ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Νταλάρας, Βιτάλη, Γλυκερία - Καλοκαίρι 2015

54 posts in this topic

Νταλάρας, Βιτάλη, Γλυκερία - Καλοκαίρι 2015

 

Γράφτηκε από τον  Ogdoo.gr

Δευτέρα, 11 Μαΐου 2015

 

 

 

http://www.ogdoo.gr/diaskedasi/synavlies/dalaras-vitali-glykeria-kalokairi-2015

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πρόγραμμα Περιοδείας:
• 26 Ιουνίου: Κατράκειο Νίκαιας

• 30 Ιουνίου: Θέατρο Δάσους, Θεσσαλονίκη


• 21 Ιουλίου: Λεμεσός, Κηποθέατρο

• 22 Ιουλίου: Λάρνακα, Παττίχειο

• 31 Ιουλίου: Δίον, Φεστιβάλ Ολύμπου


•  1 Αυγούστου: Φεστιβάλ Κασσάνδρας, Αμφιθέατρο Σίβηρης

•  3 Αυγούστου: Φεστιβάλ Φιλίππων

•  11 Αυγούστου: Ρέθυμνο, Κρήτη

•  13 Αυγούστου: Ιεράπετρα, Κρήτη

•  14 Αυγούστου: Καστέλλι Πεδιάδος, Ηράκλειο Κρήτης

•  16 Αυγούστου: Βάμος, Χανιά, Κρήτη


•   11 Σεπτεμβρίου: Φεστιβάλ Βύρωνα, Θέατρο Βράχων.
 
 
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραιότατα!! Ευχαριστούμε Θάνο και Ελίνα. Αρχίζω να προσεύχομαι … για τις 30 Ιουνίου!! 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτός ο άνθρωπος είναι πραγματικά ασταμάτητος!  :surrender2:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μία απορία έχω και θα την πω φωναχτά. Ανακοινώθηκε πέρσι η πολυαναμενόμενη συνεργασία των τριών στην Ιερά Οδό. Αυτό ήταν το σχήμα. Πιστεύω στην ελεύθερη βούληση των καλλιτεχνών και πως μπορεί κάποιος να μην μπορεί λόγω υποχρεώσεων άλλων να συμμετέχει σε πάρα πολλές συναυλίες. Αλλά πριν από την Ιερά Οδό στη Θεσσαλονίκη οι δύο εκ των τριών. Μετά την Ιερά Οδό οι δύο εκ των τριών στη Θεσσαλονίκη. Και τώρα που ανακοινώθηκε (δεν ξέρω αν είναι επίσημο δελτίο τύπου πάντως βγήκαν κάποιες ημερομηνίες με τους τρεις μαζί) καλοκαιρινή περιοδεία με τους τρεις μαζί και συγχρόνως ανακοινώνονται και κάποιες άλλες με δύο εκ των τριών. Μπορεί να κάνω λάθος και να με συμπαθούνε και να με συμπαθάτε (σεβασμός υπάρχει και στους τρεις καλλιτέχνες) αλλά είναι ωραίο αυτό σαν πρακτική; Και πάλι κατανοώ πως κάποιοι θέλουν περισσότερες ή λιγότερες συναυλίες λόγω φόρτου αλλά και λόγω ανάγκης ξεκούρασης. Αλλά δεν είναι ωραίο.Πώς να το κάνουμε; Δεν είναι ωραίο...

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Άρχισα να φτιάχνω μια λίστα με όλες τις συναυλίες στο 2015 και σχεδόν έπεσα από την καρέκλα

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μία απορία έχω και θα την πω φωναχτά. Ανακοινώθηκε πέρσι η πολυαναμενόμενη συνεργασία των τριών στην Ιερά Οδό. Αυτό ήταν το σχήμα. Πιστεύω στην ελεύθερη βούληση των καλλιτεχνών και πως μπορεί κάποιος να μην μπορεί λόγω υποχρεώσεων άλλων να συμμετέχει σε πάρα πολλές συναυλίες. Αλλά πριν από την Ιερά Οδό στη Θεσσαλονίκη οι δύο εκ των τριών. Μετά την Ιερά Οδό οι δύο εκ των τριών στη Θεσσαλονίκη. Και τώρα που ανακοινώθηκε (δεν ξέρω αν είναι επίσημο δελτίο τύπου πάντως βγήκαν κάποιες ημερομηνίες με τους τρεις μαζί) καλοκαιρινή περιοδεία με τους τρεις μαζί και συγχρόνως ανακοινώνονται και κάποιες άλλες με δύο εκ των τριών. Μπορεί να κάνω λάθος και να με συμπαθούνε και να με συμπαθάτε (σεβασμός υπάρχει και στους τρεις καλλιτέχνες) αλλά είναι ωραίο αυτό σαν πρακτική; Και πάλι κατανοώ πως κάποιοι θέλουν περισσότερες ή λιγότερες συναυλίες λόγω φόρτου αλλά και λόγω ανάγκης ξεκούρασης. Αλλά δεν είναι ωραίο.Πώς να το κάνουμε; Δεν είναι ωραίο...

