ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Κώστας Τριανταφυλλίδης - Αστρικός Χάρτης

10 posts in this topic

Ακούστε σε πρώτη μετάδοση, το κομμάτι με το οποίο συμμετέχει στο δίσκο ο Γιώργος Νταλάρας στο δίσκο του Κώστα Τριανταφυλλίδη...

Γιώργος Νταλάρας - «Αγάπες που παλιώσατε»

Γράφτηκε από τον  Θανάσης Γιώγλου

Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου 2016

http://www.ogdoo.gr/diskografia/nees-kyklofories/giorgos-dalaras-agapes-pou-paliosate

10 people like this

Ωραίο! Παραγωγικότατη χρονιά για τον Νταλάρα το 2015 από πλευράς καινούργιων ηχογραφήσεων

1 person likes this

Παραγωγικότατη χρονιά για τον Νταλάρα το 2015 από πλευράς καινούργιων ηχογραφήσεων

Κώστα, θυμάμαι κάποια στιγμή σε κάποια συζήτησή μας πέρυσι γύρω στην άνοιξη που μου είχε πει ότι είναι συνέχεια στο στούντιο. Μάλιστα, συμπλήρωσε με το γνωστό χιούμορ του ότι δεν ξέρει αν αυτό είναι για καλό ή για κακό. Αποδείχτηκε και θα αποδειχθεί και στη συνέχεια, ότι φυσικά ήταν για καλό!!! Δεν είχα αμφιβολία βέβαια, αλλά το είδαμε και πρακτικά πλέον. Ό,τι έχουμε ακούσει είναι εξαιρετικό. Και ό,τι περιμένουμε είναι άξιο μεγάλων προσδοκιών που πιστεύω ότι επίσης δε θα διαψευσθούν. 

4 people like this

Μάρω,έχω ένα USB μέσα στο οποίο έχω προσπαθήσει και προσπαθώ να τοποθετώ τα τραγούδια του (της πρώτης ηχογράφησης) με χρονολογική σειρά ηχογράφησης και όχι έκδοσης δίσκου.

Έτσι που κινείται ο Θείος,όχι μόνο τώρα,χρόνια τώρα,με τις συμμετοχές είναι σχεδόν αδύνατον,ούτε ο ίδιος δεν θα γνωρίζει,ποιό τραγούδι ηχογραφήθηκε πρώτο και πότε...

Η ''Προσμονή'' πάντως είναι σίγουρα το Νο1!!

Μακάρι να είναι πάντα τόσο δραστήριος,ορεξάτος και να παράγει ''έργο''.

Πήρα ''τεσσάρι'' USB το 2009 αλλά το 2012 τα μετέφερα σε ''οκτάρι'' για να χωρέσουν τα νέα τραγούδια που τελειωμό δεν έχουν...

Στο τέλος θα πάρω 16αρι να ησυχάσω,έχω αρχίσει να αγχώνομαι καθώς βλέπω πως σιγά σιγά γεμίζει και αυτό!

4 people like this

Εύχομαι και 32αρι!

4 people like this

Ο «Αστρικός χάρτης» του Κώστα Τριανταφυλλίδη

14/02/2016

ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

http://www.ogdoo.gr/diskografia/nees-kyklofories/o-astrikos-xartis-tou-kosta-triantafyllidi

4 people like this

Ωραία τραγούδια και μου άρεσε και η φωνή του Κώστα Τριανταφυλλίδη. 

1 person likes this

Δισκοπαρουσίαση του Αντώνη Μποσκοΐτη στην εφημερίδα "Εποχή"  - 26/3/2016

2016.3.26%20epohi.jpg

2 people like this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...