EKOSTEL

Ανατροπή

48 posts in this topic

γίνεται να γίνει η εκπομπή χωρίς τον Πρετεντέρη;;;;; Ούτε να τον βλέπω δεν θέλω...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά, από πού $κ@τ@ βλέπεις MEGA μέσω ίντερνετ;;; Δεν το βρίσκω πουθενά στο site τους!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εδώ ξεκίνησε να εκπέμπει η ΕΡΤ και δεν εκπέμπει το Mega? Έλεος....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νταλάρας και Μπέζος είναι αρκετά μετριοπαθείς σε σχέση με τους άλλους φωνακλάδες, τόσο που μοιάζουν σαν να έχουν πάει με το ζόρι... Σε κάθε περίπτωση τον προτιμώ με την κιθάρα και το μικρόφωνο!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο κιμουλης ειναι απλα εξαιρετικος.... Μεστος λογος με στοχο και αμεσοτητα.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα ύψωσε φωνή και ο Γιώργος. Δεν νομίζω πως το θέμα είναι τόσο στο ότι είναι φωνακλάδες οι άλλοι. Απλά διακόπτουν! Ο Νταλάρας είναι πιο ευγενής όσον αφορά στη διαδικασία. Θυμάμαι μια συζήτηση με Κακογιάννη και Μικρούτσικο πάλι στον Πρετεντέρη το 1995 νομίζω όπου δεν άντεξε ο Νταλάρας και είπε πως εμένα δεν μου αρέσει να διακόπτω γι αυτό δώστε μου λίγο χρόνο. Ο Κιμούλης είναι μαέστρος του λόγου!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Κιμούλης είναι εξαιρετικός και ο Πρετεντέρης δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως δεν μπορεί να καταλάβει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Του τα είπε στα μούτρα ο Νταλάρας όμως!Για τα κανάλια.

Ο Μαχαιρίτσας γιατί διακόπτει συνέχεια;

Αυτό που περιμέναμε. Μια γενική συζήτηση σαν να γινόταν στο σαλόνι του σπιτιού. Μιλάμε, μιλάμε, κάποιες φορές φωνάζουμε και στο τέλος τι;

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραιαααα..συζητησαμε ,τα ειπαμε,ψιλογελασαμε,καναμε παρεα,περασαμε καλα..αντε στα σπιτια μας τωρα..

Θελω να πω..ειπωθηκαν ωραια πραγματα..γινονται ωραιες συζητησεις..οχι μονο αυτη.. και αλλες στην τηλεοραση..και στην παρεα μας.. ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ?

Ακουστηκαν προτασεις? ακουγονται γενικα προτασεις? Οχι. Ενα διαρκες κατηγορω και θεωριες..θεωριες.. Το γιατι το αναλυσαμε..το εμπεδωσαμε!! Για το ΠΩΣ ουτε λεξη.. κανεις.

Νταλαρας:να παρει η δικαιοσυνη την κατασταση στα χερια της.

ενσταση 1)πως θα γινει αυτο εφοσον η δικαιοσυνη ειναι τιγκα στη διαφθορα?

ενσταση 2) αποδοση δικαιοσυνης σημαινει επιλυση προβληματων,δικαιοι νομοι και ολα προχωρουν καλα? Το κερδος θα παψει να ειναι αυτοσκοπος?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Του τα είπε στα μούτρα ο Νταλάρας όμως!Για τα κανάλια.

Αν ήταν μαγνητοσκοπημένη η εκπομπή, αυτό σίγουρα θα είχε κοπεί! :naughty:

Το θέμα με τέτοιες εκπομπές είναι ότι και "πέντε" σωστές κουβέντες να ακουστούν, υπάρχουν πολλοί που αντί να ακούσουν και να κρίνουν τί λένε αυτοί οι άνθρωποι, θα αρχίσουν προκαταβολικά τη μουρμούρα "έλα μωρέ που θα μας πει και ο χ για το τάδε θέμα"... Η ανθρωποφαγία που λέμε..... (για να μην παρεξηγηθώ, δεν εννοώ κάποιους από τα μέλη της κοινότητάς μας που σχολίασαν παραπάνω την επιλογή των καλεσμένων. Φαντάζομαι πως καταλαβαίνετε σε ποιούς αναφέρομαι...) Δεν ξέρω τελικά τι βγήκε από τη σημερινή εκπομπή.... Θα δείξει... από αύριο στα blogs... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποσπασματικά ακούστηκαν κάποια σωστά πράγματα, ανεξάρτητα απ' το αν διαφωνώ ή συμφωνώ. Από κει και πέρα η συζήτηση σε αρκετά σημεία ήταν γενική και πολυσυλλεκτική.

