Sign in to follow this  
Followers 0
Anna

Συναυλία στην Πάτρα - 10/07/2007

54 posts in this topic

:D:razz::naughty::naughty:

Πωπω!! ΦΟΒΕΡΟ καλοκαίρι θα κάνουμε φέτος!! :blush::blush::naughty::huh::confused:

Σε ευχαριστούμε ’ννα για την πληροφορία!! :rolleyes::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σου ρε Πάτρα!!! :D:D Δεν έρχεται και μια βόλτα από το Αίγιο να θυμηθούμε τα παλιά...... :naughty::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτός είναι Ιούλιος.. ’παιχτος.. 4 και 5 Ιουλίου στο Ηρώδειο, και μετά από 5 μέρες στην Πάτρα.. Ετοιμαστείτε για αξέχαστες βραδιές και μια ωραία εκδρομή φυσικά... :razz::D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

some infos for this concert:

Μετά από μια λαμπρή ευρωπαϊκή περιοδεία, ο σημαντικότερος Έλληνας τραγουδιστής έρχεται στην Πάτρα σε μια από τις σπάνιες ζωντανές εμφανίσεις του επί ελληνικού εδάφους για να μας παρουσιάσει ένα εκλεκτό μουσικό πρόγραμμα. Τραγούδια από το τελευταίο του προσωπικό άλμπουμ με τίτλο: «Έρημα χωριά», επιλεγμένες στιγμές από το σύνολο του ρεπερτορίου του, καθώς και ένα αφιέρωμα στο ρεμπέτικο, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν από τον Γιώργο Νταλάρα όσοι τυχεροί βρεθούν στο Αρχαίο Ωδείο. Τον κορυφαίο ερμηνευτή θα πλαισιώσουν η Μελίνα Ασλανίδου, ο Μιχάλης Τζουγανάκης και δέκα διακεκριμένοι μουσικοί.

http://www.patrinorama.com/modules.php?nam...op=view&eid=544

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ορίστε και κάποιες πληροφορίες καθώς και μια φωτογραφία του αρχαίου (Ρωμαϊκού) ωδείου της Πάτρας, όπου θα γίνουν οι συναυλίες...

1) http://www.mypatra.gr/patra/text/?id=2

2) http://www.nea.gr/tour/Images/Dhmoi/odeio.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ο σημαντικότερος Έλληνας τραγουδιστής έρχεται στην Πάτρα σε μια από τις σπάνιες  ζωντανές εμφανίσεις του επί ελληνικού εδάφους

:blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ο σημαντικότερος Έλληνας τραγουδιστής έρχεται στην Πάτρα σε μια από τις σπάνιες  ζωντανές εμφανίσεις του επί ελληνικού εδάφους

:blink: :blink: :blink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Καλά.. κανένας μας δεν το πρόσεξε??! Γεια σου ρε Μάκη με το αετίσιο μάτι!! :huh::huh: Πολύ γέλιο!! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαλλον επι του...εδαφους της Πατρας ειναι σπανια η εμφανιση :lol: :lol:

Βρε,τι θ'ακουσουμε ακομη :blink: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

H προπώληση των εισιτηρίων δεν έχει ξεκινησει ακόμη.

Όταν ξεκινήσει, τα σημεία προπώλησης είναι:

- Δημοτικό Θέατρο Πάτρας στην Πλατεία Γεωργίου

- Μusical Discovery (τηλ. 2610-620222)

- Στο Δημαρχείο

Τα τηλ. επικοινωνίας είναι:

2610-278206 (Πληροφορίες για το Φεστβάλ Πάτρας)

2610-274569 (Κρατήσεις εισιτηρίων)

Οι κρατήσεις γίνονται με κατάθεση στην Εθνική Τράπεζα στο λογαριασμό της ΔΕΠΑΠ (http://www.depap.gr/index-DEPAP.asp --> Δυστυχώς σε αυτό το site δεν υπάρχει καμιά νεότερη πληροφορία). Δεν αναφέρω το λογαριασμό της τράπεζας για προφανείς λόγους...

