EKOSTEL

Αντ-Art

132 posts in this topic

To live streaming έμαθε ότι θα είναι η Αlona και … χάλασε! :razz:  :)

1 person likes this

Και πού να ακούσετε τι είπε στην πρόβα....

Θα επανέλθω, μόλις συνέλθω!!! :whistling2:B)

Θέλουμε τις λεπτομέρειες της πρόβας!!

1 person likes this

Είναι μεγάλος ο πόνος μας και το παράπονό μας με αυτές τις πρόβες!!! Άντε να δουμε το επόμενο Παρασκευοσάββατο...

1 person likes this

Εγώ είμαι έτοιμη κι ετοιμοπόλεμη για το επόμενο διήμερο!  ;)

Ηταν μια ακομα εκπληκτικη βραδυα...

Κυριως γιατι ηταν σε πολυ καλη διαθεση! χαμογελουσε, αστειευοταν με τους μουσικους και το κοινο,

...μεχρι που ακομα και χορεψε!!!!(στην στροφη του ''αποψε'')...(τουλαχιστον...''το σκεφτηκε''οπως ειπε...)

Οι ερμηνειες του οπως παντα μοναδικες και η φωνη του σε εξαιρετικη κατασταση.

Το κοινο θερμο σ ενα χωρο λιγο διαφορετικο, και κραττω τα λογια του ''ειμαι συγκινημενος που ειδα

σημερα ανθρωπους που ειχα να τους δω 15 χρονια, αλλα και αυτους που σαν πιστοι στρατιωτες

με ακολουθουν ολα αυτα τα χρονια παντου σε ολες τις γειτονιες, οπου κι αν εμφανιζομαι.''

Κορυφαια εκπληξη το ''καρδια μου μην παραπονιεσαι''...αλλα και τα τραγουδια του Κουγιουμτζη

που ποτε δεν εφυγε οπως ειπε.

...Μου επιβεβαιωσε μια ακομα φορα χθες, οτι ειναι απλα ενας ΘΕΟΣ! ...

6 people like this

πωπω.. κριμα που χαλασε το live streaming...

Μοναξια χιλιαδες φυλλα!!! το αγαπημενο μου απο τα αγαπημενα!! Αλλα αν ξανακουσω αυτο το "ακου λοιπον,λαθος προφιλ του ανθρωπου ο νους.. θα γινω εξαλλη!!! ειναι "ακου κοινο, λαθος προφιλ του ανθρωπου ο νους"

Καποια τραγουδια-ποιηματα ειναι απολυτα. Δεν ειναι σαν καποια αλλλα που ειτε πεις καρδουλα μου ειτε αγαπουλα μου ειναι το ιδιο ακριβως.

2 people like this

Στη δεύτερη στροφή το διόρθωσε πάντως. ;)

ναι..τελευταια στιγμη ευτυχως. απλα το εχει ξανακανει παλιοτερα,γιαυτο το ανεφερα. εννοειται οτι δεν τιθεται θεμα λαθους(δεν εχω προβλημα με αυτο), σε καποια τραγουδια ομως, ενα λαθος αλλοιωνει το νοημα. :)

το καρδια μου μην παραπονιεσαι το προτιμω απο νταλαρα παρα απο μπιθικωτση(φοβερη φωνη αλλα βγαινει καπως ξερη στο συγκεκριμενο τραγουδι.) ο νταλαρας δινει αλλη διασταση!! την τριτη διασταση!!! :music:

3 people like this

I wish i were there, but thank to you, alona, I am now!! thank you so much!!

1 person likes this

Super λήψη!!!

3 people like this

Νεοτατος!! φωνητικα....!!!!! εμφανισιακα...!!!! ψυχολογικα...!!!! εχουμε μελλον παιδια...

Γεια σου γιωργο!! :music_singguitar:

4 people like this

Ανανεωμένος και κεφάτος..... Μπράβο!!

Ευχαριστούμε για τα βίντεο!!  

