Sign in to follow this  
Followers 0
Gianna Christou

ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΤΑ ΝΤΑΛΑΡΑ

15 posts in this topic

Μπορεί κάποιο από τα μέλη του forum να μου εξηγήσει τι έχει συμβεί τελικά μεταξύ Νταλάρα-Λαζόπουλου; O τελευταίος προχώρησε την περασμένη Τρίτη σε μια άνευ προηγουμένου επίθεση ζητώντας από το Νταλάρα να πάει μαζί με τον Κούγια στην τουαλέτα για να τους αποδείξει ο Λαζόπουλος ποιός είναι ποιό άντρας απ' όλους!!!! Ενώ στο κλείσιμο της εκπομπής του έπαιζε με το Νταλάρας/μαλάκας! Επειδή έλειψα εκτός Ελλάδος αυτό το τριήμερο περίμενα κάποια αντίδραση από τα μέλη αλλά τελικά δεν είδα τίποτα σχετικό. Τι έγινε βρε παιδιά τέλος πάντων; Πως και δεν πήρατε θέση;

Προσωπικά πέταξα με σπασμένα νεύρα από τα όσα ξεστόμισε στα πλαίσια της δήθεν σάτυρας το συγκεκριμένο υποκείμενο. Και το πιό ωραίο ήταν ότι παρακολούθησα την εκπομπή σε φιλικό σπίτι που φαίνονταν ενήμερο ότι θα ακολουθήσει επίθεση στο Γιώργο. (αυτός εξάλλου ήταν ο λόγος που του έκανα την τιμή να δω το ξεφτιλίκι που παρουσιάζει στο Alter) Και ο Νταλάρας γιατί σιωπά; Aυτά που έλεγε ο Πανούσης ήταν πταίσματα μπροστά στα αίσχη του Λαζόπουλου. Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας γράψει δυο λόγια...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιάννα, συζητήσαμε για το θέμα αυτό σε αυτό το topic:

