ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Στο "aντart" Της Γλυφάδας (15/16 & 22/23 Μαρτίου)

103 posts in this topic

ΖΩΝΗ Α - μπουκάλι της επιλογής σας για 4 άτομα     €180.00  !!! 

Όρθιοι / Ισόγειο   €20.00  (χωρίς ποτό αν κατάλαβα καλά...) !!!

Δεν μου αρέσει και τόσο... Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται και γιατί (δεν το εξετάζω ούτε θέλω να ζητήσω τα ρέστα), απλώς λέω ότι δε μου αρέσουν αυτές οι τιμές. 

4 people like this

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: Gazarteeeeeeeeeeeeeeeeeee..................

1 person likes this

Στη Γλυφάδα φαίνεται είναι με άλλα μέτρα. Κι εμένα δεν μου αρέσουν οι τιμές. Κι επειδή από Θεσσαλονίκη έχουμε κι άλλα έξοδα μάλλον δεν κατεβαίνω αυτή τη φορά. :disgust:  :(

Και το Gazarte δεν ήταν τόσο μα τόσο οικονομικό, αλλά εκεί υπερτερούν τα πολλά θετικά του χώρου που σέβεται τον ακροατή και λίγο το ξεχάσαμε. 

Λοιπόν, φόρουμ είμαστε, τον πόνο μας μπορούμε να τον πούμε και ανοιχτά και θα τον πω με όποιο κόστος (από εσάς εννοώ):

Εγώ βαρέθηκα να πληρώνω για τον Νταλάρα. ΦΥΣΙΚΑ, θα μου πει κάποιος μην πας και θα έχει και δίκιο!!! Αλλά αν δεν πάω εγώ και κάποιοι άλλοι, "το έκλεισε το μαγαζί"! Εννοώ, ότι αν εγώ που θέλω να τον βλέπω παντού, ειδικά όσο τα χρόνια περνούν, φτάνω σ΄ένα σημείο που λέω ότι "βαρέθηκα" να τα σκάω, τότε μπορώ να φανταστώ άλλους που θα ανοίξουν τις κρατήσεις και θα δουν κάποιες τιμές βγαλμένες από τα παλιά...

Δεν ξέρω αν το διατυπώνω κάπως ωμά, ίσως είμαι υπερβολική και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη από κάποιους.  :blush: 

Εδώ όμως είμαι για να με πείσετε και να δω τα πράγματα αλλιώς. 

1 person likes this

To gazarte πιστευω ηταν οικονομικο. Με 10 ευρω μπορουσες να δεις 3ωρο μουσικο προγραμμα με υπεροχους καλλιτεχνες. Στο τραπεζι εδινες κατι παραπανω αλλα και παλι ησουν διπλα στη σκηνη. Εδω το οικονομικο ξεφευγει.. θελω να πω.. δεν ειναι δυνατον το μεγαρο να προσφερει φτηνοτερα εισιτηρια!!

Θεωρω οτι κανενας δεν πρεπει να ζηταει συγγνωμη για τις αποψεις του. Εδω δεν ειμαστε μονο για να τον εξυμνουμε. Και τα λαθη πρεπει να επισημαινονται και αν δεν το κανουμε εμεις που τον αγαπαμε τοσο,τοτε ποιος θα το κανει??

Προσωπικα δεν μπορω να πω οτι βαρεθηκα να τα σκαω..μπορω ομως να πω οτι δεν εχω για να τα σκασω!! πραγματικα στεναχωριεμαι παρα πολυ που δεν θα μπορεσω να κατεβω..τα εξοδα ειναι πολλα.

Και χωρις διαθεση αντιπαραθεσης με τα παιδια που μενουν αθηνα, θεωρω οτι θα επρεπε να παει και σε αλλα μερη. Ξερω πολυ κοσμο που θελει να τον δει και δεν μπορει!! Και δεν μπορεσε να παει ουτε στο δευτεροτριτο του νοεμβριου στη θεσσαλονικη!! Κι ας μην ειναι θεσσαλονικη. Στη ναουσα πχ ποση αγαπη πηρε.. Οι παραστασεις φετος ηταν πολλες και το κοινο, οπως πολλοι ξερουμε εδω, ειναι αρκετα συγκεκριμενο.

