EKOSTEL

Τι Να Θυμηθώ Τι Να Ξεχάσω - Compact Disc Club

33 posts in this topic

Πριν από λίγο είδα διαφήμιση στην τηλεόραση. Μία κασετίνα από 4 cd και 2 dvd με ζωντανές εμφανίσεις και σπάνιο φωτογραφικό υλικό στην τιμή των 59  Ευρώ. Αποκλειστικά παραγγελίες μέσω του τηλεφώνου 210 6888888 σε συνεργασία με τη ΜΙΝΟΣ ΕΜΙ και το Compact Disc Club.

 

 

Τίτλος: ''Τι να θυμηθώ τι να ξεχάσω''

 

Τα dvd είναι το Αφιέρωμα στη Μικρά Ασία και το Αφιέρωμα στον Σταύρο Κουγιουμτζή.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οχι συλλογές από το Compact Disc Club.....  :vlakas:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία συσκευασία, αλλά ρε γαμώτο, με αυτές τις συλλογές χάνονται ευκαιρίες για ένα 2ο Μουσικό Κουτί με ανέκδοτες ηχογραφήσεις... Κρίμα... 

Edited by Apostolis
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tι ειναι αυτο παλι? Σχεδον ολος ο νταλαρας σε 4 cd. Mε τραγουδια που υπαρχουν ηδη σε ΑΠΕΙΡΕΣ συλλογες.. Και 59 ευρω. Αν θελει καποιος να δωσει τοσα λεφτα παει παιρνει τα cd για τη συλλογη του. Δεν ξερω ποιανου ειναι η πρωτοβουλια, εμενα παντως δεν μου αρεσει.. Μου φαινεται ως μια καθαρα κερδοσκοπικη κινηση των εταιριων.

 

Και διαφημιση στη τηλεοραση φυσικα. Να οπλιστουμε με απαντησεις και υπομονη για διαφορους..

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία έκδοση φαίνεται αλλά ....τέλος πάντων...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρατηρήσεις σύμφωνα με τα ηχητικά δείγματα που υπάρχουν στη σελίδα του Compact disc club:

 

CD1

-Στο Νο 3-"Αχ χελιδόνι μου" δείχνει διάρκεια 3:18. Ακούγοντας το δείγμα διαπιστώνουμε πως είναι η εκτέλεση από τον "Ορφέα" που κρατάει 2 λεπτά.

 

CD2

-Στο Νο 18-"Ταξίδι στα Κύθηρα" ακούγεται το "Καράβια στη στεριά"

-Στο Νο 19-"Νότος" ακούγεται το "Ταξίδι στα Κύθηρα"

-Στο Νο 20-"Στο ίδιο έργο θεατές" ακούγεται ο "Νότος", ενώ δείχνει διάρκεια 6:25, που κρατάει το "Στο ίδιο έργο θεατές"

-Στο Νο 21-"Hasta siempre" ακούγεται το "Στο ίδιο έργο θεατές"

 

CD3

-Στο Νο 3-"Σαν το μετανάστη" ακούγεται το "Τι είναι αυτό που μας ενώνει"

-Στο Νο 4-"Χρυσοπράσινο φύλλο" ακούγεται το "Σαν το μετανάστη"

-Στο Νο 5-"Τι είναι αυτό που μας ενώνει" ακούγεται το "Χρυσοπράσινο φύλλο"

-Στο Νο 6-"Mη μου θυμώνεις μάτια μου", ακούστε τι βάλανε!!!Τα χειροκροτήματα στο τέλος του τραγουδιού!!!

-Tο Νο 18-"Τρελός για σένα" ("Mad about you") ασφαλώς και δεν είναι Live

 

CD4

-Στο Νο 11-"Μην απελπίζεσαι" γράφει πως τραγουδάνε οι Στέλιος Βαμβακάρης, Δομένικος Βαμβακάρης, Θοδωρής Παπαδόπουλος

-Στο Νο 16-"Τα παιδιά της άμυνας" βάλανε τις 3 τελευταίες νότες της ορχήστρας και τα χειροκροτήματα!

-Στο Νο 19-"Ιμιτλερίμ" σχεδόν το ίδιο.

 

DVD 2

Λείπουν τα 3 τελευταία κομμάτια

"Γιορτή ζεϊμπέκηδων"
"Ιμιτλερίμ"

"Σ'αγαπώ"

 

Ελπίζω τα λάθη να είναι μόνο στη σελίδα του Compact disc και να μην κυκλοφορεί έτσι το cd.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά το μόνο σίγουρο ειναι οτι θα έχει λάθη και ατέλειες.