1 person likes this

Άλλωστε όπως είπε χαριτολογώντας (σε ένα βίντεο που δεν ξέρω πώς να το μεταφέρω) οι καλλιτέχνες δεν γερνάνε αλλά ωριμάζουν.

4 people like this

Κι αυτό...

Εξαιρετικά αφιερωμένο σε μένα αλλά και σε όλους τους κρυφο-φαν της Φαντασίας.  :whistling2:  :music_singguitar:  B)

7 people like this

Ανανεωμένος και κεφάτος..... Μπράβο!!

Ευχαριστούμε για τα βίντεο!!  

Είδες τι σου κάνει ένα χειρουργείο... reset!!!!

Επίσης super λήψεις,Μάρω!

Κι από αριστερά.  ;)

2 people like this

Κι αυτό...

Εξαιρετικά αφιερωμένο σε μένα αλλά και σε όλους τους κρυφο-φαν της Φαντασίας.  :whistling2:  :music_singguitar:  B)

Ευχαριστούμε!!! Τέλειο!! :music_singguitar:

2 people like this

Κι αυτό...

Φορουμ ειμαστε,τον πονο μας τον λεμε και θα τον πω! ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΗΛΕΙΑ ΜΟΥ!!

Εχω την εντυπωση οτι ο νταλαρας,απο τοτε που πηρε πρεφα τι παιζει με το youtube, κανει κορυφαιες ερμηνειες!! παντα ηταν πολυ καλος αλλα τωρα δινει το 110%!

Κι εγω μαρω λατρευω τη φαντασια! Και δεν φοβαμαι να το πω!! :music_singguitar: και δεεεν αφηηνει χαααρακιες σιις πεεερισσοοοτερες καρδιες και μιααα πληγη στα στηηηθιαααα..... :music_singguitar:

2 people like this

http://www.ishow.gr/news.asp?guid=b7c525f2-ba79-48a3-9ad0-cebd8b33252f

Το tralala.gr συνάντησε τον Γιώργο Νταλάρα στο Antαρτ
Σάββατο, 16 Μαρτίου 2013
14:23  

Ήταν μια μαγική βραδιά, σαν αυτές που χρόνια μας συνηθίζει ο Γιώργος Νταλάρας, είτε εμφανίζεται στο Μέγαρο Μουσικής, είτε σε κάποια μικρή μουσική σκηνή.

Και χθες όσοι βρέθηκαν στο Antαρτ,  ένιωσαν την ικανοποίηση της καλής μουσικής, των αναμνήσεων μιας μουσικής  διαδρομής που χάνεται πίσω σαράντα χρόνια, αλλά και της φρεσκάδας νέων δημιουργιών, όπως μόνο ο Γιώργος Νταλάρας ξέρει.

Δίπλα του όπως κάνει τον τελευταίο καιρό η Αντριάννα Μπάμπαλη, και φυσικά ο Νίκος Αντύπας τα τραγούδια του οποίου γνώρισε στο κοινό ο Γιώργος Νταλάρας.

Μια συνεργασία,  που χρόνια πριν την χαρακτήριζε η ησυχία, καθώς ο Νίκος Αντύπας, όπως είπα και ο Γιώργος Νταλάρας επιστρέφει.

Τέτοιοι είναι οι χώροι που γνωρίσαμε καλύτερα τον μοναδικό ερμηνευτή, χώροι όπως ο Ορφέας την δεκαετία του 80. Αυτούς τους χώρους έρχεται και πάλι να ζωντανέψει ο Γιώργος Νταλάρας, με μια σειρά εμφανίσεων που θα κάνει το επόμενο διάστημα πριν φύγει για το εξωτερικό για να παρουσιάσει τον Καβάφη.

Μας ταξίδεψε στο σήμερα, αλλά και στο χθες με αγαπημένα τραγούδια που έγραψαν ιστορία στο ελληνικό πεντάγραμμο, αλλά κυρίως στις καρδιές του κόσμου.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...