Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

"Μέσω διαδικτύου..." στο Β'Πρόγραμμα ΕΡΑ

93 posts in this topic

Και ήταν δική μου επιλογή το τραγούδι. ...Φαντάσου πως θα αντιδρούσα αν δεν ήταν δική μου επιλογή!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και ήταν δική μου επιλογή το τραγούδι. ...Φαντάσου πως θα αντιδρούσα αν δεν ήταν δική μου επιλογή!! :lol: :lol: :lol:

E...Θα έλεγες για καμμιά εκατοστή ακόμα φορά...:"ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ"!!! :razz::naughty: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και ήταν δική μου επιλογή το τραγούδι. ...Φαντάσου πως θα αντιδρούσα αν δεν ήταν δική μου επιλογή!!  :lol:  :lol:  :lol:

E...Θα έλεγες για καμμιά εκατοστή ακόμα φορά...:"ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ"!!! :razz::naughty: :lol: :lol:

Φανταζομαι ’ρη πόσες φορές το είπε όταν μπήκε μέσα ο θείος.... :naughty::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα σε ολους οσους συμμετειχαν σε αυτην την ξεχωριστη εκπομπη.Αν και ακουσα ενα πολυ μικρο μερος της μπορεσα να παρω μια γευση απο τα συναισθηματα που σας κατεκλυζαν.Να ειστε παντα καλα και να συνεχιζετε να μας ''βασανιζετε'' τοσο γλυκα για πολλα χρονια ακομη!!!Για τον Γιωργο για μια ακομη φορα δεν υπαρχουν λογια.. B) Η ευτυχια που μας δινει τοσα χρονια απλοχερα ειναι ανεκτιμητης αξιας.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρόλο που ήμουν από τα άτομα που γνώριζαν για την έκπληξη.. όταν άνοιξε η πόρτα και μπήκε μέσα ο Γιώργος Νταλάρας η έκπληξη και η συγκίνηση ήταν εξίσου η ίδια.. :blush:B)

Ότι και να πω ότι και να γράψω θα είναι λίγοB) είναι από τις στιγμές που οι λέξεις περισσεύουν και δεν μπορούν να περιγράψουν τα συναισθήματα της στιγμής. B)

Θα ήθελα να ευχαριστήσω από τα βάθη της ψυχής μου τον Γιώργο Τσάμπρα για αυτήν του την ιδέα αλλά και για την πραγματοποίησή της

τον Θάνο γιατί χωρίς την αγάπη κ την τρέλα του για την ελληνική μουσική, τίποτα δεν θα είχε γίνει. ;):razz::):)

Και τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργος Νταλάρα που μας τίμησε με τον καλύτερο τρόπο . με την παρουσία του..

δίνοντας μας δύναμη και κουράγιο να συνεχίσουμε ¨ακούραστοι το έργο¨ μας, για την καλή ελληνική μουσική ;)B):D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και ήταν δική μου επιλογή το τραγούδι. ...Φαντάσου πως θα αντιδρούσα αν δεν ήταν δική μου επιλογή!!  :lol:  :lol:  :lol:

E...Θα έλεγες για καμμιά εκατοστή ακόμα φορά...:"ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ"!!! B);) :lol: :lol:

Φανταζομαι ’ρη πόσες φορές το είπε όταν μπήκε μέσα ο θείος.... :razz::)

http://rapidshare.com/files/121022439/apos.mp3.html

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mπράβο παιδιά!! Πολύ ωραία η εκπομπή! Ήσασταν όλοι πολύ καλοί. Και τα τραγούδια πολύ καλές επιλογές. Αντε και στη τηλεόραση τώρα B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λόγω δουλειάς μόλις σήμερα μπόρεσα να ακούσω αυτήν την καταπληκτική εκπομπή. Συγκινήθηκα πολύ και κάποιο δάκρυ ήρθε στα μάτια μου. Τόσο μακριά είμαι, τόσο κοντά σας νιώθω...

Συγχαρητήρια πολλά αγαπητοί φίλοι και χίλια ευχαριστώ για όλα.

Να είστε όλοι καλά.

Από καρδιάς B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια αξέχαστη εμπειρία ήταν η προχθεσινή !!!

Ήταν η πρώτη φορά που μπήκα μέσα στο κτίριο της ΕΡΤ και πραγματικά ένιωσα περίεργα !!!

Αισθάνθηκα πολύ τυχερή που γνώρισα από κοντά τον Γιώργο Τσάμπρα. Έναν άνθρωπο με όλη την θετική ενέργεια πάνω του. Καλοπροαίρετος και με μια οπτική στα πράγματα, που αν μπορούσαμε όλοι μας να ενστερνισθούμε, την ζωή μας θα την βλέπαμε με μεγαλύτερη αισιοδοξία. Μας έκανε και νιώσαμε άνετα από την πρώτη στιγμή.

Όσο για τον Γιώργο Νταλάρα ,τον άνθρωπο της καρδιάς μας, ότι και να πω θα είναι λίγο! Για μια ακόμα φορά απέδειξε πως δεν στέκεται στα λόγια και όταν κάτι το πιστεύει, το στηρίζει με τις πράξεις του. Με συγκίνησε ιδιαιτέρως η αποδοχή του να παρευρεθεί σε μια παρέα «περίεργων» όπως πολύ εύστοχα μας χαρακτήρισε.

Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλα, τέτοια και καλύτερα, με άξονα πάντα το καλό ελληνικό τραγούδι. Να δοθεί και η ευκαιρία και σε άλλα μέλη αυτής της παρέας να ζήσουν από κοντά την μαγεία του ραδιοφώνου ...και όχι μόνο.

Κάπου εδώ όμως θα ήθελα να αναφερθώ και στον αθέατο πρωταγωνιστή της βραδιάς, που τυχαίνει να ήταν και ο μικρότερος της παρέας, ο μικρός Παναγιώτης!!!! Όταν συναντάς τέτοια παιδιά σε τέτοια ηλικία με τέτοια ωριμότητα σκέψης, αλλά και τέτοια ακούσματα και προτιμήσεις στην μουσική, καταλαβαίνεις πως τίποτα τελικά δεν χάθηκε ....Για αυτά τα παιδία αξίζει λοιπόν να το παλεύει κανείς ...!!!

:):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξανάκουσα την εκπομπή σήμερα.Μου δημιουργήθηκαν τα ίδια συναισθήματα με την πρώτη φορά.Δεν το περίμενα να βγει τόσο καλό και ειλικρίνα με εκπλήξατε ευχάριστα τόσο με αυτά που είπατε όσο με την παρουσία του Γιώργου Νταλάρα.Πάντα τέτοια γιατί πραγματικά τις έχουμε ανάγκη τέτοιες εκπομπές :music::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απίστευτο.Γυρίζω και διαβάζω αυτό που έγινε και έπαθα πλάκα.Τι να πω!! Συγχαρητήρια,πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.Πολύ συγκινητικό όλο αυτό.Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να ακούσω την εκπομπή.Να είστε καλά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χθες άκουσα την εκπομπή.Δεν έχω λόγιαΣυγχαρητήρια και πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά και στον Γιώργο Νταλάρα που είναι πρώτα άνθρωπος και μετά όλα τα άλλα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έγραψα κατά λάθος ένα cd παραπάνω με τη συγκεκριμένη εκπομπή.

Αν θέλει κανείς που δεν το έχει να του το στείλω ας μου στείλει ένα Pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kι όμως πέρασαν τέσσερις ολόκληροι χειμώνες από κείνο το απόγευμα της 6ης Ιουνίου του 2008, όταν στο Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ, ο Γιώργος Τσάμπρας μας έκανε την τιμή να μας φιλοξενήσει στην εκπομπή του στο Δεύτερο Πρόγραμμα (πέντε από τα μέλη της κοινότητας)...Η έκπληξη της εκπομπής φυσικά, ήρθε στη 2η ώρα, όταν στο στούντιο μπήκε ο Γιώργος Νταλάρας...

Η συνέχεια στο παρακάτω link με ολόκληρη την εκπομπή, την οποία ανεβάζω αφενός επετειακά, αφετέρου επειδή κάποιοι νέοι φίλοι της κοινότητας, ενδεχομένως να μην την έχουν ακούσει...(Ήδη κουβεντιάζοντας με δυο από αυτούς, μου το έχουν πει εδώ και καιρό).

Γιώργο Τσάμπρα και Γιώργο Νταλάρα σας ευχαριστούμε και πάλι για την τιμή που κάνατε στην κοινότητά μας... :walkman::music:

https://rapidshare.com/files/1075418872/Dalaras_meso_diadiktiou-6.6.08.rar

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά έκανες και ξαναθύμισες εκείνη την εκπομπή, Θάνο.Πέρασαν τέσσερα χρόνια... Μου έδωσε την ευκαιρία να ξαναδιαβάσω τα σχόλια των φίλων της κοινότητας. Δεν μπορώ να μην πω ξανά πως ήταν ιδιαίτερη εκείνη η εκπομπή. Ο Γ.Νταλάρας τίμησε και τον Γ.Τσάμπρα και τους παριστάμενους αλλά κι όλους εμάς που εκπροσωπηθήκαμε. Ήταν μια ωραία προσπάθεια που στέφθηκε με επιτυχία και μακάρι να υπάρχουν κι ανάλογες τέτοιες δράσεις και στο μέλλον.Γιατί είμαι αισiόδοξη πως θα υπάρχουν; :)

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέρασαν κι'όλας... 4 χειμώνες;; Να κάτσω; ...Ας κάτσω!

Θανάση Γιώγλου, Γιώργο Τσάμπρα και Γιώργο Νταλάρα σας ευχαριστώ προσωπικά για την μέγιστη αυτή τιμή!!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι δεν ξεκινήσαμε...;;Κι ύστερα το ενα τραγούδι έφερε το άλλο,ώσπου...

κι ενώ έπαιζε το "τη ζωή μου μη διαβάζεις",μπήκε μέσα ο "θείος"...

Μήπως "υπάρχει λόγος",κάποια στιγμή να το ξανακάνουμε;;Να δούμε 4 χρόνια μετά,τί άλλαξε και τι έμεινε ίδιο... :)

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είμαστε οι ίδιοι φίλε μου,η εκτίμηση και η αγάπη παραμένει!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0