Παρατηρήσεις σύμφωνα με τα ηχητικά δείγματα που υπάρχουν στη σελίδα του Compact disc club:

 

CD3

-Στο Νο 6-"Mη μου θυμώνεις μάτια μου", ακούστε τι βάλανε!!!Τα χειροκροτήματα στο τέλος του τραγουδιού!!!

 

CD4

-Στο Νο 16-"Τα παιδιά της άμυνας" βάλανε τις 3 τελευταίες νότες της ορχήστρας και τα χειροκροτήματα!

 

Έχω λιώσει στο γέλιο!!!  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:



Πάντως είναι η 1η φορά, αν δεν κάνω λάθος, που κυκλοφορεί επίσημα στην αγορά το Spente le stelle, μετά από το promo των Νέων το 2003.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει στην εξαπλή κασετίνα με τις ζωντανές ηχογραφήσεις που είχε βγει με το "Θέμα" και μετά βγήκε και στα μαγαζιά.

 

Αυτό που βγαίνει πρώτη φορά σε cd είναι το "Τι να θυμηθώ, τι να ξεχάσω" από το αφιέρωμα στη Μικρά Ασία.(cd 4-No 18)

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρατηρήσεις σύμφωνα με τα ηχητικά δείγματα που υπάρχουν στη σελίδα του Compact disc club:

 

 

CD3

 

-Στο Νο 6-"Mη μου θυμώνεις μάτια μου", ακούστε τι βάλανε!!!Τα χειροκροτήματα στο τέλος του τραγουδιού!!!

 

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Tragic το διαφημιστικό...

2. Ρε παιδιά, στο διαφημιστικό τους έβαλαν απόσπασμα από δικό μου βίντεο!!! Συγκεκριμένα στο 0:52 - 0:53, στο "Μια βραδιά στο Λεβερκούζεν". Ειναι αυτό το βίντεο: 

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είσαι θεά Alona!!! ΘΕΑ!!!  :)  :wow:  :majesty:  :majesty:

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειδα λιγο πριν κ 2ο διαφορετικο διαφημιστικο της συλλογης..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειδα λιγο πριν κ 2ο διαφορετικο διαφημιστικο της συλλογης..

 

Το οποίο ξεκινάει με τη Φαντασία από το AntArt, λογικά από βίντεο του μαγαζιού. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειδα λιγο πριν κ 2ο διαφορετικο διαφημιστικο της συλλογης..

 

Το οποίο ξεκινάει με τη Φαντασία από το AntArt, λογικά από βίντεο του μαγαζιού. 

Δεν μπορω παντως να εξηγησω γιατι δεν εχει ¨ανεβει" στο καναλι στο YT του C.D.C.

το 2o αυτο ΤV Spot ακομα.. :what:

Αν καποιος μπορει να το γραψει κατ ευθειαν απο τη ΤV καλο θα ταν να το χαμε κι αυτο..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 2ο διαφορετικο διαφημιστικο της συλλογης..

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το έχω από την αρχή, όταν μπορέσω θα το ανεβάσω. 

 

 

ΥΓ: Είπαμε να βάζουμε αράχνες, αλλά στο τηλεοπτικό spot τι νόημα έχει? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλα ηθελα να τεσταρω μια "αραχνη".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάριε, συγγνώμη δε γνώριζα... Δεν ήθελα να φανώ αγενής. Είναι απορία μου, κάνε ό,τι θέλεις σε ό,τι βίντεο ανεβάζεις.  :)

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και τη δική μου εγγραφή. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.dalaras.gr/%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B8%CF%85%CE%BC%CE%B7%CE%B8%CF%8E-%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%BE%CE%B5%CF%87%CE%AC%CF%83%CF%89-%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%AD/

 

 

Ένα Μουσικό Οδοιπορικό Στις Σκηνές Του Κόσμου.
Οι Μεγαλύτερες Επιτυχίες Του Γιώργου Νταλάρα Σε Live Εκτελέσεις.
 
Μια Συλλεκτική Έκδοση με 4cd + 2dvd
από την Compact Disc Club
 
με τη συνεργασία της MINOS-EMI
George-Ntalaras.MIKRO_.jpg
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

το θελωωωωωωωωωωωωωωω

δ μπορω να το βλεπω στην τηλεοραση κ να μην μπορω να το παρω γμτ!!!!  :pity:  :pity:  :pity:  :unsure:  :unsure:  :furious:  :furious:  :ranting2:  :ranting2:  :ranting2:  :cry:  :surrender2:  :surrender2:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ είμαι περίεργη να μάθω τί φωτογραφικό υλικό έχει μέσα..... και σε τί ανάλυση... ;-)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...