(πωπω με ενοχλησαν πραγματικα οι τιμες..)

3 people like this

Δεν νομίζω πως τίθεται θέμα κόστους (μεταξύ μας).Ούτε συγγνώμης. Τη γνώμη μας πρέπει να την λέμε ελεύθερα. Εγώ διαφωνώ κάπως με την έκφραση ''βαρέθηκα να πληρώνω για τον Νταλάρα''. Έχεις δίκιο απόλυτο για τις τιμές αλλά εγώ δεν θα χρησιμοποιούσα τέτοια φράση.

Εξέφρασα προσωπική γνώμη και διάθεση Ελίνα! Ενδεχομένως και "της στιγμής"... 

Βεβαίως!Και καλά έκανες εάν έτσι ένιωσες, έστω και στιγμιαία.

Τελικά είναι μόνο 15 και 16 Μαρτίου;

Από μια πρόχειρη ματιά στον τομέα των κρατήσεων θα έλεγα ότι οι τιμές είναι απαράδεκτα υψηλές. Από ότι κοίταξα δεν είναι μόνο στον Νταλάρα βέβαια.Και στους υπόλοιπους έτσι είναι. Αλλά αυτό για μένα δεν έχει πια σημασία. Οφείλει να τις ελέγχει και να θέτει όρια. 

4 people like this

Περίεργο πάντως, γιατί τηλεφωνικώς μού είχαν πει ότι θέσεις ορθίων υπάρχουν με 15 και με 20€... Τώρα ξαφνικά στο site γράφει μόνο 20. Και επίσης πως ίσχυαν και τα 2 Π/Σ, τώρα εμφανίζεται τελικά μόνο 1... Πολύ περίεργα όλα αυτά.....

Και το 2ο που επίσης μου τη σπάει, είναι πως απ' ότι βλέπω οι πληρωμές είναι με paypal, visa, mastercard..... ωραία ρε παιδιά.... αλλά όσοι δεν έχουν (και δεν θέλουν να έχουν) πιστωτικές κλπ., θα κόψουν το λαιμό τους;;

3 people like this

Συμφωνω οτι οι τιμες ειναι λιγο ακριβες.

Προσωπικα, παροτι δεν μου περισσευουν τα χρηματα-το αντιθετο μαλιστα...- το ακουσμα

καθε εμφανισης του με γεμιζε ευτυχια κι ενθουσιασμο, που το εισητηριο ηταν παντα το

τελευταιο που κοιτουσα. Σιγουρα τα οικονομικα ολων μας εχουν στενεψει, αλλα για μενα (κι ισως

για τους περισσοτερους απο εμας), ειναι ο μοναδικος καλλιτεχνης που ακολουθω αποκλειστικα και μονο,

και δεν αφηνω τα εξοδα να ''χαλασουν'' την μαγεια που μου προσφερει.

Μπορει να μην ειναι και στο χερι του να ελενχει τα παντα...Διαλεξε απλα εναν χωρο οπως θα τον ηθελε 

μικρο και μ επαφη στο κοινο. Τα νοτια προαστεια εχουν προφανως αλλο...τιμολογιο.

Σεβαστη η αποψη ολων αλλα η φραση, που δεν θελω καν να επαναλαβω, σιγουρα δεν σε κανει να σκεφτεις

οτι προερχεται απο  θαυμαστρια!

Επισης καλο θα ηταν να θυμηθουμε τον περσινο Μαρτη που ολοι παρακαλουσαμε χιλιες φορες να ειχαμε

πληρωσει εισητηρια.....

http://www.antarthall.gr/%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82

Τι χωρητικότητα έχει ο χώρος; Γιατί αν είναι μικρότερος του Gazarte ή του Passport, τότε για να βγει το μπάτζετ, θα ανεβάσει αναπόφευκτα τις τιμές...

