neck

Ο Γιώργος Νταλάρας Στην Κρήτη | George Dalaras Concerts To Crete

43 posts in this topic

O Γιώργος Νταλάρας σε 5 μοναδικές συναυλίες στην Κρήτη!
Το πρόγραμμα έχει αναλυτικά ως εξής:

Σάββατο 26 Ιουλίου, Θέατρο Τεχνόπολις, Ηράκλειο
Δευτέρα 28 Ιουλίου, Θέατρο Ερωφίλη (Φορτέτζα), Ρέθυμνο
Τρίτη 29 Ιουλίου, Πάρκο Χλουβεράκη, Σητεία
Πέμπτη 31 Ιουλίου, 1ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου, Άγιος Νικόλαος
Παρασκευή 1 Αυγούστου, Θέατρο Ανατολικής Τάφρου, Χανιά

Λεπτομέρειες προσεχώς!


poster6_0.jpg



http://rethemnos.gr/giorgos-ntalaras-kriti-5-sinavlies-rethimno

11 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και η προσωπική μου γνώμη είναι πως είναι πολλές οι 5 συναυλίες, εύχομαι καλή επιτυχία! 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και η προσωπική μου γνώμη είναι πως είναι πολλές οι 5 συναυλίες, εύχομαι καλή επιτυχία! 

Ελίνα,μπορεί έτσι να φαίνονται,από τη στιγμή όμως που έχει να δώσει προσωπική του συναυλία,από το 2001 στην Κρήτη...και λίγες είναι!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

και καλή επιτυχία από μένα! ίσως θα έρθω σε δύο από τις πέντε συναυλίες :)

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και η προσωπική μου γνώμη είναι πως είναι πολλές οι 5 συναυλίες, εύχομαι καλή επιτυχία! 

Ελίνα,μπορεί έτσι να φαίνονται,από τη στιγμή όμως που έχει να δώσει προσωπική του συναυλία,από το 2001 στην Κρήτη...και λίγες είναι!!

 

Γνωρίζεις σαφώς  καλύτερα τα της Κρήτης.

Alona, πανταχού παρούσα!

Το 2001 συνδύασα διακοπές και συναυλίες (4 τότε). Τώρα δύσκολα πια.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φέτος που είμαι από τη μεριά της συγκεκριμένης παραγωγής και έχω και την πρότερη εμπειρία,των υπολοίπων παραγωγών που έκανα το χειμώνα,γνωρίζω πέραν της Κρήτης και τις ιδιαιτερότητες,που έχει η εκάστοτε διοργάνωση,τις οποίες μάλιστα μπορούμε να τις συζητήσουμε όποτε το θελήσετε..!Επί του συγκεκριμένου,ας εστιάσουμε στις υπέροχες συναυλίες,που θα δώσει ο "θείος" τις οποίες καρτερούν με λαχτάρα οι Κρητικοί και την επιτυχία αυτών!Οτιδήποτε άλλο το συζητάμε στην ώρα του,αλλά και όποτε το θελήσετε,ως είπα!Τώρα το πιο σημαντικό είναι η διαφήμιση,προώθηση και υποστήριξη του promotion των παραστάσεων,τόσο αυτών όσο και οιωνδήποτε άλλων του Γιώργου Νταλάρα!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή προετοιμασία,λοιπόν!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυναμική επιστροφή στην Κρήτη λοιπόν! Μπράβο Άρη,σ ευχαριστούμε!Όλα καλά να πάνε!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Αν και η προσωπική μου γνώμη είναι πως είναι πολλές οι 5 συναυλίες, εύχομαι καλή επιτυχία! 

Ελίνα,μπορεί έτσι να φαίνονται,από τη στιγμή όμως που έχει να δώσει προσωπική του συναυλία,από το 2001 στην Κρήτη...και λίγες είναι!!

 

Γνωρίζεις σαφώς  καλύτερα τα της Κρήτης.

Alona, πανταχού παρούσα!

Το 2001 συνδύασα διακοπές και συναυλίες (4 τότε). Τώρα δύσκολα πια.

:) 

 

and I remember well, have a look at my writing from 2001 :laugh:  long, long time ago...

 

http://www.dalaras.com/forum/index.php?/topic/140-concerts-on-crete/

 

and I wonder where all the photos went, that time we had an extra file where we could

post the photos… :unsure::pity:

 

Ps good luck Aris!!!!!!!!!!!!!

 

 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πλούσιο πολιτιστικό καλοκαίρι στο Ρέθυμνο!

Ένα πλούσιο πολιτιστικό καλοκαίρι υπόσχεται στους ρεθυμνιώτες ο δήμος, που έχει ήδη ετοιμάσει στο μεγαλύτερο μέρος του πρόγραμμα των εκδηλώσεων που αφορούν τόσο στην πόλη, όσο και στα χωριά.

Ουσιαστικά το πολιτιστικό καλοκαίρι έχει ήδη ξεκινήσει με τις εκδηλώσεις σχολείων και συλλόγων στη Φορτέτσα και ακολουθούν συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις και άλλα δρώμενα στη διάρκεια του καλοκαιριού.

