EKOSTEL

Αφιέρωμα Στον Μάριο Τόκα (3-10-14)

32 posts in this topic

Δεν μας παρατάνε όλοι οι τζερεμέδες;Αντε πια!Να απαντήσετε γιατί εγω από το κινητό αδυνατώ!

Από το ΕΘΝΟΣ:«Συμμετέχω στη συναυλία για τον Μάριο με χαρά και συγκίνηση. Γνωριζόμαστε από πολύ νέοι και θυμάμαι πάντα έναν πολύ γλυκό άνθρωπο, με ταλέντο μεγάλο, με αγάπη για τη μουσική, για τα τραγούδια, για τους Έλληνες συνθέτες. Αυτά ήταν τα εφόδια του και οι αποσκευές του, όταν άφησε την μικρή του πατρίδα να έρθει να σπουδάσει στην Ελλάδα. Τελικά τον κέρδισε η μουσική. Τα τραγούδια του τραγουδήθηκαν από όλο τον κόσμο, μας έδωσαν χαρά και μας συγκίνησαν. Συμμετέχω σε αυτή τη βραδιά με την ψυχή μου και για έναν ακόμα λόγο, γιατί τα τραγούδια που θα πω είναι αυτά που έγραψε ο Μάριος για την Κύπρο και τους αγώνες της»

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το μόνο καλό είναι, αν αληθεύουν όσα γράφονται, ότι η συναυλία θα «κυκλοφορήσει» και σε άλλες πόλεις μέσα στην επόμενη διετία κι έτσι όσοι δεν θα είμαστε απόψε για διάφορους λόγους (ανάμεσά τους και αυτό το «τιμητική συμμετοχή») θα τη δούμε κάπου αλλού! Βέβαια η πρώτη και στο Ηρώδειο έχει άλλη γοητεία, αλλά τι να κάνουμε …

 

ΥΓ off topic:  Για να τιμήσουν οι οργανωτές την άλλη ιδιότητα του Μάριου Τόκα, αυτή του φιλολόγου εννοώ, θα έπρεπε να είναι ακριβέστεροι στη διατύπωση του κειμένου στην αφίσα, για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι  :laugh:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια γεύση από τις πρόβες για το αφιέρωμα στο Μάριο Τόκα (ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ)

 

Γράφτηκε από την  Κίκα Α. Ρόκα

Πέμπτη, 02 Οκτωβρίου 2014

 

 

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/eimastan-ekei/mia-geysi-apo-tis-proves-gia-to-afieroma-sto-mario-toka-imastan-ekei

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάρω, ''έκλεψα'' από όσα έγραψες για το ''τιμητική συμμετοχή'' και σχολίασα στους σχετικούς ιστότοπους. Ελπίζω να μην με ψέξεις.Βαρέθηκα να σκεφτώ κάτι δικό μου.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάρω, ''έκλεψα'' από όσα έγραψες για το ''τιμητική συμμετοχή'' και σχολίασα στους σχετικούς ιστότοπους. Ελπίζω να μην με ψέξεις.Βαρέθηκα να σκεφτώ κάτι δικό μου.

 

Θα σε ψεκάσω, δεν θα σε ψέξω...  :razz:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ψέκασμα το αντέχω. Το ψέξιμο όχι πια...

 

Συγγνώμη για το off topic...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...