Apostolis

Σοφικό Κορινθίας 31/07/13 - Αφιέρωμα Στον Απόστολο Καλδάρα

32 posts in this topic

Σοφικό Κορινθίας-Ανοικτό Θέατρο Σολυγείας

 

Απ'όσο γνωρίζω κάποια μέλη του forum παραβρέθηκαν στην συναυλία!! Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν υπήρξαν ιδιαίτερες εκπλήξεις. Ακούστηκαν, μεταξύ άλλων, "Η Παναγιά" και "Ο θάνατος του ποιητή"...

(Η πληροφορία από τον φίλο Μανώλη Γιαννακόπουλο)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άλλη μια πολύ ωραία συναυλία η χτεσινή! Πολύ όμορφος ο χώρος - κάτι το οποίο φρόντιζε να επαναλαμβάνει κι ο Νταλάρας κατά τη διάρκεια της συναυλίας! Η επιλογή της τοποθεσίας ήταν πολύ πετυχημένη με πολύ ωραία θέα πίσω από τη σκηνή κι επιπλέον ήταν εξαιρετικός ο ήχος!

 

Κεφάτος για άλλη μια φορά και εξαιρετικός φωνητικά! Έκανε πραγματικά πολύ ωραίες ερμηνείες! Θα μου πείτε ότι κάθε φορά κάνει κι εγώ θα σας απαντήσω ότι κάθε φορά είναι διαφορετική! Αυτός ο άνθρωπος είναι σχολείο, πάει και τελείωσε! Δεν είχε κάποια έκπληξη η βραδιά όσον αφορά τα τραγούδια, είπε όντως την Παναγιά, το Θάνατο του ποιητή και Στο τραπέζι που τα πίνω! Τη συναυλία παρακολούθησε κι ο Μπάμπης Τσέρτος στον οποίο ο Νταλάρας αφιέρωσε ένα τραγούδι - αν δε με απατά η μνήμη μου το Σ'ένα βράχο.

 

Παρόλο που η διάρκεια της συναυλίας όσο περνάει ο καιρός αυξάνεται (ελάχιστα αλλά αυξάνεται   :razz:  ) εμένα μου φαίνεται ότι δε μου φτάνει...κάθε φορά νομίζω πως είναι λίγο και θέλω κι άλλο...Τώρα "νηστεία" για κανένα μήνα! :razz:

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φωτογραφίες της Konstantina Sarri που δημοσιεύθηκαν στο Γιώργος Νταλάρας- Γλυκερία ''Καλοκαίρι 2013''

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.632669626745040.1073741840.614669398545063&type=1

 

Alona, με συγχωρείς!Συγχρόνως ποστάραμε. ;)

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είστε εκπληκτοί!! Σας ευχαριστούμε για όλα!!

 

Ποιά διαμαρτυρόταν ότι δεν τη βοηθούσε η Γλυκερία στις φωτογραφίες … λόγω ενδυμασίας; :razz:

Εδώ δεν υπάρχει περίπτωση σύγχυσης!  :razz:  :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ως προεόρτιο της αυριανής δημοσίευσης στο Ogdoo...Μιας και η χθεσινή μέρα του Σοφικού...νύχτωσε αργά και δεν ήταν εφικτό να βγει σήμερα το ρεπορτάζ! B)

DSC_0051-1.jpg

DSC_0070.jpgDSC_0081.jpgDSC_0138.jpg

11 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χθες ήταν άλλη μια εκπληκτική συναυλία!! Χθες ο Γιώργος ήταν άπιαστος!! Ίσως βοήθησε το γεγονός, ότι ξεκουράστηκε λίγες μέρες και μέχρι την επόμενη συναυλία θα έχει μερικές μέρες ακόμα να ξεκουραστεί! Από την αρχή φαινόταν ότι είχε απίστευτη όρεξη,την οποια κατά κύριο λόγο την έβγαλε στην κιθάρα του. Πραγματικά την λυπήθηκα την κιθαρίτσα του :razz: Αλλά και φωνητικά ήταν απίστευτος! Με το που βγήκε ,φαινόταν ότι είχε κέφι να κάνει πολλά πράγματα με τη φωνή του ! Σε κάθε τραγούδι που παιρνούσε 'φόρτωνε'  όλο και περισσότερο και για πρώτη φορά 'ξέσπασε' στο 'σπιτι μου το πατρικό' (μάνα μου ο ξένος τόπος...και πριν προλάβει να πάρει καλά καλά ανάσα ....ΕΙΙΙΙΙΙΝΑΙ φυλακή) ,μετά ακολούθησε η γλυκερία στο επόμενο τραγούδι με τον απίστευτο αμανέ της στο ''πήρε φωτιά το κορδελιό''...γενικά ένας από τους λόγους που μ αρεσει πολύ η φετινή συνεργασία,είναι γιατί και οι 2 ,σε καθε τραγούδι δίνουν το μέγιστο που μπορούν! Κάνουν απίστευτα πράγματα με τη φωνή τους! Ξεκινάει ο ένας και τελειώνει ο άλλος!! Το θέατρο ήταν σχεδόν γεμάτο και είχε γύρω στα 3.000 άτομα (ακολουθούν σχετικές φωτογραφίες παρακάτω) .