Ελίνα έχεις απόλυτο δίκαιο...τα έχουμε συζητήσει εκτενώς...δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Άρχισα να φτιάχνω μια λίστα με όλες τις συναυλίες στο 2015 και σχεδόν έπεσα από την καρέκλα

Και που είσαι (είμαστε) ακόμη!!  Καλά να είναι και καλά να είμαστε!  :)  :)

 

Ελίνα μου, δίκαιο έχεις, αλλά ο τρίτος είναι πάντα ωσεί παρών. Ας μην δώσω καμιά θεο-λογική εξήγηση και παρεξηγηθώ  :razz:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επίσης, νομίζω ότι δεν μπορεί να αποκλειστεί και δύο συναυλίες στην Κύπρο

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://tospirto.net/music/news/22594#.VVnDTE8xdt8.facebook

 

Η έναρξη θα γίνει 26 Ιουνίου απ’ το Κατράκειο Νίκαιας.

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να θες να τους δεις μαζί. Πρώτον γιατί μπροστά σου έχεις 45 χρόνια συμπυκνωμένο λαϊκό τραγούδι από τρεις κορυφαίους εκπροσώπους του. Δεύτερον γιατί διατηρούν τη γοητεία τους (και τις φωνές τους!) όλοι μαζί και ο καθένας ξεχωριστά. Τρίτον γιατί το πρόγραμμα που έφτιαξαν στην Ιερά Οδό βγήκε μέσα από μια ζηλευτή χημεία, όπου ο καθένας αναδεικνύει τις αρετές του, έχει το ρεπερτόριο του αλλά δεν σταματούν σε όλη τη διάρκεια της παράστασης, να ανταλλάσσουν στιγμές, να θυμίζουν εποχές, μέσα από ένα καλά μελετημένο χαρμάνι τραγουδιών που σε βάζει σε τροχιά… Αν δεν τους είδατε στην Ιερά Οδό, να τους δείτε: Νταλάρας, Γλυκερία και Βιτάλη συν μεγάλη ορχήστρα (δώδεκα άτομα) με καλοκαιρινό ένδυμα σε καλοκαιρινή περιοδεία . Η έναρξη 26 Ιουνίου απ’ το Κατράκειο Νίκαιας του Πειραιά και στις 30 Ιουνίου Θέατρο Δάσους Θεσσαλονίκη. Ακολουθεί Κύπρος και Φεστιβάλ Ολύμπου τον Ιούλιο, Φεστιβάλ Κασσάνδρας και Φιλίππων τον Αύγουστο, Κρήτη επίσης μέσα στον Αύγουστο και για Σεπτέμβριο επιστροφή στο κέντρο με συναυλία στο Θέατρο Βράχων Βύρωνα στις 11 Σεπτεμβρίου.

Χάρη Ποντίδα

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πρόγραμμα Περιοδείας:

•   11 Σεπτεμβρίου: Φεστιβάλ Βύρωνα, Θέατρο Βράχων.

 

 

Σύμφωνα με το site του θεάτρου η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στις 21 Σεπτεμβρίου με γενική είσοδο 15 ευρώ! :walkman:

 

http://www.festivalvraxon.gr/show.php?id=21

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://beater.gr/festival-theatro-dasous-programma/

 

Θέατρο Δάσους, 30 Ιουνίου κι οριστικό.

 

http://www.kassandrafestival.gr/el/events/2015/KFE-15-F23-A0120-details.html

 

1 Αυγούστου, Σίβηρη.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιώργος Νταλάρας, Ελένη Βιτάλη, Γλυκερία στο Κατράκειο!

 

Γράφτηκε από τον  Ogdoo.gr

Πέμπτη, 11 Ιουνίου 2015

 

http://www.ogdoo.gr/diaskedasi/synavlies/giorgos-dalaras-eleni-vitali-glykeria-sto-katrakeio

 

 

Κερδίστε διπλές προσκλήσεις για Νταλάρα, Βιτάλη, Γλυκερία στο Κατράκειο!

 

Γράφτηκε από τον  Ogdoo.gr

Πέμπτη, 11 Ιουνίου 2015

 

 

http://www.ogdoo.gr/diafora/diagonismoi-kliroseis/kerdiste-diples-proskliseis-gia-dalara-vitali-glykeria-sto-katrakeio

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις είδα ένα event στο facebook συναυλίας που κάνουν η Βιτάλη με τη Γλυκερία χωρίς τον Γ. Νταλάρα. Δεν το είχα καταλάβει ότι θα γίνουν και συναυλίες από τις δύο τραγουδίστριες χωρίς τον Νταλάρα. Η αλήθεια είναι ότι από το χειμώνα που είχαν κάνει κάποιες τέτοιες εμφανίσεις (σε Θεσσαλονίκη και Πάτρα σίγουρα, δεν ξέρω αν ήταν και άλλες πόλεις), δε μου άρεσε ως κίνηση. Είναι σαφώς δικαίωμά τους να το κάνουν, αλλά θα προτιμούσα αφού τελειώσει η κοινή (και των τριών) περιοδεία που επέλεξαν να κάνουν. Όταν κάτι γίνεται παράλληλα με μια περιοδεία στην Ελλάδα, αφενός δε δείχνει ωραία τέτοια κίνηση (προσωπικά νομίζω ότι υποτιμάει και τον Νταλάρα στα μάτια του κόσμου), αφετέρου δεν τιμάει και τον ίδιο τον κόσμο που έχει ακούσει και θέλει να δει αυτό το σχήμα.