Δεν το εχω δει αλλα μου φαινεται αρκετα μεγαλυτερο.. Κακο αυτο γιατι θα υπαρξει προβλημα πληροτητας,ειδικα στη γλυφαδα. Στο θεμα του μπατζετ δεν πειθομαι.. Εδω περσι ειχαμε δωρεαν συναυλιες.. Και οι συναυλιες αυτες(για την προωθηση του δισκου) δεν γινονται για τα λεφτα..

Οι τιμές δεν είναι ακριβώς αυτές,που αναγράφονται στο site...καλύτερα,πριν εξάγουμε συμπεράσματα και δημιουργούμε εντυπώσεις,ας κάνουμε ένα κόπο να επικοινωνήσουμε με το μαγαζί,να μας διευκρινίσουν κάποια πράγματα... 

συμφωνώ και εγώ ότι οι τιμές είναι υψηλές. Αν ήταν όπως στο gazarte θα πήγανε πάλι αλλά τώρα...δυστυχώς. Αλλά και ακόμα και για αυτούς που
έχουν, δεν νομίζω ότι είναι και το καλύτερο να δώσεις 180 ή 140 ευρω τα 4 ατομα, για να κάτσεις σε σκαμπό (σε στυλ μπαρ) όπως βλέπω από τις φωτογραφίες. Επίσης 30 ευρώ για τα καθίσματα τυπου smart για να βλέπεις από το πλάι...εε όχι. Πάντως για να είχε το gazarte 10 ευρω στο bar και το antart 20, δεν νομίζω να έχει να κάνει με τις απαιτήσεις του Νταλάρα, αλλά με το κέρδος που θέλει να βγάλει ο ιδιοκτήτης του χώρου. Αν ο χώρος είναι μικρός και δεν βγαίνει, ας μην τον φέρει.

Στο ραδιόφωνο του Alpha 989 στην εκπομπή κάθε Σάββατο (5-6) δίνουν προσκλήσεις για το  ΑΝΤ-arte. Φαντάζομαι αυτό θα γίνει και για τις εμφανίσεις του Νταλάρα.

Από Δευτέρα θα προστεθούν και κάποια κανονικά σημεία προπώλησης...

1 person likes this

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Για οποιαδήποτε πληροφορία, είμαστε εδώ! Το ΑΝΤart Μουσικό Θέατρο, είναι μια σύγχρονη μπουατ :) Από το site μας μπορείτε να πάρετε μια μικρή "γεύση"

3 people like this

ANTart Team - Dio, Καλή εβδομάδα και σε εσάς
Μπορείτε να μας δώσετε το σχέδιο θέσεων; και μπορείτε να μας πείτε την ακριβή τιμή εισιτηρίου;

σας ευχαριστώ!

2 people like this

ANTart Team - Dio, Καλή εβδομάδα και σε εσάς

Μπορείτε να μας δώσετε το σχέδιο θέσεων; και μπορείτε να μας πείτε την ακριβή τιμή εισιτηρίου;

σας ευχαριστώ!

Καλημέρα Alona, η τιμή του εισητηρίου είναι €20.00 με ποτό, μπορείτε να κάνετε κράτηση εδώ http://www.antarthall.gr/πληροφορίες-κρατήσεις

seats1.jpg

seats2.jpg

2 people like this

Kαλημέρα στην ΑΝΤart team. Kαλώς ήρθατε στην παρέα μας και σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για τις πληροφορίες.

Κάποιες ερωτήσεις θέλω να κάνω.

-Αυτό που γράφτηκε πιο πάνω για την τιμή της φιάλης στα 180 euro δεν ισχύει;

-Η κράτηση γίνεται μόνο μέσω του site ή και τηλεφωνικά; Αν κάποιος που δεν κάνει κράτηση έρθει κατευθείαν στο μαγαζί την ώρα της παράστασης, δεν μπορεί να κλείσει εκείνη την ώρα, αν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις;

-Υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες για το μουσικό σχήμα και το πρόγραμμα; Θα είναι το σχήμα με το Νίκο Αντύπα και την Ανδριάννα Μπάμπαλη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

