EKOSTEL

''ΤΕΤ Α ΤΕΤ'' Με τον Τ.Τρύφωνος-ΡΙΚ

44 posts in this topic

Ο Γ.Νταλάρας θα είναι καλεσμένος στην εκπομπή ''ΤΕΤ Α ΤΕΤ'' που προβάλλεται από το ΡΙΚ κάθε Παρασκευή, νομίζω στις 10 το βράδυ. Ο ίδιος ο Τρύφωνος το ανακοίνωσε πως γυρίστηκε ήδη η εκπομπή (προφανώς κατά την διάρκεια της παραμονής του Νταλάρα στην Κύπρο) γι αυτό κι αρχίζω topic. Ας έχουμε το νου μας προσεχώς...

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://picturepush.com/public/12049044

Από την σελίδα του Τάσου Τρύφωνος στο FB. Μοντάρισμα εκπομπής που θα προβληθεί την 1η Φεβρουαρίου στο ΡΙΚ και στις 10 το βράδυ. ''Έναν Νταλάρα όπως δεν τον έχετε ξαναδεί''. Έτσι μας έλεγαν και στο BHMagazino και τρομάξαμε αλλά μάλλον δεν θα πάθουμε εδώ τα ίδια...

''Εδώ μοντάρουμε το "Τετ-α-Τετ" με καλεσμένο τον Γιώργο Νταλάρα και θα προβληθεί την Παρασκευή 1η Φεβρουαρίου στις 22.00 από το ΡΙΚ1. Ενας Νταλάρας όπως δεν τον έχετε ξαναδεί απαντά σε όλα όσα θα ήθελαν όλοι να τον ρωτήσουν .''

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έναν Νταλάρα όπως δεν τον έχετε ξαναδεί;;;;;; :shock4:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουν πάντως όλοι ένα καταπληκτικό timing στην προβολή εκπομπών … όσους πάνε στο Μόναχο κανείς δεν τους σκέφτεται; :razz::D:laugh:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουν πάντως όλοι ένα καταπληκτικό timing στην προβολή εκπομπών … όσους πάνε στο Μόναχο κανείς δεν τους σκέφτεται; :razz::D:laugh:

Τους σκεφτόμαστε εμείς... ;)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουν πάντως όλοι ένα καταπληκτικό timing στην προβολή εκπομπών … όσους πάνε στο Μόναχο κανείς δεν τους σκέφτεται; :razz::D:laugh:

Σοφία μην ανησυχείς θα πάρω μαζί μου το laptop μου ;)

http://www.odyovi.com/cyprus/nicosia/free-online-greek-tv/watch-live/rik-sat-tv-cybc

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντα οργανωμένη, Alona! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εκεί μας κατάντησαν οι Ελληναράδες...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό το "όπως δεν τον έχετε ξαναδεί" αρχίζει να γίνεται απειλητικό...

Εμένα για διαφημιστικό τρικ μου κάνει πάντως!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουν πάντως όλοι ένα καταπληκτικό timing στην προβολή εκπομπών … όσους πάνε στο Μόναχο κανείς δεν τους σκέφτεται; :razz::D:laugh:

Σοφία μην ανησυχείς θα πάρω μαζί μου το laptop μου ;)

http://www.odyovi.co...rik-sat-tv-cybc

Alona, σε ευχαριστώ πολύ! Laptop θα έχω και εγώ (μια και δεν θα είμαι ακόμη στο Μόναχο), αλλά θα το αφήσω να γράφεται!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό το "όπως δεν τον έχετε ξαναδεί" αρχίζει να γίνεται απειλητικό...

Εντάξει ρε φίλε, 45 χρόνια τραγουδάει ο άνθρωπος, σίγουρα θα τον έχουμε ξαναδεί και σίγουρα θα έχει ξαναπεί αυτά που θα πει!

Αφού τα έχει πει όλα!

Εκτός αν........... έχουμε καμία στρουμφοέκπληξη!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω πως τον έχουμε ξαναδεί έτσι. ;) Ακόμα και κρυωμένο. ;)

Ευχαριστώ,Μάκη!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ε καλά, πολύ "μυστήριο" φέτος...

Ο Γιώργος Νταλάρας όπως δεν τον ξέρει κανείς.... Ο Γιώργος Νταλάρας όπως δεν τον έχετε ξαναδεί...

