EKOSTEL

Ανατροπή

48 posts in this topic

Την προσεχή Δευτέρα στην εκπομπή ''Ανατροπή'' του Mega. Κιμούλης, Μαχαιρίτσας, Νταλάρας, Μπέζος, Ράντου και ...Αρναούτογλου οι καλεσμένοι. Θέμα: Υπάρχει πολιτική χωρίς πολιτικούς;

http://www.megatv.co...&pubid=30259688

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
:pity: :pity: :pity: :pity: :pity: :pity: :pity: :pity: :pity: :pity: :pity:
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά το πέρας της εκπομπής θα δούμε εάν ήταν λάθος η συμμετοχή του σε αυτή. Προσωπικά, οι Κιμούλης και Μπέζος δεν με ''χαλάνε'' καθόλου! Άλλωστε το πρόβλημα δεν είναι τόσο στο θέμα των καλεσμένων αλλά στο τι θα ειπωθεί και πώς κατόπιν -πιθανόν- να χρησιμοποιηθεί...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με χαλάνε όλοι.Και με χαλάει κι η εκπομπή.

Δε μπορώ να το χωνέψω.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

τουλαχιστον αν γινει Ανατροπη, να το δωσει το 'πεναλντι' ο διαιτητης αυτη τη φορα!! :huh:

αλλιως θα χουμε παλι μια απτα ιδια...... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

εμένα με χαλάει ο π@π@ρ@ς ο Πρετεντέρης....

Και πάλι είμαι σίγουρη κάτι θα πει ο δικός μας και θα το γυρίσουν... all time classic...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με τον Νταλάρα διαφωνούν όλοι από την έναρξη και μόνο της εκπομπής, πριν καν μιλήσει. Αυτό μπορούμε να το πάρουμε ως δεδομένο και να του ευχηθούμε καλή τύχη!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιος καλέ θα διαφωνήσει; Ο Κιμούλης, ο Μπέζος ή ο Αρναούτογλου;;

Η Ράντου κι ο Μαχαιρίτσας από την άλλη δε θεωρώ ότι είναι προκατειλημμένοι αρνητικά απέναντί του - αν διαφωνήσουν δε νομίζω ότι θα το κάνουν επειδή έχουν το Νταλάρα απέναντί τους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

τουλαχιστον Μαρω, να κοιταξουν να προστατεψουν καλα τη διαφωνια τους μη τυχον και ξεφτυλιστουν παλι!!

εξ αλλου, η κατασταση ειναι -μαλλον- μη αναστρεψιμη!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο κοινό αναφέρομαι βρε παιδιά! ;)

μεσα κι αυτο!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο κοινό αναφέρομαι βρε παιδιά! ;)

Ααααααααααααααααααα! Ε δεν το κατάλαβα! Με χάζεψε η Λάρισα! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω δεν εχω τοσο προβλημα με τους καλεσμενους αλλα με το θεμα. Το θεωρω πολυ γενικο και πιστευω -χωρις να θελω να το προδικασω- οτι δεν θα υπαρξει στο τελος συμπερασμα. Ευχομαι πραγματικα απο την εκπομπη αν δεν βγει κερδισμενος τουλαχιστον να μην βγει χαμενος.. και μετα τρεχουμε και δεν φτανουμε.. :confused::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι εκπομπές του Πρετεντέρη περιέχουν, κατά κανόνα, αρκετή σάχλα χωρίς σκοπό και νόημα. Πολλοί καλεσμένοι, λίγες κουβέντες από τον καθένα κι εκεί παραμονεύει ο κίνδυνος να εκτεθεί ξανά. Με χαλάει η συμμετοχή του και το θέμα, θα προτιμούσα σαφώς μια εκπομπή με θέμα τη μουσική και τη δουλειά του, σαν αυτές που ακούσαμε το τελευταίο διάστημα στα ραδιόφωνα (ειδικά εκείνη στη Θεσσαλονίκη, παραμονή της εμφάνισης στο θέατρο...!!!)