Αναμένουμε λοιπόν.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την Τετάρτη βγαίνουν κ τα εισιτήρια της Πάτρας. Η τηλεφωνήτρια δεν ήξερε να μου πει ακριβώς την τιμή, αλλά μου είπε χαρακτηριστικά... "στο περίπου θα είναι 30.Φοιτητικό δεν υπάρχει στο Αρχαίο Ωδείο, αλλά δεν ξέρω αν για τον Νταλάρα βαλουν και φοιτητικό."

Μην παραξενευτουμε αν υπαρχει και φοιτητικό ή το εισιτηριο είναι φθηνότερο... Τι ξέρουν πια αυτές οι τηλεφωνήτριες? :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όσον αφορά στους συνεργάτες του, καμιά πρωτοτυπία. :naughty::naughty:

Το πρόγραμμα ίσως παρουσιάσει κάποιες διαφοροποιήσεις, λόγω έκδοσης νέου cd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ,ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ 'ΜΑΙ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΩΔΕΙΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗ!

ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ!

ΒΑΓΓΕΛΗΣ,ΠΑΤΡΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας Βαγγέλη.

Και εμείς θα είμαστε όλοι στην Πάτρα!! :):)

Μία θερμή παράκληση. Αν μπορείς, να γράφεις με μικρά γράμματα και όχι με κεφαλαία. Σε ευχαριστώ πολύ. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΤΡΙΤΗ,10 ΙΟΥΛΙΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ.

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ.

ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΕΑΝ ΕΡΘΕΤΕ...ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποστόλη,έχεις προμηθευτεί εισιτήρια για τη συναυλία?

Ξέρεις πόσο περίπου θα κρατήσει?

Και μία απορία...Για να δω π.χ ότι μου απάντησες θα κάνω συνέχεια ανανέωση της σελίδας? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαγγέλη, μία συναυλία συνήθως διαρκεί 2,5 - 3 ώρες το πολύ.

Εισιτήρια δεν πήρα ακόμα. Αν διαβάσεις το topic από την αρχή θα δεις οτι η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινάει την Τετάρτη.

Μία ακόμα θερμή παράκληση. Αν θες να διορθώσεις ένα μήνυμα σου, μην κάνεις νέο μήνυμα. Απλά πάτα το κουμπί της επεξεργασίας του μηνύματός που θες να αλλάξεις. Απλό είναι. Το κουμπί βρίσκεται πάνω δεξιά από κάθε μήνυμα και λέγεται "Edit".

Ναι, πρέπει να ανανεώνεις την σελίδα για να βλέπεις τις απαντήσεις των άλλων μελών.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα εισιτήρια βγήκαν. Δυστυχώς είναι μόνο μία η τιμή τους: 30 ευρώ. Φοιτητικό δεν υπάρχει. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση.

Δε μου φαίνεται και τόσο λογική η τιμή του εισιτηρίου για τη συναυλία στην Πάτρα.

Ασφαλώς, αναφέρομαι στη συναυλία της ερχόμενης Τρίτης στο Αρχαίο Ωδείο.

Για όσους δεν το γνωρίζουν η είσοδος είναι 30 ΕΥΡΩ.

Τουτ'έστιν 10222 ''λησμονημένες'' δραχμές.

Εάν υπήρχε και φοιτητικό εισιτήριο ή τελοσπάντων κάτι αντίστοιχο θα το συζητούσα.

Δεν υπάρχει όμως.

Επειδή ο καθένας μας μπορεί να έχει διάφορες απόψεις επί του θέματος,οι οποίες και είναι σεβαστές θα 'θελα εδώ να σημειώσω κάτι.

Αν είχα την τύχη να συναντήσω τον κ. Νταλάρα θα 'θελα να τον ρώτησω κάτι πολύ απλό, εάν είναι ευχαριστημένος από την την τιμή του εισιτηρίου της συναυλίας.