Σε ορισμένα σημεία με κούρασαν κάποιες συνεχείς διακοπές (κυρίως από Μαχαιρίτσα και Αρναούτογλου), ενώ ήθελα να ακούσω λίγο παραπάνω τον Γιάννη Μπέζο.

Ο Κιμούλης καθηλωτικός... Τον αγαπάω ό,τι και να λέει, γιατί του χρωστάω. Πολύ περισσότερο όταν μιλάει τόσο ωραία.

Τον Νταλάρα επίσης τον αγαπάω ό,τι και να λέει, ακόμη κι όταν ξεκινάει έτσι κουμπωμένα, αλλά μετά ξεδιπλώνει απόψεις με τις οποίες συμφωνώ και διατυπωμένες με τρόπο που λατρεύω.

Εν κατακλείδι, η άποψή μου για την εκπομπή συνοψίζεται στο... "ούτε κρύο ούτε ζέστη". Όσο για το ερώτημα για τον αν υπάρχει πολιτική χωρίς πολιτικούς...η Μελίνα το είχε πει με τον πιο σωστό τρόπο κάποτε: "...το επάγγελμά μου είναι ηθοποιός αλλά η υποχρέωσή μου και η ευθύνη μου είναι να είμαι πολίτης."

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anca, η εκπομπή σίγουρα θα ανέβει στο site του Mega. Τελείωσε μετά τη 1 τη νύχτα....θα την έχει online σύντομα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά συμφωνώ και με την θέση που εξέφρασε κι εχτές πως είναι ενάντιος στην απαγόρευσή της ΧΑ. Ακριβώς για τα όσα λέει εδώ. Και γιατί ό,τι απαγορεύεις τόσο πιο πολύ ορθώνεται.

http://www.zappit.gr...46&art_id=20636

Όσον αφορά στη δικαιοσύνη -επειδή την λειτουργία της τη βιώνω εκ των έσω. Νομίζω πως μίλησε γενικά αλλά εστίασε στην ανάγκη ακριβώς να ενισχυθεί και να ξεβρωμίσει. Γιατί σε καιρούς κρίσης και ανέχειας ο κόσμος ως τελευταίο αποκούμπι βρίσκει τη δικαιοσύνη. Να ορθώσουν ανάστημα κάποιοι λειτουργοί της δικαιοσύνης και να μην γίνονται υποχείρια. Εκεί εστίασε. Σε συνδυασμό με όσα είπε περί ελέγχων αδιακρίτως όπου μπορεί να εμπεδωθεί στον κόσμο το αίσθημα δικαίου πως υπάρχει τιμωρία για όλους κι όχι μόνο για τους γιάννηδες-αγιάννηδες.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα προτιμούσα να είχαν δώσει περισσότερο χρόνο σε Μπέζο και Νταλάρα να μιλήσουν, και ο Μαχαιρίτσας να μην διέκοπτε συνεχώς τους υπόλοιπους. Αν και το στυλ που μιλάει βγάζει γέλιο σε μια τέτοια συζήτηση.

Κατά τα άλλα ωραία τα είπε ο Νταλάρας, ευχαριστήθηκα που τα έχωσε για τα κανάλια και για την Χρυσή Αυγή :majesty: .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Aρναούτογλου στο τέλος δεν άντεξε και την πέταξε την σπόντα του για τα λεφτά του Νταλάρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

μια χαρα η εκπομπή.εύχομαι να ακολουθήσουν κι άλλες με "γνωστούς"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ έχω να προτείνω να γίνει Ανατροπή vol2, με καλεσμένους Λαζόπουλο, Γαϊτάνο, Σφακιανάκη.... :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ έχω να προτείνω να γίνει Ανατροπή vol2, με καλεσμένους Λαζόπουλο, Γαϊτάνο, Σφακιανάκη.... :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Για να πω την αλήθεια, μακάρι να γίνει και μία τέτοια εκπομπή, για να καταλάβει ο κόσμος περί τίνος πρόκειται.... (ο νοών νοείτω)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...