Sign in to follow this  
Followers 0
RENA

Μιχάλης Χατζηγιάννης

91 posts in this topic

Το 5αράκι μετά βίας... ’σε που δεν κατάλαβα πού κολλάει το 7. Πόσους δίσκους έχει βγάλει ο χατζηγιάννης? Γιατί έχω μπερδευτεί με τις επανεκδόσεις... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το 5αράκι μετά βίας... ’σε που δεν κατάλαβα πού κολλάει το 7. Πόσους δίσκους έχει βγάλει ο χατζηγιάννης? Γιατί έχω μπερδευτεί με τις επανεκδόσεις... :mad:

E θά'ναι 7 πρώτες κυκλοφορίες και 17 με τις επανεκδόσεις... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπάρχει ένα σχόλιο που λέει οτι έρχεται στα μέρι μου.....άλλα το πως και πότε;;;;;;

Δεν τον κρατάτε εκεί άμα θα έρθει; :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπάρχει ένα σχόλιο που λέει οτι έρχεται στα μέρι μου.....άλλα το πως και πότε;;;;;;

Δεν τον κρατάτε εκεί άμα θα έρθει; :razz:

Έχουμε καρχαρίες....πεινάνε.....

:razz::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...και κροκοδειλους του αλμυρου νερου,που κοβουν βολτες και στη στερια... :mad::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aυτό το μάθατε;

Τα Metropolis πέταξαν έξω τα cd του Χατζηγιάννη!

Πανικός στη δισκογραφία έγινε την προηγούμενη εβδομάδα όταν ο ιδιοκτήτης των καταστημάτων Metropolis Λεωνίδας Τοπιτζής "κατέβασε" και επέστρεψε στη Universal όλα τα άλμπουμ του Μιχάλη Χατζηγιάννη όταν έμαθε ότι η εταιρία του καλλιτέχνη έδωσε τον νέο του δίσκο για προπώληση, στο νέο πολυκατάστημα Public στο Σύνταγμα!

Ο Τοπιτζής που είναι κυρίαρχος στην αγορά και έχει στηρίξει πολλές φορές στο παρελθόν τον Χατζηγιάννη μέσα απο τα καταστήματά του, θεώρησε πως ο καλλιτέχνης (ή μάλλον ο μάνατζερ του καλλιτέχνη; ) τον πρόδωσε και έδωσε το νέο cd στον νέο ανταγωνιστή του και δεν άκουγε ούτε κουβέντα για να αναρτήσει και πάλι τα άλμπουμ του Μιχάλη στα μαγαζιά του!

Τί γραπτά μηνύματα από τον καλλιτέχνη, τί παρακλήσεις από τη Universal, τί φίλοι και γνωστοί τον πήραν τηλέφωνο, αυτός, μέχρι χθες, ο Τοπιτζής ανένδοτος!

Να δούμε μέχρι πού θα φτάσει αυτή η κόντρα που έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον!

http://www.medianews.gr/2007/12/metropolis-cd.html

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eγώ τα' χω πετάξει πριν απ' αυτόν τα cd. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια διαπίστωση, για έναν τραγουδιστή που πάντα μου άρεσε (και μου αρέσει), με τη διαφορά ότι τον προτιμώ στα δισκογραφημένα του και όχι στα Live του: μήπως παραέχει γίνει... "σκυλέ"?

Ειχα που είχα κακή γνώμη για τα Live, από την εμφάνισή του στον Λαζόπουλο απογοητεύτηκα εντελώς.

Να ξεκαθαρίσω ότι με τον όρο "σκυλέ" χαρακτηρίζω τον τρόπο που τραγουδάει, αλλά και τον τρόπο που συμπεριφέρεται γενικά όταν είναι στη σκηνή.

Στο παρακάτω βίντεο ήταν και η χαριστική βολή για να το γράψω αυτό:

Το "Μη με κοιτάς μες στα μάτια" ήταν ούτως ή άλλως μια έκπληξη για όλους μας όταν το έβαλε στον προηγούμενο δίσκο του. Και για να πω την αλήθεια, εμένα μου άρεσε κιόλας. Αλλά όχι κι έτσι....όχι έτσι! Σκέτη παρακμή μου φάνηκε.

Κρίμα....για όλη την εμφάνισή του, κρίμα... :)

ΥΓ: Ξέρω βεβαια ότι δε θα σταματήσω να τον ακούω, αυτό δεν ξέρω πώς εξηγείται. Αλλά σίγουρα όχι Live!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ για το σκυλάδικο χρώμα. H αλήθεια είναι πως "βάρυνε" η φωνή του - είναι που μεγαλώνει μάλλον Μάρω... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ki εγω ψιλοαπογοητευτηκα με αυτη του την εμφανιση.. :):music:

Στο δευτερο μερος ομως-μετα το διαφημισικο διαλειμμα που ειπε τραγουδια αλλων καπως το βελτιωσε για να ειμαστε κι αντικειμενικοι..ομως σιγουρα δεν ηταν στο φωνητικο επιπεδο που μας εχει συνηθισει..

Ιδωμεν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εμένα μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση η εμφάνισή του. Και πολύ ''χύμα'' εκτός της βαριάς φωνής.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυο ξεχωριστές εκπομπές του Λευτέρη Παπαδόπουλου με καλεσμένο τον Μιχάλη Χατζηγιάννη, που έχει σήμερα τα γενέθλιά του...

Οι «συναντήσεις» του Λευτέρη Παπαδόπουλου με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη

05/11/2019
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

https://www.ogdoo.gr/erevna/rakosyllektika/oi-synantiseis-tou-lefteri-papadopoulou-me-ton-mixali-xatzigianni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0