singer

Μουσικό Κουτί

106 posts in this topic

που είπε ο marochr,

όπως είπε ο marochr... :pity:  :(

:blink: :blink: :blink:

Ούτε που το είχα προσέξει!! :lol:

Αγαπητέ Bithidalaras, σε παραπέμπω στην εικονίτσα που έχει κάτω από το όνομά μου. Τα κοριτσάκια έχουν...φουστίτσες! :wow::pity:

Τώρα, όσον αφορά στο ΜΚ, μετέφερα τα λεγόμενα της πωλήτριας, η οποία όταν τη ρώτησα αν έχουν και δεύτερο ΜΚ, μου απάντησε πως έχουν αρκετά στις αποθήκες... Σκέτη παραπληροφόρηση, δηλαδή! :what:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα πήρα το μουσικό κουτί στα χέρια μου! Μάλιστα, πλήρωσα μόνο 100 Ευρώ καθώς η κυρία Γαλίδη, που έγραψε το άρθρο, είχε κάτι γνωστούς και της το άφησαν φθηνότερα! Είναι καταπληκτικό! Δεν ξέρω αν έχει ενδιαφέρον σχετικά με το αν υπάρχουν άλλα, αλλά έξω μου λέει: 'Επανέκδοση' κι από κάτω '0245/5000. .. Τα συμπεράσματα δικά σας! :mad::mad::mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το δικο μου λεει ''Επανεκδοση'' 0609/5000 και το ειχα παρει μολις επανεκδοθηκε... :mad::mad: Καλη ακροαση!! :mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις την Παρασκευή το παρέλαβα! Να 'σαι καλά Μάρω!! Το δικό μου λέει Επανέκδοση 0136/5000.

’ραγε το 0001/5000 να το έχει ο Νταλάρας; (ίσως να μπορούσε να απαντήσει σ' αυτό ο ntalaropliktos... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητέ hacker, καταρχάς ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!

Λοιπόν, "εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι..." σου εύχομαι να έρθεις! Την Παρασκευή πήρα κι εγώ στα χέρια μου -μετά από αρκετό καιρό αναζήτησης και τσαντίλας που το έχασα το '97- αυτό τον θησαυρό! Τα βιβλιαράκια είναι απίστευτα!! :):razz:

Το cd-rom είναι λίγο απογοήτευση, χάθηκε ο κόσμος να το είχανε βγάλει ολοκληρωμένο από την αρχή... ;) Φυσικά, το πλήρωσα λίγο παραπάνω από τον Bithidalaras (200), αλλά βλέπεις δε μου έκοψε να πω στη δημοσιογράφο να μου το αγοράσει... Αλλά αυτά δεν έχουν και πολύ σημασία όταν έχω στα χέρια μου -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!- το Μουσικό Κουτί.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το cd-rom είναι λίγο απογοήτευση, χάθηκε ο κόσμος να το είχανε βγάλει ολοκληρωμένο από την αρχή...  :)

Καλά τί θα πεί αυτό το "ολοκληρωμένη έκδοση του cd rom";;; Δηλαδή;;;

Και ποιά είναι η ολοκληρωμένη έκδοση;;;;; :blink: :razz:

Και πού θα τη βρούμε εμείς;; :blink: Κατ' αρχάς υπάρχει;; :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δηλαδή τώρα δεν υπάρχουν άλλα Μουσικά κουτιά; :razz:

... you just have to look around a bit :) Last Tuesday I saw one in a music shop in Lefkosia, Cyprus, for 129 CYP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καλά τί θα πεί αυτό το "ολοκληρωμένη έκδοση του cd rom";;; Δηλαδή;;;

Και ποιά είναι η ολοκληρωμένη έκδοση;;;;;  :blink:  ;)

Και πού θα τη βρούμε εμείς;;  :blink:  Κατ' αρχάς υπάρχει;;  :blink:

Την ίδια απορία είχα κι εγώ... Η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει. Δε βγήκε κάτι δηλαδή, έτσι όπως διαβάζουμε στο cd-rom. :music::blush:

Τώρα, πώς-πού-πότε & γιατί κόλλησε η έκδοση δε γνωρίζω. Θαναααση??? ;) Ξέρεις κάτι?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τώρα, πώς-πού-πότε & γιατί κόλλησε η έκδοση δε γνωρίζω. Θαναααση??? ;) Ξέρεις κάτι?

