ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Νταλάρας, Βιτάλη, Γλυκερία Στον Alpha - 1/1/2016

28 posts in this topic

Μια μοναδική συνύπαρξη έρχεται, ανήμερα της Πρωτοχρονιάς, στον Alpha.

Πρόκειται για μια μεγάλη συνάντηση, τρεις μοναδικές φωνές, μια σπουδαία στιγμή του Γιώργου Νταλάρα, της Eλένης Βιτάλη και της Γλυκερίας την Παρασκευή 1η Ιανουαρίου 2016, στις 23:50.

http://newpost.gr/entertainment/media/505676/giwrgos-ntalaras-elenh-bitalh-glykeria-mazi-ston-alpha-thn-prwtoxronia

7 people like this

Υπέροχα!!! Μακάρι να είχε πει (και να μεταδόσουν) το "Κάτι Ελλάδες"!!

1 person likes this

Το γύρισμα είχε γίνει 27/2/2016. Το Playlist δεν το έχω τώρα πρόχειρο... 

3 people like this

Και επίσης από ό,τι είδα στο πρόγραμμα του alpha θα είναι αρκετή ώρα και επομένως δεν θα προβάλλουν μόνο αποσπάσματα. :walkman:  :walkman:  :walkman:

2 people like this

Ας ελπίσουμε τα πλάνα να περιοριστούν στα επί σκηνής δρώμενα...  :whistling2:  :razz:  :blush:  Γιατί υπήρχαν αρκετοί γνωστοί-άγνωστοι από κάτω... 

1 person likes this

2015. Είπαμε έρχεται από το μέλλον αλλά όχι κι έτσι.Χαχαχαχα.

Ας ελπίσουμε πως όντως θα εστιάσουν στα της σκηνής όπως πρέπει...

1 person likes this

2015. Είπαμε έρχεται από το μέλλον αλλά όχι κι έτσι.Χαχαχαχα.

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

1 person likes this

http://www.alphatv.gr/programπαιδιά πάντως εδώ δεν το βλέπω πουθενά

ακυρο υπαρχει ειναι το ΜΑΖΙ. λέτε να τρολαρουν και να βαλουν το μεγαρο με τη Μαρινελλα;

1 person likes this

Γιατί έχουν πλούσιο λεξιλόγιο στα Ελληνικά!!!

Και περιέργως απόψε δεν λειτουργεί το live μέσω internet, τουλάχιστον εδώ που είμαι, ενώ χθες λειτουργούσε :laugh:

εντωμεταξύ οι ενορχηστρώσεις στα τργούδια των γυναικών "μυρίζουν" Νταλάρα απο 2 χιλιόμετρα μακρια!!

Edited by Theodore

Πετσοκομμένο πρόγραμμα. Να δούμε μέχρι το τέλος όμως

1 person likes this

θα σου φυγω στο χα πει και απο πίσω στην οθόνη φαίνονται κατι βράχια. στην εισαγωγή του προγραμματος εδειχνε κατι χιπστεραδικα γκράφιτι. Ποιος τα έφτιαξε αυτά είπαμε;

Το πρόγραμμα (όσο και η μειωμένη τηλεοπτική διάρκεια, σε σχέση με το πρωτότυπο) ήταν πάνω κάτι αναμενόμενα.

Το ευχάριστο είναι πως δεν κόπηκαν τα:

1)Κάτι Ελλάδες

2)Τα κλειδιά

3)Μέλισσες

4)Αμάραντος

5)Στις χαραυγές ξεχνιέμαι

4 people like this

Χαίρομαι παρα πολύ που δεν έκοψαν το "Κάτι Ελλάδες"! Πάντως, αν καταλαβαίνω καλά, ο Νταλάρας πρεπει να το είπε το τραγούδι αυτό λόγω της μαγνητοσκόπησης, γιατί απ'οσο ξέρω, το έλεγε κυρίως στις αρχές των παραστάσεων και μετά το ψιλοσταμάτησε από το πρόγραμμά του.

Κρίμα που κόπηκε το "Μέχρι να βρούμε ουρανό" (με τον Νταλάρα) που τόσο πολυ το ήθελα...

3 people like this

Η αλήθεια είναι πως το πρόγραμμα ήταν μεγάλο για την τηλεοπτική προβολή. Θα κόβανε σίγουρα τραγούδια και το ξέραμε. Το πρόβλημα ήταν που άλλαξαν τη σειρά του προγράμματος. Αυτό δεν ξέρω σε τι εξυπηρετεί. Ίσως τηλεοπτικοί λόγοι...