Ένα αξιοσημείωτο γεγονός,δείγμα της υπέροχης ατμόσφαιρας που επικρατούσε, ήταν ,όταν τελείωσε ο Νταλάρας την ενότητα του Βυζαντινού εσπερινού και ξεκίνησε το ορχηστρικό ποτ πουρί με τα τραγούδια του καλδάρα( με πρώτο τραγούδι το 'νύχτωσε χωρίς φεγγάρι' ) , ο Νταλάρας πήγε αριστερά του Νίκου Ζέρβα και έπαιξε όρθιος ,για πολύ λίγο,μαζί του πιάνο!! :wow::D:laugh:

 

Μερικές φωτογραφίες από τον πανέμορφο χώρο!

 

DSC03584.jpg

 

DSC03585.jpg

 

DSC03587.jpg

 

DSC03594.jpg

 

DSC03595.jpg

 

DSC03596.jpg

 

και μια άποψη της προσέλευσης του κόσμου ,λίγη ώρα πριν τη συναυλία

 

DSC03598.jpg

 

DSC03600.jpg

 

και μερικά βιντεάκια τώρα :music: :music:

 

 

 

 

10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για εντυπώσεις, βίντεο, φωτογραφίες! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε και από μένα!!! τέτοιο ωραίο μέρος!!!

 

:offtopic: and his new haircut ROCKS  :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν με βλεπετε συχνα...ακομα...ψαχνω..και καπου χαννομαι....Νομιζω τα ειπαν ολα..οι προηγουμενοι..για τη συναυλια....Αυτο που θα συμπληρωσω....Καποιος..ζητησε,το Νατανε το 21...και ο Νταλαρας απαντησε....Εχεις χιουμορ πολυ..Μπραβο....και  καποιος αλλος την Δραπετσωνα.....

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρω κάποιον που αν ήταν εκεί θα φώναζε το "Ηλιοβασίλεμα σωστό"!!

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστουμε παιδια!!!!!!!!!!!

Υπεροχο θεατρο!!!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπραβο ρε παιδια γ τις εντυπωσεις κ το ομορφο υλικο...

πολυ ομορφα πραγματα........... ;)  :D

 

υ.γ. κανενα ευχαριστω στον Νικολακι.. (ξερει αυτος)  :disgust:  :mad:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για τις εντυπώσεις, τις φωτογραφίες και φυσικά τα videos!!! Μήπως τυχόν υπάρχει και το σπίτι μου το πατρικό!! 

 

Ήχοι μοναδικοί!!!  :)  :)  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει,"ψήνεται"!!Εν αναμονή της δημοσίευσης στο ogdoo...σήμερα πιο αργά λιγάκι,ή αύριο εως το μεσημέρι...τελούμε και υπο διακοπές,με λιγότερη απαρτία,μην το ξεχνάμε και οι ρυθμοί είναι ένα κλικ πιο αργοί!  B)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπέροχες οι φωτογραφίες και τα βιντεάκια.Σας ευχαριστούμε όλους παιδιά!

Ο θείος με αυτό το λούκ με γυρίζει στα 1996-98 (χρόνια ''Ιεράς Οδού'')

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aπό τιλ λίγες φορές που βλέπω να τραγουδάει και ο Μάτσικας! Στην παναγιά..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ !!!! Έχω όση υπομονή χρειάζεται!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ό,τι αγαπάω εγώ, στο Σοφικό ήταν, με τον Νταλάρα και τη Γλυκερία..! (ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ!!)

Υπογράφει: Άρης Αναγνωστόπουλος

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=7520&Itemid=&Itemid=125

Mε ολίγη καθυστέρηση λοιπόν,ελέω διακοπών...! B)

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...