Alona

Νταλάρας, Βιτάλη, Γλυκερία - Ιερά Οδός 2014

96 posts in this topic

6/12 Θα προβληθεί, το έγραψε κάποιος στο fb, έτσι έμαθα κι εγω...

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Πέτρος Πελελης είναι. Παίζει με τη Γλυκερία συνήθως αν δεν κάνω λάθος. 

 

 

Ξέχασα να σχολιάσω το πιο σημαντικό από το βίντεο: θα πουν τις "μακρινές τις θάλασσες"!  :rolleyes:  :dance:  :yahoo:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχόλιο πρώτο: Απο τις πρόβες που άκουσα μόνο έχω πορωθεί! Ρε Μάρω ποιες θάλασσες μου λες τώρα, εδώ προβάρουν τον Αμάραντο !!! 

 

Σχόλιο δεύτερο: Στο στην υγειά μας, δίπλα στον Σπύρο, ο Νικολόπουλος είναι πάλι; 

Άλλοι έχουν δικό τους φοριαμό στο Ηρώδειο, αυτός έχει στο στούντιο του "Στην υγειά μας"  :laugh:  :laugh:  :laugh:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από αυτούς που αχνοφαίνονται στην φωογραφία και πάλι καλά να λέμε που είναι εκεί ο Νικολόπουλος. Η πλειοψηφία μάλλον πάλι άσχετοι θα είναι. Μόνο τον Κ.Καλδάρα και την Αρώνη μπόρεσα να διακρίνω (εκτός του Νικολόπουλου).Μακάρι να μην είναι τελικά έτσι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ποιες θάλασσες μου λες τώρα, εδώ προβάρουν τον Αμάραντο !!! 

 

Ρε ποιον Αμάραντο λες τώρα, εδώ προβάρουν τις μακρινές τις θάλασσες!!!!!  :laugh:  :laugh:  :laugh:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Σχόλιο πρώτο: Απο τις πρόβες που άκουσα μόνο έχω πορωθεί! Ρε Μάρω ποιες θάλασσες μου λες τώρα, εδώ προβάρουν τον Αμάραντο !!! 

 

 

 

Τον Αμάραντο όμως τον έχει ξαναπει και θα έδειχνα τον ίδιο ενθουσιασμό αν τον έκανε πρόβα ο ίδιος! Ξέρεις πόσο το γουστάρω!!  :walkman:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν το μικρό απόσπασμα από τις πρόβες απηχεί μία γενικότερη τάση για τη δομή του προγράμματος, το φετινό χειμώνα θα γραφτεί ιστορία...!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εάν όμως δεν απηχεί τότε ίσως υπάρχει πρόβλημα. Είναι μια ευκαιρία μεγάλη η Ιερά Οδός που πρέπει να αξιοποιηθεί. Μακάρι να κυριαρχεί το λαϊκό κι εξωστρεφές (έξω καρδιά πρόγραμμα) ώστε να ''πάρει'' μαζί του τον κόσμο. Λόγω συγκυρίας και χώρου είναι απαραίτητη ίσως αυτή η επισήμανση.Ταπεινή μου γνώμη. Τα προγράμματα που κερδίζουν το στοίχημα πλέον είναι αυτά που τα έχουν όλα (λαϊκά, μπαλάντες,αδικημένα κι εκπλήξεις μαζί με χιλιοειπωμένα) στις απαραίτητες δόσεις. Όχι για να κάνουν το κέφι του κόσμου (που κι αυτό είναι αναγκαίο σήμερα) αλλά για να μελώσουν τον κόσμο. Θα δούμε!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όχι για να κάνουν το κέφι του κόσμου (που κι αυτό είναι αναγκαίο σήμερα) αλλά για να μελώσουν τον κόσμο.

 

Αν και πάμε ήδη....μελωμένοι, μου άρεσε αυτό!  :thumbup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θεωρώ ότι πιθανά να είναι και η τελευταία φορά που τραγουδάει ολόκληρη σεζόν σε τέτοιο χώρο. Έχει μαζί του δύο καταξιωμένες φωνές, που τις θαυμάζει και ο ίδιος. Δεν έχει πια να αποδείξει σε κανέναν τίποτα, την Ιερά Οδό την εγκαινίασε αυτός, με συνεργασίες και προγράμματα που τα θυμόμαστε ακόμα. Συμφωνώ ότι άλλο το 1998 και άλλο το 2014, οφείλει το πρόγραμμα να είναι εξωστρεφές, αυτό όμως δε σημαίνει μία μίξη από κλασσικές επτυχίες των τριών μαζί με λίγο από παλιό λαϊκό, να φύγουν όλοι κεφάτοι και να κάνουν λίγη παραπάνω κατανάλωση σε αλκοόλ. Έχω στο μυαλό μου το "από καρδιάς" του 2002, που και εσωστρεφές δεν το έλεγες και τάραξε τη χρονιά εκείνη τα μουσικά δρώμενα και θα περίμενα κάτι ανάλογο!!!...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως οι τιμές είναι λογικές και μπράβο.140 τραπέζι τεσσάρων ατόμων , 10 στο μπαρ τις Παρασκευές και 15 Σάββατο. Ευχαριστώ Πετρούλα για την ενημέρωση.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως οι τιμές είναι λογικές και μπράβο.140 τραπέζι τεσσάρων ατόμων , 10 στο μπαρ τις Παρασκευές και 15 Σάββατο. 

 

Συμφωνώ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και η ορχήστρα φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και πλήρης. Μόνο αυτό το photoshop να σταματήσουν στις φώτο επιτέλους. Σαν κέρινα ομοιώματα είναι :whistling2:  

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου αρέσει το σπορ ντύσιμο που επέλεξαν για τη φωτογράφιση, αλλά το υπερβολικό photoshop χαλάει το τελικό αποτέλεσμα. 

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν οι φωτογράφοι αυτό....  :what:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τα έχει δει άλλος, αλλά αυτά τα λαμπιόνια που αναβοσβήνουν κάτω από την αφίσα (εκεί που είναι και οι προβολείς που φωτίζουν τη μαρκίζα), δεν μου αρέσουν καθόλου! Πολύ πανηγυρτζίδικο μου κάνει... Εκτός αν το θεωρούν... χριστουγεννιάτικη διακόσμηση. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.athinorama.gr/nightlife/article.aspx?id=2503475

 

Νταλάρας, Βιτάλη και Γλυκερία: Τους χρωστάμε... και μας χρωστάνε πολλά τραγούδια!
 
 
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...