http://www.dalaras.com/forum/index.php?act...t=ST&f=8&t=2965

Προσωπικά πιστεύω οτι καλά κάνει ο Νταλάρας και δεν παίρνει θέση! Θα του δώσει πολύ αξία! Αν πάρει θέση, ο Λαζόπουλος θα συνεχίσει την επίθεση .. και δεν ξέρω που θα οδηγήσει. Καλύτερα να συνεχίσουμε όμως στο άλλο topic (αν δηλαδή θέλει να συνεχίσει κανένας να σχολιάζει αυτό το θέμα....). Εγώ προτείνω να συζητήσουμε για τα υπέροχα νέα τραγούδια της Μεσογείου και να αφήσουμε τον Λαζόπουλο να μαϊμουδίζει στην τηλεόραση. :lol: :wow::music::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν θέλω ούτε να ασχολούμαι ούτε να ανακυκλώνω το θέμα, αλλά δεν μπορώ να μην μπω στον πειρασμό να γράψω ότι στην αυριανή εκπομπή "Ζούγκλα" με τον Μ.Τριανταφυλλόπουλο καλεσμένος θα είναι ο Λαζόπουλος.Σύμφωνα με πληροφορίες των εφημερίδων "Τraffic" και "PressTime" υπάρχει τηλεφωνική παρέμβαση του Γ.Νταλάρα και το θέμα πάει προς εκτόνωση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μακάρι να λήξει το θέμα και να υπάρξει εκτόνωση στις σχέσεις τους. Το εύχομαι ολόψυχα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έκανα το λάθος να παρακολουθήσω τη Ζούγκλα του "φίλου" του κ. Νταλάρα και ειλικρινά έμεινα άναυδη! Η λέξη απογοήτευση είναι μάλλον φτωχή για να εκφράσει τα συναισθήματα μου ακούγοντας το Γιώργο να χαριεντίζεται με τον "κύριο" Λαζόπουλο. Τελείως διαφορετική αντιμετώπιση και στάση περίμενα από έναν άνθρωπο ο οποίος χρόνια τώρα προσπαθεί να πείσει πως δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του και βάλλει κατά πάντων. "Δεν άκουσε", "δεν είδε", του είπαν φίλοι κ.λπ. Κρίμα! Το να αποφεύγεις να πάρεις θέσει επί προσωπικού, όταν μάλιστα τα όσα σου έχει σύρει ο Λαζόπουλος είναι επιεικώς απαράδεκτα και εξευτελιστικά είναι τουλάχιστον αναντιστοιχο με τις αρχές τις οποίες δημοσίως υπερασπίζεται ο Νταλάρας. Tελικά μήπως έχουν δίκιο όσο ισχυρίζονται πως είναι τζάμπα μάγκας; Το να κάνεις κριτική στους άλλους είναι εύκολο -ειδικά όταν μιλάς από θέση ισχύος- το να απαντάς επί της ουσίας σε αισχρές κατηγορίες είναι δύσκολο. Κρίμα και πάλι. Καληνύχτα σε όλους με πολύ πικρή γεύση από τα όσα παρακολούθησα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω ακριβώς τα αντίθετα συναισθήματα τώρα που τελείωσε η εκπομπή.Καταρχήν δεν χρησιμοποίησε πουθενά τη λέξη φίλος.Οι κουβέντες τους ήταν κάποιες τυπικές εκατέρωθεν εξηγήσεις και καθόλου εγκάρδιες.Απλώς πολιτισμένα τυπικές.Δηλαδή θα ήθελε κανείς να παρακολουθήσει καμμία καραγκιοζοποίηση του Νταλάρα;Ακριβώς η φράση του "Οι διαφορές δεν λύνονται στα τηλεοπτικά πάνελ" φανερώνει πλήρη ταύτιση των πράξεων του και των λεγομένων του και καθόλου τζάμπα μαγκιά.Δεν υπήρχε κανένας λόγος προς χάριν τηλεοπτικής τηλεθέασης να χάλάσει την αξιοπρέπειά του και να σύρεται με αυτό το βίντεο από μεσημεριανή εκπομπή σε κυριακάτικη κ.τ.λ.Θέλησε να καταπραύνει το θέμα και σε ιδιωτική τους συνομιλία μπορούν να λύσουν το θέμα με τσαμπουκά ή όχι.Αλλά αυτό δεν πρέπει να συμβεί σε δημόσια εκπομπή και μάλιστα σε αφιέρωμα προς το συγκεκριμένο πρόσωπο που είτε μας εκφράζει είτε όχι (και εμένα προσωπικά καθόλου) έχει μια σημαντική πορεία στο χώρο του.Θα μας άρεσε εμάς σε ένα αφιέρωμα του Νταλάρα να βγει ο Πανούσης και να τα κάνει μπάχαλο όλα στον αέρα;Και πάλι μπράβο του λοιπόν που δεν έπεσε στην παγίδα ούτε αυτή αλλά ούτε και στο όλα μέλι-γάλα και στο όλοι φίλοι είμαστε.Το μέτρο που τον χαρακτήρισε ήταν το καλύτερο δυνατό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ δεν είδα την εκπομπή. Θεωρώ, πάντως πως ήταν μία καλή κίνηση, μία προσπάθεια από το σταθμό να κλείσει το θέμα, μετά ίσως και από αντιδράσεις για το περιεχόμενο της εκπομπής του κου Λαζόπουλου. Η τηλεόραση θεωρώ επίσης ότι είναι τελείως αναρμόδια να γεφυρώνει οποιεσδήποτε διαφορές, συνεπώς μία σεμνή και μετρημένη αντίδραση ήταν - νομίζω - η ενδεδειγμένη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θεωρώ κι εγώ πως ήταν μια καλή κίνηση από την πλευρά του Γ.Νταλάρα. Δεν νομίζω πως θα λυνόταν οι όποιες διαφορές έχουν μέσω τηλεόρασης. Κράτησε την ψυχραιμία του και το επίπεδο που τόσα χρόνια πρεσβεύει. Έδειξε μετριοπάθεια -λόγω ημερών- και καλή θέληση. Απάντησε με την στάση του σε όσους τον κατηγορούν για το απόλυτο του χαρακτήρα του, καταθέτοντας συγχρόνως την αταλάντευτη άποψή του για τα όρια της σάτυρας. Ήταν , τουλάχιστον, έξυπνη η στάση του. Να δούμε τι θα κάνει ο Λαζόπουλος τώρα. Θα εκτιμήσει ή θα δείξει πως δεν ''είναι άνθρωπος καλών προθέσεων'' . Δεν είμαι αισιόδοξη αλλά ευελπιστώ πως θα λήξει το ζήτημα. Να προσθέσω και κάτι ακόμα: η ένταση της σάτυρας του Λαζόπουλου αρχίζει και γυρνάει εναντίον του, εδώ και λίγες μέρες. Όλο και περισσότεροι αντιλαμβάνονται κάποια πράγματα.

Γιάννα, με όλο τον σεβασμό στην άποψή σου, παρακαλούσα αυτές τις μέρες να μην αντιδράσει παρορμητικά κι επιθετικά ο Νταλάρας. Θα έχανε το δίκιο που έχει. Αυτό επεδίωκε και ο Λαζόπουλος. Και σου το λέω εγώ που εκνευρίστηκα πάρα πολύ με την ''σάτυρα'' Λαζόπουλου. Το καλύτερο ,σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι να τους προσπερνά. Δεν θα βγάζει πάντα εκείνος το φίδι από την τρύπα. Είδαμε πόσο του στοίχισε η υπόθεση με τον Πανούση. Να έχει δίκιο ο άνθρωπος και να μιλάνε για σάτυρα και την ελευθερία αυτής, χωρίς όρια. Με την πρόφαση του σατυρικού καλλιτέχνη, βγάζουν τις κόντρες και τις εμπάθειές τους. Και οι υπόλοιποι καλλιτέχνες όταν τους κριτικάρουν, είναι εμπαθείς. Θίγονται από την στάση τους.

