Elpida

The Kavafis Project Θεσσαλονίκη 6/11/2013

106 posts in this topic

Πόσες ώρες πριν αρχίσει η παράσταση πρέπει να είμαι στο Μέγαρο για να
προλάβω να πάρω ένα απο τα λίγα αντίτυπα των cd τέλος παντων;;;

Ουφ!

Πάντως κάθε φορά που τον βλέπω από κοντά αγχώνομαι, αν θα καταφέρω να του μιλήσω..

Ώρες ώρες σας ζηλεύω κορίτσια όταν βλέπω φωτογραφίες που είστε αγκαλιά μαζί του, το πιστεύετε?

Μεγάλη αγάπη!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φαντάζομαι πως δεν χρειάζονται ώρες πριν. Μία ώρα πριν νομίζω πως είναι καλά.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είδα τώρα το πρωί κάτι αφισάκια κολλημένα στο πίσω παρμπριζ απο τα αστικά. Για να δεις όμως τι γράφει πρέπει να τρακάρεις με το αστικό ..

Edited by Theodore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακόμα ο πολύς κόσμος δεν ξέρει για την συναυλία.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωρες ωρες εχω την εντυπωση οτι ο νταλαρας δεν εχει μανατζερ.. και οταν εχει γινεται χειροτερο.. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά γιατί γράφετε πράγματα χωρίς να τα σκέφτεστε λιγάκι πρώτα; Ποιους μάνατζερ και ποια χειρότερα;Δεν τη διοργανώνει ο Νταλάρας τη συναυλία.

Καταρχάς η διοργάνωση γίνεται από τη Γερμανική Σχολή, που προσπαθεί να τα κάνει όλα σε νόμιμα πλαίσια. Γι'αυτό άλλωστε δεν μπήκαν και μεγάλα λάβαρα, τα οποία ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ και πέφτουν πρόστιμα. Γίνεται από τη μια να γίνεται μια εκδήλωση υπό την αιγίδα του Δήμου και από την άλλη ο Δήμος να ρίχνει πρόστιμα; Όσον αφορά τις αφίσες, αφού ο ΟΑΣΘ έδωσε άδεια για τέτοιου μεγέθους αφίσες, τί πρέπει να κάνουν δηλαδή να βάλουν μεγαλύτερες;

Εγώ ξέρω πως χθες τα παιδιά της σχολής μοίραζαν φέιγ-βολάν στην Αριστοτέλους και σε πολλά σημεία της πόλης έχουν ήδη μπει αφίσες...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλά εγώ δεν το έγραψα για να παραπονεθώ ένα γεγονός μετέφερα. peace! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι πάντα απαραίτητες και καλοδεχούμενες οι διευκρινήσεις από όποιον γνωρίζει. Πάντως κάτι που δεν αφορά την διοργάνωση σαφώς αλλά τον δήμο ή όποιον άλλον αρμόδιο. Όντως απαγορεύονται τα μεγάλα λάβαρα από τον δήμο. Πώς επιτρέπει όμως ο δήμος σε εκδηλώσεις που δεν είναι και υπό την συνδιοργάνωσή του να υπάρχουν λάβαρα; Εκτός αν πληρώνουν τα πρόστιμα αλλά δεν τα κατεβάζουν. Ελλάς το γελοίον σου (ξανά). 

Ερώτηση κρίσεως μάλλον είναι αυτή και δεν θα απαντηθεί ποτέ από τον δήμο...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πληρώνουν πρόστιμα Ελίνα. Δεν υπολογίζουν τα κόστη και προτιμούν να πληρώνουν πρόστιμα....

Ε, οι Γερμανοί δεν είναι έτσι, τι να κάνουμε....Κι επειδή έτυχε αυτές τις μέρες να γνωρίσω κάποιους από αυτούς και να δω τον τρόπο που δουλεύουν, έχουν κερδίσει την εκτίμησή μου σε μεγάλο βαθμό...

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγγννωμη που παιρνω το θαρρος να πω την αποψη μου σε κατι που προφανως δεν γνωριζω οσο ο θανασης, αλλα... μιλαμε για μια τεραστια παραγωγη, για ενα εργο δημιουργιας ετων που παιχτηκε με τις πιο αξιολογες ορχηστρες της ευρωπης!! και εχουμε την τιμη να ερχεται στην θεσσαλονικη σε πανελληνια πρωτη!! δεν μπορω να δεχτω οτι της αρμοζει η υπαρχουσα διαφημιση. Επισης φανταζομαι, οτι ενας μανατζερ θα φροντιζε για την προωθηση της πληροφοριας περι της συναυλιας και με αλλους τροπους εκτος απο τα λαβαρα. Και συγγνωμη που ειπα κατι διφορουμενο πριν, δυστυχως δεν θα ηθελα να το αναλυσω περαιτερω δημοσια, αν θελουν οι διαχειριστες ας σβηστει.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαι για να κλείσει η συζήτηση, οι πληροφορίες μου λένε πως η προπώληση πάει μια χαρά και το Μέγαρο θα είναι γεμάτο.Καλό λοιπόν θα είναι όσοι δεν έχουν προμηθευτεί ακόμα τα εισιτήριά τους, να σπεύσουν να το κάνουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαι για να κλείσει η συζήτηση, οι πληροφορίες μου λένε πως η προπώληση πάει μια χαρά και το Μέγαρο θα είναι γεμάτο.Καλό λοιπόν θα είναι όσοι δεν έχουν προμηθευτεί ακόμα τα εισιτήριά τους, να σπεύσουν να το κάνουν.

 

Πολύ ευχάριστα νέα.Ευχαριστούμε για την πληροφορία!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θάνο, ελπίζω να είναι γεμάτο, γιατί χθες που έβλεπα τις ηλεκτρονικές κρατήσεις, είχε αρκετες κενές θέσεις όχι πάρα πολλές βέβαια, αλλά δεν νομίζω ότι σε τέτοια συναυλία πάει κανείς αυθόρμητα. Πάντως από τον αντίστοιχο έλεγχο που έκανα στις κρατήσεις για τη συναυλία για τον Τσιτσάνη στις 7 Νοεμβρίου στην ίδια αίθουσα οι θέσεις είναι πιο άδειες, αν και είχε μεγάλες αφίσες εδώ και πολύ καιρό. Το γράφω γιατί ανησυχώ και θλίβομαι αν η Θεσσαλονίκη δεν μπορεί να γεμίσει ένα Μέγαρο Μουσικής!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα έχεις πρόβλημα Alona; :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα φτάσω αργά αλλά θα έρθω με κάθε τρόπο

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι ραντεβού και αυτό! και πέρσυ είχε, νομίζω, απεργία στην πρώτη συναυλία στο Κρατικό Θέατρο;

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ποιος θα παίξει το μπουζούκι

 

O ίδιος ο Νταλάρας. Τουλάχιστον στην πρόβα εκείνος έπαιξε μπουζούκι.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ο συνθέτης Αλέξανδρος Καρόζας και ο Γιώργος Νταλάρας μιλούν στη συνέντευξη τύπου για τη συναυλία "The Kavafis Project"  που θα πραγματοποιηθεί σήμερα το βράδυ στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης.

 

«The Kavafis Project» με Νταλάρα & Καρόζα - Συνέντευξη Τύπου (ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ)
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
06/11/2013

 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=8329&Itemid=125

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά. Και το βίντεο, Θάνο, εξαιρετικό!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...