Πάντως την αίσθηση του να είσαι εκεί λίγο μας τη θύμισε.

4 people like this

Η αλήθεια είναι πως το πρόγραμμα ήταν μεγάλο για την τηλεοπτική προβολή. Θα κόβανε σίγουρα τραγούδια και το ξέραμε. Το πρόβλημα ήταν που άλλαξαν τη σειρά του προγράμματος. Αυτό δεν ξέρω σε τι εξυπηρετεί. Ίσως τηλεοπτικοί λόγοι...

Πάντως την αίσθηση του να είσαι εκεί λίγο μας τη θύμισε.

Επειδή το είδα που το κουβεντιάσατε και στο facebook, πού άλλαξαν τη σειρά του προγράμματος;

Το πιο χαρακτηριστικό ήταν το ''Στα ψηλά τα παραθύρια το οποίο το έλεγε  μετά την σύμπραξη στην αρχή αλλά το έβαλαν στο πρώτο μέρος του Νταλάρα και νομίζω το ίδιο έγινε και με τα Βεγγαλικά. Βάλανε το πρώτο τραγούδι από το δεύτερο μέρος της Βιτάλη και μετά το πρώτο από το πρώτο μέρος της.Τα ίδια και στης Γλυκερίας. Σήμερα διάβασα πως και μουσικοί τα ίδια ανέφεραν για τη σειρά.

Εγώ θυμάμαι πως το "Στα ψηλά τα παραθύρια" ήταν στο πρώτο μέρος του Νταλάρα. Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να ήταν μετά την πρώτη σύμπραξη, αφού τη συγκεκριμένη βραδιά είπε και το "Ντύλαν Τόμας". 

Y.Γ 1: Δεν μπόρεσα να διαβάσω τα σχόλια των μουσικών, γιατί, αν έχουν γίνει στις ομάδες, εκεί με τις άσκοπες και άχρηστες αναρτήσεις τραγουδιών και αφιερώσεων, για να βρεις μια ενδιαφέρουσα συζήτηση πρέπει να ψάξεις προς τα κάτω πολλή ώρα... Και δεν έχω την πολυτέλεια να το κάνω...

Υ.Γ 2: Έχει πολλή πλάκα που γίνεται ένας "αγώνας δρόμου" προκειμένου να προλάβουν όλοι να αναρτήσουν πρώτοι ολόκληρο το πρόγραμμα στο youtube (δεν αναφέρομαι στα μεμονωμένα τραγούδια)... Έχω μετρήσει τουλάχιστον 3-4 αναρτήσεις...

3 people like this

Και δική μου εντύπωση είναι ότι τα παραθύρια τα έλεγε στην πρώτη του εμφάνιση, μαζί με το ήλιε μου σε παρακαλώ και το μάνα δε φυτέψαμε

Εκείνη τη βραδιά τα είπε μετά την πρώτη αποχώρηση των κυριών. Στην τηλεοπτική προβολή το έβαλαν μετά το πρόγραμμα της Γλυκερίας και της Βιτάλη.

Τα σχόλια των μουσικών δεν τα είδα σε ομάδα αλλά σε τοίχο ενός από τους μουσικούς στον οποίο συμμετείχαν και άλλοι της ορχήστρας.

Y.Γ 1: Δεν μπόρεσα να διαβάσω τα σχόλια των μουσικών, γιατί, αν έχουν γίνει στις ομάδες, εκεί με τις άσκοπες και άχρηστες αναρτήσεις τραγουδιών και αφιερώσεων, για να βρεις μια ενδιαφέρουσα συζήτηση πρέπει να ψάξεις προς τα κάτω πολλή ώρα... Και δεν έχω την πολυτέλεια να το κάνω...

Υ.Γ 2: Έχει πολλή πλάκα που γίνεται ένας "αγώνας δρόμου" προκειμένου να προλάβουν όλοι να αναρτήσουν πρώτοι ολόκληρο το πρόγραμμα στο youtube (δεν αναφέρομαι στα μεμονωμένα τραγούδια)... Έχω μετρήσει τουλάχιστον 3-4 αναρτήσεις...

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :applause:  :applause:  :clap:

Edited by Apostolis
1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...