Καλά έκανε και προχώρησε ένα βήμα κι έδειξε ανωτερότητα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ικετεύω, τα ξανάπαμε αυτά:

"όσα δε φτάνει η αλεπού (ο αγαπητός Λάκης Λαζόπουλος)

τα κάνει κρεμαστάρια"

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Λαζόπουλος επανήλθε στο θέμα στην εορταστική εκπομπή που έκανε προχθές στις 27/12. Σχολίασε τις εξηγήσεις που έδωσε ο Γιώργος τηλεφωνικά στη Ζούγκλα του Μάκη (Πρέπει να πώ ότι παρότι είναι φίλοι με το Γιώργο -όπως μας λένε- εγώ τον Μάκη δεν τον χωνεύω καθόλου μα καθόλου) και άρχισε πάλι τα δικά του: "’λλα έλεγες στη συνέντευξή σου,(....), και πες μας την αλήθεια και μην κρύβεσαι,(...), και πώς την έχεις δει εσύ να κάνεις συνεργασίες και μετά να λες το μετάνιωσα. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά γιατί προσβάλεις το Ρέμο με αυτά τα λόγια [εν τω μεταξύ ο Γιώργος ποτέ δεν είπε οτι μετάνιωσε] και πολλά άλλα....:xmas::mad:

Τελικά ρε παιδιά σε ποιά συνέντευξη αναφέρθηκε τότε το σταρ και ξεσπασε όλο αυτό;;; Παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου πεί για να καταλάβω αν έκανε τον κόπο ο Λαζόπουλος να τη δει ολόκληρη..... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην το σκαλίζεις, αγαπητέ φίλε. Είναι ανούσιο. Ειδικά μετά από την συγκεκριμένη εορταστική εκπομπή, νομίζω πως ο Λαζόπουλος αποκάλυψε τις πραγματικές διαθέσεις του. Στο τέλος είπε ''΄να δηλώσω πως έχω ανοιχτούς λογαριασμούς''. Και σκοπεύει να τους λύσει -όπως πάντα- μέσω της τρομερής εκπομπής του. Έδειξε μια ακόμη φορά πως προτιμά την ασφάλεια της προσωπικής του εκπομπής για να απαντά. Όταν είχε τον ευγενή και ψύχραιμο Νταλάρα απέναντί του τηλεφωνικά, εποίησε την νήσσαν. Απέδειξε πως είναι άνθρωπος κακών προθέσεων.

Δεν αξίζει να ασχολείται κανείς πια μαζί του και -πολύ περισσότερο- ο Νταλάρας. Ας τον αφήσουμε να γαυγίζει...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μην το σκαλίζεις, αγαπητέ φίλε. Είναι ανούσιο. Ειδικά μετά από την συγκεκριμένη εορταστική εκπομπή, νομίζω πως ο Λαζόπουλος αποκάλυψε τις πραγματικές διαθέσεις του. Στο τέλος είπε ''΄να δηλώσω πως έχω ανοιχτούς λογαριασμούς''. Και σκοπεύει να τους λύσει -όπως πάντα- μέσω της τρομερής εκπομπής του. Έδειξε μια ακόμη φορά πως προτιμά την ασφάλεια της προσωπικής του εκπομπής για να απαντά. Όταν είχε τον ευγενή και ψύχραιμο Νταλάρα απέναντί του τηλεφωνικά, εποίησε την νήσσαν. Απέδειξε πως είναι άνθρωπος κακών προθέσεων.

Δεν αξίζει να ασχολείται κανείς πια μαζί του και -πολύ περισσότερο- ο Νταλάρας. Ας τον αφήσουμε να γαυγίζει...

Ρε παιδιά, ας μη μιλάμε για άτομα τα οποία είναι στη ίδια πλευρά με τον αγαπητό σε όλους μας εδώ στο Φόρουμ, Τζίμη Πανούση. Πάντως φίλε EKOSTEL, συμφωνώ με τα λόγια σου... Ας τον αφήσουμε να γαβγίζει, και θεωρήστε ότι το topic έκλεισε!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο το φύλο μην μου αλλάζεις, φίλε Βαγγέλη!! :lol: Ζούμε σε περίεργες εποχές! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0