ειδα απο (ονομα δ λεω) εεε,, καλες μπορω να πω πως ειναι... :huh: :huh: :huh::giggle:

μπραβο για την παρουσιαση στο Ογδοο, καλα για το βιντεο :yahoo: :yahoo: :yahoo:

p.s. Alona, kisses from body guard!! :love4:

6 people like this

Πολύ ωραίες Μάρω!

Ερώτηση: στο πατάρι υπάρχει μοκέτα; (!)

1 person likes this

Ποιό πατάρι;

1 person likes this

Ααα.. :D Είπα κι εγώ... μα φλατ είναι όλο. :razz: Ναι, έχει μοκέτα κάτω!

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...