Ωστόσο φέτος δεν θα πραγματοποιηθεί Αναγεννησιακό Φεστιβάλ, καθώς αποφασίστηκε από το Δ.Σ. της ΚΕΔΗΡ το Φεστιβάλ να γίνεται κάθε δύο χρόνια για «οργανωτικούς και οικονομικούς λόγους», ενώ θα αποκτήσει διαγωνιστικό χαρακτήρα όπως τα περισσότερα διεθνή Φεστιβάλ με κύρος.

Επίσης η Γιορτή Κρητική Διατροφής που θα πραγματοποιηθεί στο τέλος του καλοκαιριού, εξελίσσεται και εμπλουτίζεται με νέα στοιχεία και εκδηλώσεις.

Και βέβαια το πολιτιστικό καλοκαίρι περιλαμβάνει σημαντικά «ονόματα» από το καλλιτεχνικό στερέωμα, όπως ο Γιώργος Νταλάρας, η Μαρινέλλα, ο Θάνος Μικρούτσικος, ο Μάριος Φραγκούλης.
 

http://www.goodnet.gr/rotator/articles/plousio-politistiko-kalokairi-sto-rethumno.html

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή επιτυχία και στον Άρη και στον Γιώργο φυσικά! Το πρόγραμμα ποιο θα είναι? 

 

 

ΥΓ: Φιλικά πάντα: Φτιάξτε γρήγορα καλή αφίσα!!!  :shock4:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό που μπορώ να πω για την ώρα,για όσους ρωτούν,είναι πως θα είναι πέντε 100%Νταλαρικές συναυλίες..!Όσο για τις επίσημες αφίσες,θα κυκλοφορήσουν τις επόμενες μέρες,είναι λιγάκι ακόμα νωρίς..!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είχα βάλει εδω μια δική μου δουλειά και ίσως δεν είναι σωστό. Αναμένουμε λοιπόν... 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λίγη υπομονή κοπέλια κι όλα θα γίνουν και θα μαθευτούν!Επίσημη ενημέρωση για τις συγκεκριμένες συναυλίες αποτελούν οι ανακοινώσεις του dalaras.gr και ό,τι ανακοινώνεται από το Notebook Artists'Management&Marketing,στη σελίδα του οποίου όπως θα έχετε δει,έχει ήδη ξεκινήσει το promotion των παραστάσεων.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το επίσημο Δελτίο Τύπου των συναυλιών του Γιώργου Νταλάρα στην Κρήτη,όπως δημοσιεύεται ήδη και θα δημοσιευτεί στα ΜΜΕ/Διαδίκτυο.


Μικρή Πατρίδα

 

Ο Γιώργος Νταλάρας σε Τραγούδια από Καρδιάς στην Κρήτη

 

 

Ο Γιώργος Νταλάρας με το συνθέτη Γιώργο Ανδρέου στο πιάνο, θα πραγματοποιήσουν σειρά συναυλιών σε όλη την Ελλάδα, με ένα νέο πρόγραμμα που δοκιμάστηκε ήδη και γνώρισε τη θερμή υποδοχή του κοινού στην Κύπρο. Ένα πρόγραμμα με νέες διασκευές για δύο πιάνα, μπουζούκι, ακορντεόν και κιθάρα, σε λαϊκά τραγούδια και λυρικές μπαλάντες από το ρεπερτόριο που ο Γιώργος Νταλάρας έχει ερμηνεύσει όλα αυτά τα χρόνια.

 

Οι δυο καλλιτέχνες μοιράζονται τη σκηνή με τον εξαίρετο πιανίστα και μουσικό Γιώργο Παπαχριστούδη. Μαζί τους η Ευτυχία Μητρίτσα, μια τραγουδίστρια της νέας γενιάς και μουσικός (πιάνο και ακορντεόν), που ξέρει να “λέει” τα λαϊκά, τα έντεχνα και τα παραδοσιακά, ενώ συγχρόνως να παραμένει παιδί της εποχής της.
Συμπράττουν επίσης μαζί τους,στο μπουζούκι ο Γιώργος Μάτσικας και στο ακορντεόν ο Ντάσσο Κούρτι.
 

Ο Γιώργος Νταλάρας με τους συνεργάτες του και με τη δική του παρουσία ως μουσικός στην κιθάρα, μπουζούκι, μπαγλαμά και ούτι, διασκεύασαν 40 σχεδόν τραγούδια γι’ αυτό το ρεσιτάλ. Με τραγούδια από την προσωπική του δισκογραφία, παλιά και καινούργια, ρεμπέτικα, αλλά και παραδοσιακά και τραγούδια της Μεσογείου.