2 people like this

συμφωνώ και εγώ ότι οι τιμές είναι υψηλές. Αν ήταν όπως στο gazarte θα πήγανε πάλι αλλά τώρα...δυστυχώς. Αλλά και ακόμα και για αυτούς που

έχουν, δεν νομίζω ότι είναι και το καλύτερο να δώσεις 180 ή 140 ευρω τα 4 ατομα, για να κάτσεις σε σκαμπό (σε στυλ μπαρ) όπως βλέπω από τις φωτογραφίες. Επίσης 30 ευρώ για τα καθίσματα τυπου smart για να βλέπεις από το πλάι...εε όχι. Πάντως για να είχε το gazarte 10 ευρω στο bar και το antart 20, δεν νομίζω να έχει να κάνει με τις απαιτήσεις του Νταλάρα, αλλά με το κέρδος που θέλει να βγάλει ο ιδιοκτήτης του χώρου. Αν ο χώρος είναι μικρός και δεν βγαίνει, ας μην τον φέρει.

Θα πρέπει να λάβουμε υπόψη μας το γεγονός πως δεν πρόκειται για νυχτερινό μαγαζί, αλλά, όπως προείπαμε, για μία σύγχρονη Μπουάτ. Όσοι είναι μέσα

αισθάνονται δίπλα τους τον καλλιτέχνη, δεν υπάρχει καμία σχέση με άλλου τύπου μαγαζιά, όπου βρίσκεσαι σε απόσταση 50 μέτρων.

Τα καθίσματα είναι SMART αυτοκινήτου, πολύ αναπαυτικά, 2 μόλις μέτρα από τη σκηνή και είμαστε σίγουροι πως θα σας ικανοποιήσουν.

Η τιμή δεν είναι μεγαλύτερη γιατί είναι μικρός ο χώρος και δεν "βγαίνει", ή γιατί θέλει να "βγάλει" ο ιδιοκτήτης, αλλά γιατί είναι υψηλότερα τα κόστη στην περιοχή και το ενοίκιο του κτηρίου, καλώς ή κακώς.

Βρίσκεται στον κεντρικότερο δρόμο της Γλυφάδας, με στάση Τραμ απ'έξω (λειτουργεί εώς τις 2 το πρωί), με πολύ εύκολη πρόσβαση τουλάχιστον για 200 χιλιάδες κόσμο, που μπορεί να έρθει με τα πόδια απ'την ευρύτερη περιοχή. Πάρκινγκ βρίσκεις πάντα σε ακτίνα 100 μέτρων.

Ευνόητο είναι πως ο χώρος προσεγγίζεται εύκολα - με ασφάλεια και χαμηλό κόστος - ακόμα και από άτομα μικρής ηλικίας. Σκεφτείτε το κόστος κάποιου να πάει και να γυρίσει από το κέντρο της Αθήνας. - πχ Gazaarte - Γκάζι  όπως αναφέρατε - δίσκολη προσέγγιση, φοβερά δίσκολο πάρκινγκ!

Σεβόμενοι τους καλλιτέχνες που ανεβαίνουν στην μουσική σκηνή ΑΝΤart, θέλουμε ο κόσμος να έχει συμμετοχική στάση, γι'αυτό οι καρέκλες είναι τέτοιου ύψους - σκαμπό 70 εκατοστών - καθώς σε χαμηλά τραπεζο-καθίσματα, ο θεατής στρογγυλοκάθεται και ο καλλιτέχνης παρουσιάζει... Εμείς θέλουμε αυτοί οι δύο να γίνουν Ένα. Όποιος έρθει θα το διαπιστώσει μόνος του. Θα γίνει ΕΝΑ με τον καλλιτέχνη!

Ευχαριστούμε που μας δώσατε τη δυνατότητα να σας μιλήσουμε για το στήσιμο και τη φιλοσοφία του χώρου. Γιατί κάθε του στοιχείο έχει σχεδιαστεί και υλοποιηθεί με πολύ μεράκι! :)

υ.γ. Η είσοδος ξεκινάει στα 15€ στο Πατάρι

Kαλημέρα στην ΑΝΤart team. Kαλώς ήρθατε στην παρέα μας και σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για τις πληροφορίες.

