EKOSTEL

Ηρώδειο(29-9-2014)

29 posts in this topic

''Μουσικό ταξίδι στη Μεσόγειο'' στις 29 Σεπτεμβρίου και στο Ηρώδειο, σύμφωνα με την συγκεκριμένη ανάρτηση.

http://www.protothema.gr/culture/article/379919/irodeio-me-megala-onomata-fetos-to-fthinoporo/

 

29/9 Συναυλία Γ. Νταλάρα «Μουσικό ταξίδι στη Μεσόγειο»

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aπό την επίσημη σελίδα στο facebook

 

Ηρώδειο - 29 Σεπτεμβρίου 2014
Με την Dulce Pontes και την Noa.
Μεσόγειος για άλλη μια φορά με τις δύο νεράιδες.
Ένα όνειρο για εκείνες και για μένα πραγματοποιείται.

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία παρέα!Ωραία μέρα!Μια γιορτή του ίδιου και της μουσικής σε έναν χώρο που του αξίζει.

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εδώ αναφέρει πως η προπώληση άρχισε...

http://newpost.gr/post/362883/giwrgos-ntalaras-dulce-pontes-noa-sto-hrwdeio

 

 Κι εδώ με περισσότερες πληροφορίες. Μόνο που δεν βρήκα την εκδήλωση όσον αφορά στα ηλεκτρονικά εισιτήρια.

http://www.paraskhnio.gr/moysiko-taksidi-sti-mesogeio-me-gior/

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ticketservices.gr/el/events/?eventid=1196

 

Για τα εισιτήρια, κοινή διαπίστωση μετά από κουβέντα, κάπως τσουχτερά. Σαφώς η σύμπραξη αξίζει.Υπάρχει βέβαια και το άνω διάζωμα. Όπως και φοιτητικά κι ανέργων.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tι να το κανεις βρε ελινα μου?? Και ο αλλος με 500 ευρω μισθο ανεργος δεν θεωρειται... Πανακριβα ειναι αλλα σε αυτο νομιζω ευθυνεται και το ηρωδειο που εκμεταλλευεται τα ονοματα...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι όπως μας κατάντησαν, Αφροδίτη, συμφωνώ με το σχόλιό σου. Χωρίς να θέλω να φύγω από το θέμα της συναυλίας. Η Μάρω έγραψε κάτι ωραίο στο FB. ;)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με τις τιμές να διευκρινίσουμε ότι δεν είναι παραγωγή του Ελληνικού Φεστιβάλ, αλλά εξωτερική παραγωγή. Γι' αυτό άλλωστε και τα εισιτήρια βγήκαν τόσο νωρίς. Με αυτό το γεγονός, εμένα μου φαίνονται κανονικές οι τιμές. Κι όταν λέω κανονικές, για να μη πάρετε από τα μούτρα, δεν εννοώ ότι μου αρέσουν. Αλλά συγκρτικά με άλλες παραγωγές και ξένους καλλιτέχνες κυμαίνονται στα ίδια πλαίσια. Ίσως και πιο χαμηλά. Η Luz Casal για παράδειγμα έχει 70 ευρώ η Διακεκριμένη και αντίστοιχα κυμαίνονται και οι υπόλοιπες ζώνες. Και στην τελική....στο Ηρώδειο πάμε. Που έχει και το μισό θέατρο στα 22 ευρώ, και μάλιστα με καλύτερη θέα. Σε άλλες χώρες για αντίστοιχα θεάματα σε τέτοιους χώρους θες μια περιουσία. 

 

 

  Η Μάρω έγραψε κάτι ωραίο στο FB. ;)

 

Κρίμα που στα 65 του δεν μπορούμε να αγοράσουμε των 65... :razz:  

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με τις τιμές να διευκρινίσουμε ότι δεν είναι παραγωγή του Ελληνικού Φεστιβάλ, αλλά εξωτερική παραγωγή. Γι' αυτό άλλωστε και τα εισιτήρια βγήκαν τόσο νωρίς. Με αυτό το γεγονός, εμένα μου φαίνονται κανονικές οι τιμές. Κι όταν λέω κανονικές, για να μη πάρετε από τα μούτρα, δεν εννοώ ότι μου αρέσουν. Αλλά συγκρτικά με άλλες παραγωγές και ξένους καλλιτέχνες κυμαίνονται στα ίδια πλαίσια. Ίσως και πιο χαμηλά. Η Luz Casal για παράδειγμα έχει 70 ευρώ η Διακεκριμένη και αντίστοιχα κυμαίνονται και οι υπόλοιπες ζώνες. Και στην τελική....στο Ηρώδειο πάμε. Που έχει και το μισό θέατρο στα 22 ευρώ, και μάλιστα με καλύτερη θέα. Σε άλλες χώρες για αντίστοιχα θεάματα σε τέτοιους χώρους θες μια περιουσία. 

 

Η συναυλία του Σαββόπουλου έχει εισιτήρια από 100 ευρώ και αυτή του Πλιάτσικα-Στόκα με τη φιλαρμονική της Πράγας 78 ευρώ. Άρα το 65 για τρεις τόσο σημαντικούς ερμηνευτές είναι σχεδόν «φθηνό». Αναλογικά πάντα …

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μη χειρότερα, δηλαδή!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πλιάτσικας-Στόκας,Σαββόπουλος τόσο ακριβά...

Αν είναι δυνατόν.

Έχει δίκιο η Μάρω,οι τιμές των εισητηρίων είναι καλές.

Πάντως εγώ θα προτιμούσα μαζί με τον Γιώργο σε αυτήν την παράσταση και τον Al di Meola...αλλά δεν...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντώνη μου, ταξιδι στη μεσογειο λέγεται  ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντώνη μου, ταξιδι στη μεσογειο λέγεται  ;)

θα ειναι κ η Χαλκιδα εκει..  :music_singguitar:  :music_singguitar:  :D  :D  ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

I hope to be there, too... ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κερδίστε διπλές προσκλήσεις για το «Μουσικό Ταξίδι στη Μεσόγειο» με Νταλάρα, Noa & Dulce Pontes στο Ηρώδειο!

 

http://www.ogdoo.gr/diafora/diagonismoi-kliroseis/kerdiste-diples-proskliseis-gia-to-mousiko-taksidi-sti-mesogeio-me-dalara-noa-dulce-pontes-sto-irodeio

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντιγράφω από το facebook της επίσημης σελίδας του Γιώργου Νταλάρα: 

 

"Οι πρόβες έχουν μπει στην τελική ευθεία πριν τη συναυλία της Δευτέρας.

Την κυριακή θα υπάρξει νέο φωτογραφικό υλικό από τις πρόβες."

 

https://www.facebook.com/GeorgeDalaras/posts/835717843146467

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι θα λέγατε να οργανωθούμε καλά και μετά το πρόγραμμα την συναυλίας, πριν τα encore, να σηκωθούμε όλοι να του τραγουδήσουμε και εμείς τα Χρόνια Πολλά ? Και ο καθένας εκεί που κάθεται στο Ηρώδειο, να το πει στους γείτονες τού και αυτοί στους άλλους ώστε να ξέρουν όλοι τι έχουν να κάνουν :)



 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Οι πρόβες έχουν μπει στην τελική ευθεία πριν τη συναυλία της Δευτέρας.

 

Την κυριακή θα υπάρξει νέο φωτογραφικό υλικό από τις πρόβες."

 

meanwhile we take this  :)

 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...