Επίσης, επειδή η Marijke ανέφερε σε ένα άλλο topic για εμφανίσεις το Σεπτέμβρη στη Θεσσαλονίκη και των τριών μαζί, αναρωτιέμαι πώς θα εμφανισθούν και οι τρεις όταν ήδη το χειμώνα είχαν κάνει εμφάνιση μόνες τους οι δύο γυναίκες και όταν θα γίνουν και κάποιες μαζεμένες προς τη βόρεια Ελλάδα το καλοκαίρι. Δε θέλω να θίξω κανέναν, πολύ δε περισσότερο ξέρετε ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη Θεσσαλονίκη, αντιθέτως! Αλλά δεν έχεις ήδη "κάψει" εν μέρει ένα τέτοιο συνολικό σχήμα, όταν στην πόλη έχεις δώσει ήδη ένα δείγμα?

 

Σκέψεις διατυπώνω και όχι κρίσεις... Θέλω τη γνώμη σας, μήπως είναι τόσο λάθος το σκεπτικό μου?  

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά κατέθεσα την άποψή μου λίγες σειρές πιο πάνω. Δεν διαφωνώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ομολογώ ότι και εγώ το βρίσκω παράξενο να γίνονται συναυλίες με δύο από τους καλλιτέχνες, εκτός και αν εμφανίζονται με διαφορετικό πρόγραμμα από αυτό που είχαν με τον Γ. Νταλάρα τον χειμώνα στην Ιερά Οδό. Γιατί και ο Νταλάρας στις περιπτώσεις που εμφανίζεται μόνος του αυτό το διάστημα, παρουσιάζει ένα διαφορετικό πρόγραμμα.

Σε ό,τι αφορά πάντως τις φημολογούμενες εμφανίσεις και των τριών στη Θεσσαλονίκη το φθινόπωρο προσωπικά μου αρέσει πολύ, παρότι η Γλυκερία και η Βιτάλη προ-εμφανίσθηκαν πέρσυ τον Σεπτέμβριο. Υπάρχει κόσμο, πιστεύω, (σαν και μένα) που δεν θα πήγαινε σε μια συναυλία των δύο αλλά θα πήγαινε σε μια συναυλία και των τριών. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμενα προσωπικα δεν μου χτυπαει ιδιαιτερα ασχημα. Και το τραγουδι μια δουλεια ειναι. Δλδ σε μια εταιρεια πχ. οταν δεν μπορει καποιος ή παρει αδεια, η δουλεια θα συνεχιστει κανονικα με τους ιδιους στοχους. Ειναι δικαιωνα τους να θελουν ή μπορει να εχουν αναγκη να δουλεψουν παραπανω απο τον νταλαρα που ενδεχομενως να θελει να ξεκουραστει. Δικαιωμα του επισης. Οι μ...κες μπορει να πουν τα δικα τους για νταλαρα αλλα αυτοι παντα θα λενε. Οντως ειναι λιγο περιεργο αλλα για μενα που το ειδα αρκετες φορες το προγραμμα το οποιο τραβηξε παρα πολυ και τραβαει ακομα + το οτι ηταν ενα παρειστικο, χαλαρο, ευελικτο προγραμμα, δεν μου κολλαει ασχημα.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ομολογώ ότι και εγώ το βρίσκω παράξενο να γίνονται συναυλίες με δύο από τους καλλιτέχνες, εκτός και αν εμφανίζονται με διαφορετικό πρόγραμμα από αυτό που είχαν με τον Γ. Νταλάρα τον χειμώνα στην Ιερά Οδό.  

 

Εντυπώσεις από το περσινό πρόγραμμα της Ελένης Βιτάλη με τη Γλυκερία στη Θεσσαλονίκη.

 

Βιτάλη & Γλυκερία «Πρόβα τζενεράλε» στη Θεσσαλονίκη (ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ)

 

Γράφτηκε από τον  Θανάσης Γιώγλου

Δευτέρα, 24 Νοεμβρίου 2014

 

 

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/eimastan-ekei/vitali-glykeria-prova-tzenerale-sti-thessaloniki-imastan-ekei

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το έκανα για να θυμηθούμε κάποιες στιγμές και να μας έρθει η...όρεξη να ξαναπάμε!

 

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)  :)  :)  :music_singguitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...