Σαν λαϊκός τραγουδιστής και σαν ''παιδί της Κοκκινιάς'' περίμενα λίγη περισσότερη ευαισθησία σε αυτό το θέμα.

Δε θέλω να πάω με πρόσκληση στη συναυλία,θέλω να πληρώσω για να ακούσω και να χαρώ από κοντά το σπουδαιότερο, ίσως, Έλληνα ερμηνευτή.

Ταυτόχρονα,όμως αναμένω και μία ευαίσθητη προσέγγιση αυτού του λεπτού θέματος.

Αναλογιστείτε ,αγαπητοί μου φίλοι, τα έξοδα μιας τετραμελούς οικογένειας (όπως είναι η δική μου). 4 x 30=120 Ευρώ.

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που διαβάσατε τον προβληματισμό μου και να σας διαβεβαιώσω ότι δε γράφω με το παραμικρό ίχνος εμπάθειας ή ειρωνείας.

Καλή σας ημέρα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vapal, εχεις δίκιο που θεωρείς λίγο "τσιμπημένη" την τιμή του εισιτηρίου και καλά κάνεις και το αναφέρεις.

Το ζήτημα όμως είναι οτι δεν ευθύνεται μόνο ο Νταλάρας για τα ακριβά εισιτήρια. Προκειμένου να βγει μια συναυλία εμπλέκεται μια εταιρεία παραγωγής, αλλά και η εκάστοτε δημοτική αρχή. Υπάλληλοι του Δήμου με τους οποίους μίλησα μου είπανε ότι όλο το Φεστιβάλ έχει τετοιες τιμές και δε διαθέτει φοιτητικό εισιτήριο! (Ας πρόσεχαν στην Πάτρα να κρατήσουν άτομα σαν τον Μικρούτσικο, αλλά ας μην αρχίσω τώρα...)

Επίσης, να θυμίσω ότι στην Ευρωπαϊκή Περιοδεία παρατηρήσαμε μεγάλες διαφορές στις τιμές των εισιτηρίων, ακόμη και των έντυπων προγραμμάτων της Συναυλίας από χώρα σε χώρα. Αυτό είναι μία ένδειξη για το ποιος ευθύνεται και ποιος όχι.

Και επιπλέον, νομίζω ότι το "παιδί της Κοκκινιάς", όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις, δεν είναι πλέον μόνο του, αλλά έχει και μία πολυ μεγάλη ορχήστρα, καθώς και 2 καταξιωμένους καλλιτέχνες.

Να τονίσω ότι ούτε εμένα μου αρέσει η έλλειψη φοιτητικού εισιτηρίου, αλλά ξέρω ότι εμπλέκονται πολλοί για να απευθυνθώ στον Νταλάρα γι'αυτό.

(4*30 εσυ? 11*30=330 εγώ!! :razz::D )

Πάντως, σύμφωνα με αυτά που έχουμε ακούσει και δει σε αυτό το Πρόγραμμα, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα θυμάσαι καθόλου τα 30 ευρώ μετά το τέλος της συναυλίας! :razz::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα 30 ευρώ είναι, σίγουρα, τσιμπημένη τιμή.

Τα 25 ή 20 ευρώ είναι η, τρέχουσα, λογική, τιμή της "πιάτσας", ενώ, τα 15 ευρώ θα ήταν μια "λαϊκή τιμή".

Αυτό που γνωρίζω όμως καλά, είναι ότι η τιμή του εισιτηρίου δεν καθορίζεται από τον καλλιτέχνη, ούτε καν από τον παραγωγό της συναυλίας(αν τη συναυλία την έχει "αγοράσει" ο δήμος), αλλά είναι απόφαση είτε του δημάρχου, είτε του διευθυντή της δημοτικής πολιτιστικής επιχείρησης(ΔΕΠΑ) του δήμου.

Αλλά, εν τέλει, τα 5 ή 10 ευρώ παραπάνω(αν φυσικά κάποιος τα έχει και μπορεί να τα δώσει) ξεχνιόνται αμέσως, μπροστά στην μαγεία του Νταλάρα! :D:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0