ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Αφιέρωμα Στο Μίκη Θεοδωράκη-Μέγαρο Μουσικής Αθηνών 18 & 19/3/14

88 posts in this topic

ευχαριστω Ελινα!!  :)  ;)

Ο Γιώργος Νταλάρας ήταν ο πρώτος που τόλμησε να ηχογραφήσει τον θρυλικό «Επιτάφιο» του Μίκη Θεοδωράκη, σαράντα ολόκληρα χρόνια μετά την πρώτη του ερμηνεία από τον μοναδικό Γρηγόρη Μπιθικώτση.

Τι λέει; :huh:  :confused:

1 person likes this

Ο Γιώργος Νταλάρας ήταν ο πρώτος που τόλμησε να ηχογραφήσει τον θρυλικό «Επιτάφιο» του Μίκη Θεοδωράκη, σαράντα ολόκληρα χρόνια μετά την πρώτη του ερμηνεία από τον μοναδικό Γρηγόρη Μπιθικώτση.

Τι λέει; :huh:  :confused:

:laugh: :laugh: :laugh: 

Θέλω να πιστεύω πως έγινε εκ παραδρομής κι όχι από βλακεία.Αν και συνηθίζεται τελευταία.

Μήπως ήθελε να πει τη "Ρωμιοσύνη"; (δεν ξέρω αν ισχύει κάτι ανάλογο αλλά είναι το μόνο που σχετικό που μου έρχεται. Ο Θάνος μπορεί να μας κατατοπίσει)

Διατίθεται για αύριο 1 εισιτήριο των 27 ευρώ (Β' διάζωμα) 2η σειρά. Υπάρχει κανείς που ενδιαφέρεται? 

Bonus: η θέση είναι δίπλα μου.  :razz:

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Ποιος επιμελείται στις αφίσες των συναυλιών και των εμφανίσεων γενικότερα τις φωτογραφίες? Έλεος πια, οι ίδιες φωτογραφίες για οποιαδήποτε εμφάνιση κι αν είναι. Αυτή ειδικά στο μέγαρο την είδα την περασμένη βδομάδα που πέρασα από εκεί.Ωραία έχουν να συνεργαστούν με το Θεοδωράκη κάποια χρόνια αλλά δεν είναι ρε γαμώτο και πεθαμένοι (μακριά από δω) χτυπάω ξύλο.Βάλτε κάτι πιο πρόσφατο.Αυτά... συγνώμη αλλά ήθελα να πω κάπου τον πόνο μου.

3 people like this

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Ποιος επιμελείται στις αφίσες των συναυλιών και των εμφανίσεων γενικότερα τις φωτογραφίες? Έλεος πια, οι ίδιες φωτογραφίες για οποιαδήποτε εμφάνιση κι αν είναι. Αυτή ειδικά στο μέγαρο την είδα την περασμένη βδομάδα που πέρασα από εκεί.Ωραία έχουν να συνεργαστούν με το Θεοδωράκη κάποια χρόνια αλλά δεν είναι ρε γαμώτο και πεθαμένοι (μακριά από δω) χτυπάω ξύλο.Βάλτε κάτι πιο πρόσφατο.Αυτά... συγνώμη αλλά ήθελα να πω κάπου τον πόνο μου.

Πάλι καλά να λες που δεν μπήκε για εκατοστή φορά αυτή:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=305432846174972&set=a.305432672841656.90357.292902650761325&type=3&theater

:laugh:  :laugh:  :laugh:

Διατίθεται για αύριο 1 εισιτήριο των 27 ευρώ (Β' διάζωμα) 2η σειρά. Υπάρχει κανείς που ενδιαφέρεται? 

Πουλήθηκε πριν μισή ώρα περίπου. 

Από τη συνέντευξη τύπου

1 person likes this

Ας ελπίσουμε οτι και η δισκογραφική θα αναγνωρίσει την σπουδαιότητα του κλασικού υλικού μας και θα λειτουργήσει οπως οι αντίστοιχες εταιρίες του εξωτερικού που εκδίδουν (σχεδόν) τα πάντα.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...