 

Ένα μέρος αυτής της καλλιτεχνικής συνεύρεσης είναι αφιερωμένο στο συνθέτη Γιώργο Ανδρέου, με τον οποίο ξεκίνησαν τη συνεργασία τους στην «Μικρή Πατρίδα». Βγαίνουν λοιπόν ξανά στο δρόμο, εκεί, στο “φοβερόν κριτήριον”, στους αγαπημένους τους συνοδοιπόρους μιας ζωής - τους ακροατές της μουσικής τους, τους φίλους τους, τους δικούς τους ανθρώπους. Αγωνιούν για την κρίση τους, παραμένοντας αισιόδοξοι - πως το Μυστήριο θα πραγματωθεί κι αυτή τη φορά, πως θα γίνουνε Ένα, πως θα συγκινηθούνε, θα παρηγορηθούνε. Θα ελπίσουνε. Πάντα μέσα από τα τραγούδια, που καθένα αποκαλύπτει με έναν απροσδόκητο και μαζί απλό τρόπο, ιστορίες γοητευτικές, πονεμένες, γαλήνιες, σπάνιες αλλά και καταγγελτικές, πικρές, συγκινητικές, όπως ακριβώς εκφράζεται η ζωή μας καθημερινά.

 

 

 

Σάββατο 26 Ιουλίου, Θέατρο Τεχνόπολις, Ηράκλειο

 

Δευτέρα 28 Ιουλίου, Θέατρο Ερωφίλη(Φορτέτζα), Ρέθυμνο

 

Τρίτη 29 Ιουλίου, Πάρκο Χλουβεράκη, Σητεία

 

Πέμπτη 31 Ιουλίου, 1ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου, Άγιος Νικόλαος

 

Παρασκευή 1 Αυγούστου, Θέατρο Ανατολικής Τάφρου, Χανιά 

 

 

 

Παραγωγή/Διοργάνωση: Notebook ArtistsManagement&Marketing

mail. ares@notebookgroup.gr 

 www.notebookgroup.gr | www.facebook.com/notebookgroup

 

Άρης Αναγνωστόπουλος (τηλ. 6981092405)

Ειρήνη Αβραμέα (τηλ. 6974018694)

 

Υπεύθυνη Επικοινωνίας: Αλεξία Στουρνάρα (τηλ. 6932467906)

10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

...με ένα νέο πρόγραμμα που δοκιμάστηκε ήδη και γνώρισε τη θερμή υποδοχή του
κοινού στη Θεσσαλονίκη,στα Ιωαννινα,στην Εδεσσα. Στην Κύπρο ήταν
άλλο σχήμα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...με ένα νέο πρόγραμμα που δοκιμάστηκε ήδη και γνώρισε τη θερμή υποδοχή του

κοινού στη Θεσσαλονίκη,στα Ιωαννινα,στην Εδεσσα. Στην Κύπρο ήταν

άλλο σχήμα.

Για το πρόγραμμα και το concept,όπως ξεκίνησε,αναφέρεται το συγκεκριμένο σημείο του δελτίου τύπου,όχι για το σχήμα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eτσι ειναι σωστό το κείμενο neck...δεν ξέρω αν το άλλαξες εσύ ή ειναι κάτι άλλο,πάντως τωρα ειναι σωστό. ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θεοδόση,αυτό είναι το κείμενο για τα φεστιβάλ&το πρόγραμμα των δήμων!Τα δελτία τύπου για τα ΜΜΕ είναι διαφορετικά!Θα ακολουθήσει και ένα ακόμα δελτίο τύπου,που απ'ότι καταλαβαίνω είναι πιο κοντά στη σκέψη σου..!Υπομονή λιγάκι!Όπως παράλληλα στη μακέτα των φεστιβάλ αναγράφεται ο παραγωγός,που είναι η εταιρεία του συνεργάτη μου,κου.Καραχάλιου,με διοργανωτή το γραφείο μου.Όλα αυτά είναι ψιλά άλλωστε γράμματα κι έχουν να κάνουν με την παραγωγή-διοργάνωση και το promotion,των συναυλιών. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok man!καλή επιτυχία,καλή δύναμη και καλές δουλειές!

p.s. je m'appelle theodosis,no thodoris.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρακολουθώ τις συζητήσεις τόσο εδώ όσο και στο faceebook και ο λόγος που αποφάσισα

να γράψω είναι γιατί αντιλαμβάνομαι μια αποστασιωποίηση καποιων μελών αυτού

του forum από την προσπάθεια του φίλου μας.

Θα περίμενα από τα μέλη που έχουν την δυνατότητα και τα μέσα να προβάλλουν αυτή

την προσπάθεια να το κάνουν με περισσότερο θέρμη και όχι απλά να περιορίζονται

σε ένα like. Και μόνο που ένα μέλος της παρέας μας κάνει κάτι τόσο σημαντικό

νομίζω ότι αξίζει την στήριξη όλων.

Μπορεί να μην είμαι ειδικός στα των συναυλιών, μπορεί να μην ξέρω

αν πέντε συναυλίες είναι πολλές ή λίγες ξέρω όμως ότι αξίζουν την

συμπαράσταση μας περισσότερο από κάθε άλλη εκδήλωση.

Παλιέ μου φίλε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην προσπάθεια σου.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...