megali_mpougatsa

«Χωρίσαμε Ένα Δειλινό» - Νικόλ Σαραβάκου

6 posts in this topic

"Μία συγκλονιστική στο «Χωρίσαμε Ένα Δειλινό» του Βασίλη Τσιτσάνη ετοίμασε η Νικόλ Σαραβάκου και ο Γιώργος Νταλάρας την τιμά με τη συμμετοχή του.

Η νεαρή τραγουδίστρια με την αέρινη φωνή σμίγει δισκογραφικά με τον κορυφαίο Έλληνα ερμηνευτή Γιώργο Νταλάρα, σε ένα τραγούδι που θα ενώσει αρμονικά δύο διαφορετικές γενιές, αλλά και το χθες της ελληνικής μουσικής με το σήμερα.

Συγκεκριμένα, η Νικόλ Σαραβάκου θα προτείνει με τη δική της ιδιαίτερη χροιά μία συγκλονιστική διασκευή του διαχρονικού τραγουδιού «Χωρίσαμε Ένα Δειλινό» που υπέγραψε συνθετικά και στιχουργικά το 1947 ο ανυπέρβλητος Βασίλης Τσιτσάνης. Η συμμετοχή του Γιώργου Νταλάρα προσδίδει ξεχωριστή νότα.

Το νέο τραγούδι της Νικόλ Σαραβάκου έρχεται οπτικοποιημένο την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου από την Panik Records."

https://www.hit-channel.com/nikol-saravakou-smigei-me-giorgo-ntalara/137410

 

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η εισαγωγή ωραία...

Μια φωτογραφία στο περιθώριο της ηχογράφησης.

26072303_153787858739827_488151813766250

27577088_181491032456231_763574543754199

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ την διασκευή εξαιρετική.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Διαφορετική προσέγγιση,ενδιαφέρουσα αλλά εμένα μου φαίνεται μέτρια.

Οι δεύτερες του Νταλάρα είναι εξαιρετικές!:music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θετικό το γεγονός ότι συμμετέχει. Είναι μια τάση στο νεανικό κοινό αυτές οι, λίγο αποστειρωμένες θα έλεγα, διασκευές παλιών τραγουδιών. Δεν πειράζει που είναι λίγο άνευρη η εκτέλεση, καλό είναι που παίζονται ωραία τραγούδια με τον τρόπο που νιώθει η κάθε γενιά. Και η συμμετοχή του Νταλάρα δίνει το μήνυμα ότι η αλυσίδα δεν σπάει :) 

 

Και στο κομμάτι του βίντεο, ενώ αισθητικά μου αρέσει αρκετά, νομίζω πως οι σκηνοθετικές επιλογές αποσπούν την προσοχή από το νόημα του τραγουδιού. Επιπλέον, εφ' όσον διέθεσαν το budget για ένα video clip, η συμμετοχή του Νταλάρα στο βίντεο θα είχε βοηθήσει πολύ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...