Elpida

"Φωνές του δρόμου, μουσικές του κόσμου" στο ΜΜΑ (7 & 8/03/

54 posts in this topic

http://www.megaron.gr/default.asp?pid=5&la=1&evID=1134

Ο Γιώργος Νταλάρας σε μια σειρά συναυλιών με πρωταγωνιστές τραγούδια από την Ελλάδα, τη Μεσόγειο και τον κόσμο. Τραγούδια που προβάλλουν τις συγγένειες των εθνικών μουσικών της Μεσογείου, όσο διαφορετικά κι αν ακούγονται.

Εκλεκτή προσκεκλημένη στις συναυλίες, μια σπουδαία ερμηνεύτρια, η Noa, που με το ταλέντο, την αφοσίωσή της στη μουσική και τους πειραματισμούς της έκανε γνωστή τη μουσική της πατρίδας της σε όλο τον κόσμο.

Ο Γιώργος Νταλάρας με την επιλογή των τραγουδιών, τις ερμηνείες του και το παίξιμό του αναδεικνύει τραγούδια που ξεπέρασαν «τους μουσικούς τους δρόμους» διασκευασμένα με δουλεμένη γνώση, πατώντας όμως πάντα στέρεα στη μουσική τους αφετηρία.

Σ’ αυτό το σύγχρονο δρόμο της αυθεντικής λαϊκής μουσικής, οι «μουσικοί δρόμοι» της Ανατολής συνομιλούν με τις ιταλικές μπαλάντες, το φλαμένκο, τον μουσικό πλούτο της Μεσογείου, ακόμα και με την ηλεκτρονική μουσική.

4 people like this

13 και 14 Μαρτίου. Καλά να είμαστε όλοι να πάμε!

Τετάρτη και Πέμπτη είναι.... :ranting2: :ranting2:

Εγώ δεν κλείνω τίποτα... το έχω πάρει από φόβο το ΜΜΑ...

Οι ημερομηνίες άλλαξαν! Σύμφωνα με το site του ΜΜΑ οι συναυλίες θα γίνουν στις 7 και 8 Μαρτίου! Κρατήσεις από τις 14 Φεβρουαρίου!

http://www.megaron.gr/default.asp?pid=5&la=1&evID=1134

Όσοι δεν έκλεισαν εισιτήρια … τυχεροί είναι! Πάντως εγώ διαπίστωσα την αλλαγή … μόλις είχα αλλάξει τις δουλειές μου για να μπορώ στις 13-14 :giggle::laugh:

4 people like this

Αλλαγή στο ΜΜΑ???? Πως έτσι;;;; :razz: :razz: :razz: :razz:

2 people like this

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση, για όποιον έχει κάτι υπ' όψη του;

Για έκδοση φοιτητικού εισιτηρίου χρειάζεται οπωσδήποτε ΠΑΣΟ ή κάνει και μια βεβαίωση σπουδών; :confused:

Επίσης, μέχρι τι ηλικία θεωρούμαστε "νέοι"; :whistling2:

...και για να πω και τη βλακειούλα μου, το να είναι κανείς ΝΕΟΣ...οδηγός μετράει;; :razz: :razz: :razz:

1 person likes this

Για φοιτητικο εισιτηριο θελει πασο. Βεβαιωση σπουδων σημαινει οτι σπουδαζεις αλλα μπορει να εισαι στο 12ο ετος σπουδων και δεν ισχυει.

Για τους νεους δεν ξερω. Σε αλλα ειναι 25 σε αλλα 30.

Παντως τα εισιτηρια για μεγαρο ειναι οκ...

...και αν ξαναέρθει ακροατής από το εξωτερικό, εμένα να μου γράψετε. :pity:

4 people like this

Another change of date, more flight changes to be made, more costs. This is getting VERY expensive for us! Does anyone know why it has been changed? I have to say, I am not happy about this!

3 people like this

Another change of date, more flight changes to be made, more costs. This is getting VERY expensive for us! Does anyone know why it has been changed? I have to say, I am not happy about this!

I think you should not have bought a ticket since there has been no announcement from Dalaras oficially for MMA.

1 person likes this

I'm sure I saw it on the Megaron website, with the original dates, which is why I (and others) booked. And if we book flights at the last minute they are even more expensive. Either way we end up paying a LOT of money.

1 person likes this

I'm sure I saw it on the Megaron website, with the original dates, which is why I (and others) booked. And if we book flights at the last minute they are even more expensive. Either way we end up paying a LOT of money.

I know you saw it on MMA website, but there was has been no official anouncement on dalaras.gr yet.

And since we had problems last May with the same concerts, I think we that do not live in Athens, should be more cautious with our flight tickets.

I am sorry you have to pay more money, but I suggest you wait and not change your tickets for the new dates.

There may be more changes. :pity:

I'm sure there must be people who are not members of the Forum, and who don't look at the Dalaras.gr site, who saw the MMA announcement and made arrangements accordingly. What sort of major concert hall puts things in their schedules that are not finalised? The Kaldaras concerts have not been officially announced so we have not booked flights, but these were on the MMA schedule!

It is not only preferable for us to book our flights in advance to get the better price, but we also have to book time away from work, and fit it in with our other colleagues, and in our case Chris has to make complicated arrangements with care homes for the care of his mother. It is very inconvenient to keep changing these dates, and if we leave it too late often may not possible for our employers to allow us the time off work, and care homes don't have any spaces. It is not a case of simply choosing when we go out for an evening's entertainment, there are many more plans to be made.