Για κανά δυο-τρία χρόνια αφού βγήκε το Μουσικό κουτί η έκδοση του cd-rom ήταν σε εκκρεμότητα.Ξέρετε τα γνωστά: "Σε λίγο θα βγει" , "αργότερα θα βγει" , " κάποια στιγμή θα βγει" κλπ κλπ κλπ. :music:

Τελικά το μόνο που βγήκε ήτανε το "λάδι" μας να περιμένουμε.

Όσο το είδατε κι εσείς , άλλο τόσο το είδα κι εγώ.

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι λίγο πιο σοβαρά και χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω ή να "παινέψω το σπίτι μου". Πόσα πράγματα παραπάνω πιστεύετε ότι θα είχε το cd-rom , απ'όλα αυτά (πληροφορίες και υλικό ακουστικό ή φωτογραφικό) που διακινούνται στην κοινότητά μας; :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πόσα πράγματα παραπάνω πιστεύετε ότι θα είχε το cd-rom , απ'όλα αυτά (πληροφορίες και υλικό ακουστικό ή φωτογραφικό) που διακινούνται στην κοινότητά μας;

Μα γι΄αυτό δεν το βγάζουν ! :blush::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πόσα πράγματα παραπάνω πιστεύετε ότι θα είχε το cd-rom , απ'όλα αυτά (πληροφορίες και υλικό ακουστικό ή φωτογραφικό) που διακινούνται στην κοινότητά μας;

Μα γι΄αυτό δεν το βγάζουν ! ;):music:

Αυτό δε μου λέει κάτι βέβαια, γιατί με αυτό το σκεπτικό γιατί αγοράσαμε τα Χρώματα του Χρόνου, από τη στιγμή που είχαμε ήδη τα τραγούδια; Προφανώς γιατί κάθε τι είναι μοναδικό, ειδικά αν έχει επιλεγεί από τον ίδιο τον Νταλάρα.

Και σίγουρα υπάρχει υλικό που δεν το έχουμε,

και σίγουρα θα είναι μοναδικής αξίας,

και σίγουρα αν βγει θα έχει πολύ μεγάλη ανταπόκριση,

και ελπίζω αυτά που γράφω κύριε Νταλάρα να τα διαβάζετε... ;)

(Γωγώ, πώς σου φάνηκε το κύριε Νταλάρα? :blush: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καταπληκτικο!!! :lol: Δεν παιζεσαι!!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αυτό δε μου λέει κάτι βέβαια, γιατί με αυτό το σκεπτικό γιατί αγοράσαμε τα Χρώματα του Χρόνου, από τη στιγμή που είχαμε ήδη τα τραγούδια;

Έχεις δίκιο σ'αυτά που λες .

Κι αφού ανέφερες "Τα χρώματα του χρόνου" να προσθέσω ότι υπάρχει μια μικροδιαφορά στο "Luna Rossa" .Στην εισαγωγή του τραγουδιού ακούγονται οι μπακέτες του ντράμερ που δίνουν το τέμπο για να μπει η ορχήστρα στο τραγούδι. :music: Κάτι που δεν υπάρχει στο cd "Ζωντανή ηχογράφηση στην Ιερά Οδό Νο 2"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι αφού ανέφερες "Τα χρώματα του χρόνου" να προσθέσω ότι υπάρχει μια μικροδιαφορά στο "Luna Rossa" .Στην εισαγωγή του τραγουδιού ακούγονται οι μπακέτες του ντράμερ που δίνουν το τέμπο για να μπει η ορχήστρα στο τραγούδι. :music: Κάτι που δεν υπάρχει στο cd "Ζωντανή ηχογράφηση στην Ιερά Οδό Νο 2"

Μια ερώτηση... Στο Luna Rossa αοπ' τα "Χρώματα" στο τέλος έχει χειροκροτήματα; (γιατί δε θυμάμαι... ντροπή μου :blush: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι αφού ανέφερες "Τα χρώματα του χρόνου" να προσθέσω ότι υπάρχει μια μικροδιαφορά στο "Luna Rossa" .Στην εισαγωγή του τραγουδιού ακούγονται οι μπακέτες του ντράμερ που δίνουν το τέμπο για να μπει η ορχήστρα στο τραγούδι. :mad: Κάτι που δεν υπάρχει στο cd "Ζωντανή ηχογράφηση στην Ιερά Οδό Νο 2"

:blink: :blink: :blink: :blush:;);)

Μάλιστα !!!!

:music:

Οχι αν έχει κανείς αντίρρηση ας το πει .....

παιδιά ελεύθερα μην φοβάστε .... έτσι Μάρω ? ;):music: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Έχεις δίκιο σ'αυτά που λες .