ας χαλαρώσουν λίγο οι δημοσιογράφοι... 45 χρόνια τα ίδια λέει...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν είναι το ίδιο ΡΙΚ που βλέπουμε κι εδώ στο ψηφιακό;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό που βλέπουμε εδώ από τα ψηφιακά της ΕΡΤ είναι το ΡΙΚ sat (το δορυφορικό του ΡΙΚ) που αναμεταδίδει προγράμματα και απο το ΡΙΚ1 και από το ΡΙΚ2.

Την εκπομπή "Τετ α τετ" την αναμεταδίδει ζωντανά.Οπότε μπορούμε να συντονιστούμε κανονικά την Παρασκευή το βράδυ για να τη δούμε.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα αυθόρμητα δημόσια σχόλιά μου κατά τη διάρκεια της συνέντευξης:

"Χαχαχαχαχα! Δεν υπαρχει!!! Το χριστιανικο ονοματολογιο καθαρισε...." (Η αρχή της κουραστικής-ολίγον τι-κατινιάς για το δημοσιογράφο.)

"Τι IQ εχει ο Τρυφωνος καλε;" (Στη μεταφορά με την ταράτσα. Δυσκολεύτηκε να το πιάσει.)

"Αχ, Αννουλα..... ♥" (Φυσικά και του αξίζει η Αννούλα.)

Και τώρα ας σοβαρευτούμε:

Στην αρχή θεώρησα αυτή τη συνέντευξη αδιάφορη και βαρετή. Εξελίχθηκε όμως διαφορετικά. Πιο πολύ λόγω των αποστομωτικών απαντήσεων του Νταλάρα απέναντι σε "χαμηλής πτήσης" ερωτήσεις. Ο Νταλάρας πάντως εξηγήθηκε ωραία σε γενικές γραμμές. Ανέβασε άξια το επίπεδο.

Ήθελα πιο πολύ μουσική. Ήρθε στο τέλος, αλλά πιο πολύ τυπικά πράγματα ακούσαμε σχετικά με το δίσκο με τον Αντύπα. Το ενδιαφέρον είναι ότι υπάρχουν κι άλλα τραγούδια που δεν μπήκαν στο δίσκο, γιατί δεν είχαν δουλευτεί ακόμη. Όπως και το ότι η αρχική ιδέα ήταν να γίνουν λαϊκά τραγούδια αλλά με πιο σύγχρονο ήχο, πράγμα το οποίο δεν έγινε.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια συνέντευξη-πορτραίτο. Που έβγαλε κάποια πράγματα που από συστολή συνήθως δεν αναφέρεται σε αυτά.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ενδιαφέρον είναι ότι υπάρχουν κι άλλα τραγούδια που δεν μπήκαν στο δίσκο, γιατί δεν είχαν δουλευτεί ακόμη. Όπως και το ότι η αρχική ιδέα ήταν να γίνουν λαϊκά τραγούδια αλλά με πιο σύγχρονο ήχο, πράγμα το οποίο δεν έγινε.

Ε τά'χει ξαναπεί δυο φορές αυτά τελευταία...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από τον διάλογο που κάνω στο FB και στην σελίδα του Τ.Τρύφωνος, κάποιο συμπέρασμα. Οι ''χαμηλής πτήσεως'' ερωτήσεις έρχονται και γιατί το κοινό αρέσκεται σε τέτοιες. Υπάρχουν τηλεθεατές που επειδή ο Νταλάρας δεν ήθελε να απαντά ανοιχτά επί προσωπικού (πόσο πιο ανοιχτά δηλαδή ήθελαν δεν ξέρω) τον αποκάλεσαν με πλαστό προφίλ και απογοητευτικό!!! Τι παραπάνω να πει για το εγγόνι του από το ότι έκλαψε από ευτυχία και τι παραπάνω από την συγκίνηση για τον αδερφό του; Τι παραπάνω από έναν άνθρωπο που έχει τεράστιο καλλιτεχνικό έργο να επιδείξει κι αρκεί αυτό;Από τις συνεντεύξεις όμως άλλα περιμένουν κάποιοι. Ή μόνο αυτά! Επειδή όταν ξεχαρβαλώνεσαι στην τηλεόραση δείχνεις -λένε- ανθρώπινος. Αυτά είναι τα νέα ήθη που επιβλήθηκαν κι εδραιώθηκαν.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αμαν πια με την ηλίθια δικαιολογια "αυτά θέλει ο κόσμος". ΕΛΕΟΣ.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ κουτσομπολιό...σιγά την εκπομπή...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...