I'm sorry to go on about it, but this causes us great difficulties. It is not the fault of anyone in the Forum, but the foreign members are having a really bad time with this uncertainty and we are very unhappy about it.

6 people like this

Η Diane έχει απόλυτο δίκιο. Στο εξωτερικό, όλες οι υποχρεώσεις των ανθρώπων είναι κανονισμένες πολλούς μήνες πριν και είναι εξαιρετικά δύσκολο να τις αλλάξουν. Είναι ανήκουστο να κανονίζεις ταξίδια τελευταία στιγμή και να αφήνεις ξεκρέμαστους οικογένεια/εργοδότες/πελάτες/συναδέλφους/γιατρούς και δε συμμαζεύεται. Μπορεί ακόμα και ως πρόκληση να φανεί, αφού τους άλλαξες μια φορά το πρόγραμμα (οι 2-3 μήνες πριν θεωρούνται ήδη τελευταία στιγμή), να τους το αλλάζεις ξανά μερικές βδομάδες πριν.

Και ακόμα και αν δε τους νοιάζουν οι υποχρεώσεις, τα εισιτήρια γίνονται εντελώς ασύμφορα όσο πλησιάζουν οι εβδομάδες, στο επίπεδο των 400-500 ευρώ (από Παρίσι ή Άμστερνταμ) + τα εισιτήρια των τρένων τα οποία επίσης αυξάνονται όσο πλησιάζουν οι ημερομηνίες, προσθέτοντας άλλο ένα 100ρικο στο νερό.

Γι αυτό ακριβώς, άλλοι δεν έκλεισαν για Gazarte, ούτε για Passport ούτε για Καλδάρα, και έκλεισαν για το Μέγαρο μόνο, γιατί τους φάνηκε ως το πιο σίγουρο!

Είναι η πέμπτη φορά νομίζω που μένουν ξεκρέμαστοι, και το πληρώνουν και με λεφτά, και με προβλήματα με τις υποχρεώσεις τους.

Εμένα ατομικά καθόλου δε με ζημιώνει μια αλλαγή. Φοιτητής είμαι, με το αυτοκίνητο ανεβοκατεβαίνω, δεν έχω να κλείσω τίποτα. Όταν είδα όμως για την αλλαγή, γνωρίζοντας ότι πέντε στενοί μου φίλοι από το εξωτερικό είχαν κλείσει, ε, μου την έδωσε άγρια.

6 people like this

Ανακοινώθηκε και επίσημα στο dalaras.gr για Πέμπτη 7/3 και Παρασκευή 8/3 (20.00)

Προπώληση από:

14 Φεβρουαρίου 2013

Τιμές:

Φοιτητές, νέοι, άνεργοι, ΑΜΕΑ: € 8

Πολύτεκνοι, 65+: € 10

Ζώνη Γ: € 15

Ζώνη Β: € 27

Ζώνη Α: € 38

Διακεκριμένη Ζώνη: € 55

2 people like this

Το Μέγαρο πρέπει να εξετάσει το ενδεχόμενο να αλλάξει και αυτό το καθεστώς της προπώλησης εισιτηρίων. Το να αρχίζει η προπώληση τηλεφωνικά ή ηλεκτρονικά ΜΙΑ ΜΕΡΑ μετά την έναρξη από τα εκδοτήρια είναι πλέον λίγο άβολο, την εποχή που τα πάντα γίνονται ηλεκτρονικά. Θα μπορούσαν να το κάνουν έστω μία ώρα μετά... αν δε θέλουν να δυσαρεστήσουν τους πρωινούς τρελούς της κάθε προπώλησης.

2 people like this

Το Μέγαρο πρέπει να εξετάσει το ενδεχόμενο να αλλάξει και αυτό το καθεστώς της προπώλησης εισιτηρίων. Το να αρχίζει η προπώληση τηλεφωνικά ή ηλεκτρονικά ΜΙΑ ΜΕΡΑ μετά την έναρξη από τα εκδοτήρια είναι πλέον λίγο άβολο, την εποχή που τα πάντα γίνονται ηλεκτρονικά. Θα μπορούσαν να το κάνουν έστω μία ώρα μετά... αν δε θέλουν να δυσαρεστήσουν τους πρωινούς τρελούς της κάθε προπώλησης.

Gazarte forever!!! :razz: :razz:

Σπίρτα όντως!Δεν έμαθαν πως οι περσινές συναυλίες είχαν αναβληθεί για φέτος

''Ο Γιώργος Νταλάρας είχε βρεθεί και πέρυσι στο Μέγαρο Μουσικής με την ίδια παράσταση και με την ίδια παρέα, την Ισραηλινή Νόα. Η επιτυχία των προηγούμενων συναυλιών φέρνει την επανάληψη τον Μάρτιο.''

6 people like this

Γιώργος Νταλάρας - «Φωνές του δρόμου, μουσικές του κόσμου» στο Μέγαρο (7 & 8/3)

Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου

08/02/2013

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=5535&Itemid=134

5 people like this

Έχω μερικές ερωτήσεις ...την εξής μία : θα έρθει η παράσταση στη Θεσσαλονίκη ;

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...