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες τηλεοπτικές εκπομπές έμειναν για να ασχολούνται μόνο με τα μουσικά. Καλό θα ήταν μια συνέντευξη πορτραίτο θα έλεγα εγώ. Που θα μπορούσε να πει αρκετά πράγματα και για τη μουσική και για όσα τον ενδιαφέρουν.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και υπάρχει και πρόσφατο υλικό. Νέος δίσκος, ζωντανές εμφανίσεις, προγραμματισμένες δουλειές, θα μπορούσε δηλαδή να γίνει άνετα μια συνέντευξη πορτραίτο, χωρίς να ξανατεθούν τα χιλιοειπωμένα περί πατέρα, παιδικών χρόνων, ξεκινήματος κλπ κλπ, όπου θα μπορούσε, παρεπιπτόντως, να απλωθεί λίγο και σε εκτός μουσικής πράγματα. Αλλά αυτά τα κάνουν άλλοι, όχι ο Πρετεντέρης...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες τηλεοπτικές εκπομπές έμειναν για να ασχολούνται μόνο με τα μουσικά. Καλό θα ήταν μια συνέντευξη πορτραίτο θα έλεγα εγώ. Που θα μπορούσε να πει αρκετά πράγματα και για τη μουσική και για όσα τον ενδιαφέρουν.

Βασικά νομίζω πως πλέον δεν υπάρχει καμία τέτοια εκπομπή! Μία αμιγώς μουσική εκπομπή που έχει απομείνει είναι το "Στην υγειά μας", αλλά εκεί δεν δίνεται πολύς χρόνος να μιλήσει κάποιος... το μόνο που θα πουν είναι λίγα λόγια σχετικά με το θέμα της εκπομπής και το πού εμφανίζονται. Εκπομπή όπου να συνυπάρχει τραγούδι και μουσική συζήτηση δεν...... Η τελευταία αξιόλογη εκπομπή που υπήρχε ήταν η εκπομπή του Πάρη Μήτσου στον 902 "Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα". Άνθρωπος με γνώσεις που έκανε ουσιαστικές συζητήσεις γύρω απ' τη μουσική. Μέχρι που έκλεισε ο 902....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και Παπακαλιάτης; Εντάξει, μυθική εκπομπή! :razz:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το τι θα πεί ο Νταλάρας και ο Μπέζος θα είναι για μένα ενδιαφέρον..

Οι υπόλοιποι δώς τους ένα φραπεδάκι και δε βαριέσαι βρε αδελφέ...ο δε Μαχαιρίτσας μετά τις δηλώσεις στο Αχελώος TV (εγώ δεν είμαι Νταλάρας να έχω πάρει εκατομμύρια) θα είναι ο ''επαναστάτης'' του πάνελ...

Καλά κάνει και πάει στην εκπομπή...εκεί μέσα σε όλα..μακάρι να αρχίσει και τις φιλοσοφίες του να δείς τον.... Αρναούτογλου να καταλαβαίνει πως από την αρχή της εμφάνισής του στην τηλεόραση δεν χρησίμευσε σε τίποτα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικα το θεμα της εκπομπης του ντερμπεντερη(οπως τον ελεγε η γιαγια μου) μου φαινεται πολυ αστειο! Υπαρχει πολιτικη χωρις πολιτικους? Καταρχας ναι υπαρχει διοτι οι πολιτικοι μας δεν ειναι πολιτικοι απο αποψη επαγγελματος. Επειτα οποιος ασχοληθει με πολιτικη, πολιτικος βαφτιζεται!!! :unsure: Δεν καταλαβαινω λοιπον και πραγματικα θα περιμενα την εκπομπη και ο νταλαρας να μην ηταν...

Χρονια ακουγα τον νταλαρα στις συνεντευξεις του, συμφωνουσα και με εξεφραζαν. Σε ενα πραγμα δεν συμφωνουσα καθολου. Επεμενε ο νταλαρας στην αποψη οτι πρεπει να ψηφιζουμε συγκεκριμενα προσωπα,αξιολογα. Τονιζε οτι μονο αυτα θα κανουν τη διαφορα ανεξαρτητως κομματος. Ενθουσιαστηκα οταν στις τελευταιες συνεντευξεις (ραδιοφωνικες κυριως) αναιρεσε την αποψη αυτη, η οποια τονισε οτι ηταν λαθος, και μιλησε για ιδεολογιες..

Τον χαρηκα πραγματικα και περιμενω αναλογα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...