Κάποιες ερωτήσεις θέλω να κάνω.

-Αυτό που γράφτηκε πιο πάνω για την τιμή της φιάλης στα 180 euro δεν ισχύει;  - Τι εννοείτε?

-Η κράτηση γίνεται μόνο μέσω του site ή και τηλεφωνικά; Αν κάποιος που δεν κάνει κράτηση έρθει κατευθείαν στο μαγαζί την ώρα της παράστασης, δεν μπορεί να κλείσει εκείνη την ώρα, αν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις;  - Μπορείτε και τηλεφωνικά, εαν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις φυσικά :)

-Υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες για το μουσικό σχήμα και το πρόγραμμα; Θα είναι το σχήμα με το Νίκο Αντύπα και την Ανδριάννα Μπάμπαλη; Ο Γιώργος Νταλάρας θα πλαισιώνεται από Νίκο Αντύπα και Ανδριάννα Μπάμπαλη ναι :)  Για οποιαδήποτε απορία - επεξήγηση - ή οτιδήποτε άλλο θα θέλατε να μάθετε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικά

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά για αυτές τις ερωτήσεις μου δεν έλαβα κάποια απάντηση.

-Αυτό που γράφτηκε πιο πάνω για την τιμή της φιάλης στα 180 euro δεν ισχύει τελικά ή ισχύει σε κάποια συγκεκριμένη σειρά θέσεων;

-Η κράτηση γίνεται μόνο μέσω του site ή και τηλεφωνικά; Αν κάποιος που δεν κάνει κράτηση έρθει κατευθείαν στο μαγαζί την ώρα της παράστασης, δεν μπορεί να κλείσει εκείνη την ώρα, αν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις;

-Υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες για το μουσικό σχήμα και το πρόγραμμα; Θα είναι το σχήμα με το Νίκο Αντύπα και την Ανδριάννα Μπάμπαλη;

Συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά για αυτές τις ερωτήσεις μου δεν έλαβα κάποια απάντηση.

-Αυτό που γράφτηκε πιο πάνω για την τιμή της φιάλης στα 180 euro δεν ισχύει τελικά ή ισχύει σε κάποια συγκεκριμένη σειρά θέσεων;

Δεν πειράζει!

-Αυτό που γράφτηκε πιο πάνω για την τιμή της φιάλης στα 180 euro δεν ισχύει;  - Τι εννοείτε ακριβώς?

-Η κράτηση γίνεται μόνο μέσω του site ή και τηλεφωνικά; Αν κάποιος

που δεν κάνει κράτηση έρθει κατευθείαν στο μαγαζί την ώρα της

παράστασης, δεν μπορεί να κλείσει εκείνη την ώρα, αν υπάρχουν διαθέσιμες

θέσεις;  - Μπορείτε και τηλεφωνικά. Εαν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις φυσικά :)

-Υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες για το μουσικό σχήμα και το

πρόγραμμα; Θα είναι το σχήμα με το Νίκο Αντύπα και την Ανδριάννα

Μπάμπαλη; Ο Γιώργος Νταλάρας θα πλαισιώνεται από Νίκο Αντύπα και Ανδριάννα Μπάμπαλη ναι :)  Για οποιαδήποτε απορία - επεξήγηση - ή οτιδήποτε άλλο θα θέλατε να μάθετε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικά

Και το Gazarte δεν ήταν τόσο μα τόσο οικονομικό, αλλά εκεί υπερτερούν τα πολλά θετικά του χώρου που σέβεται τον ακροατή και λίγο το ξεχάσαμε. 

Λοιπόν, φόρουμ είμαστε, τον πόνο μας μπορούμε να τον πούμε και ανοιχτά και θα τον πω με όποιο κόστος (από εσάς εννοώ):

Εγώ βαρέθηκα να πληρώνω για τον Νταλάρα. 

εγώ βαρέθηκα να πληρώνω τον Αντύπα.....   

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...