Κι αφού ανέφερες "Τα χρώματα του χρόνου" να προσθέσω ότι υπάρχει μια μικροδιαφορά στο "Luna Rossa" .Στην εισαγωγή του τραγουδιού ακούγονται οι μπακέτες του ντράμερ που δίνουν το τέμπο για να μπει η ορχήστρα στο τραγούδι. :music: Κάτι που δεν υπάρχει στο cd "Ζωντανή ηχογράφηση στην Ιερά Οδό Νο 2"

:blink: Ένα παράδειγμα πήγα να δώσω η κακομοίρα και με αποτελείωσες!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μια ερώτηση... Στο Luna Rossa αοπ' τα "Χρώματα" στο τέλος έχει χειροκροτήματα; (γιατί δε θυμάμαι... ντροπή μου  :blush: )

Έχει , φυσικά έχει.Κι αν θυμάμαι καλά , γιατί δεν έχω αυτή τη στιγμή το cd μαζί μου,γίνεται η μίξη στα χειροκροτήματα και μπαίνει το Una moneda le di από τη Φραγκφούρτη.

Όσο για σένα Μάρω ,έχεις πολλά να μάθεις ακόμα.... :music: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ! Μαρω! Εισαι μικρη κι αθωα...!!! :blush: :lol: :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μια ερώτηση... Στο Luna Rossa αοπ' τα "Χρώματα" στο τέλος έχει χειροκροτήματα; (γιατί δε θυμάμαι... ντροπή μου  :blush: )

Έχει , φυσικά έχει.Κι αν θυμάμαι καλά , γιατί δεν έχω αυτή τη στιγμή το cd μαζί μου,γίνεται η μίξη στα χειροκροτήματα και μπαίνει το Una moneda le di από τη Φραγκφούρτη.

Eν τω μεταξύ έχουν κάνει λάθος στο βιβλιαράκι και γράφει ότι το una moneda le di είναι απ' τα Latin... :blink:

Όσο για το Luna Rossa τί συμβαίνει; Γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι ίδια εκτέλεση μ' αυτή της Ιεράς Οδού. Εκτός άν κάνω λάθος... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νταλαρόφιλη, έχει πολλά να μάθεις κι εσύ... :music: :lol:

(Ωχ, τώρα θα έχω πολλά να "πάθω" και όχι να "μάθω"... Vivian, help!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Νταλαρόφιλη, έχει πολλά να μάθεις κι εσύ...  :blush:  :lol:

(Ωχ, τώρα θα έχω πολλά να "πάθω" και όχι να "μάθω"... Vivian, help!!!)

Όσο κι άν πάθεις δε θα το μάθεις... ;)

Καλά είναι τρομερό αυτό: για οτιδήποτε πούμε υπάρχει σίγουρα κι ένας στίχος τραγουδιού!! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όσο για το Luna Rossa τί συμβαίνει; Γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι ίδια εκτέλεση μ' αυτή της Ιεράς Οδού. Εκτός άν κάνω λάθος... :music:

Είναι όντως η ίδια εκτέλεση απλά έχει προστεθεί ο ήχος απο τις μπακέτες του ντράμερ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όσο για το Luna Rossa τί συμβαίνει; Γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι ίδια εκτέλεση μ' αυτή της Ιεράς Οδού. Εκτός άν κάνω λάθος...  :music:

Είναι όντως η ίδια εκτέλεση απλά έχει προστεθεί ο ήχος απο τις μπακέτες του ντράμερ.

Ή μήπως η εκτέλεση δεν είναι live και στο cd της Ιεράς Οδού έχουν κόψει τις μπακέτες του ντράμερ κι έχουν κάνει μίξη χειροκροτημάτων; Γιατί κάτι τέτοιο έχει γίνει με το Ένας κόμπος η χαρά μου... :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι αφού ανέφερες "Τα χρώματα του χρόνου" να προσθέσω ότι υπάρχει μια μικροδιαφορά στο "Luna Rossa" .Στην εισαγωγή του τραγουδιού ακούγονται οι μπακέτες του ντράμερ που δίνουν το τέμπο για να μπει η ορχήστρα στο τραγούδι. :razz: Κάτι που δεν υπάρχει στο cd "Ζωντανή ηχογράφηση στην Ιερά Οδό Νο 2"

Πω, πω.Αυτό μου θύμισε μια ιστορία.

Ερχεται που λέτε, ο Θανάσης ο πολυμήχανος, στο δισκοπωλείο που δούλευα τότε, για να αγοράσει "Τα χρώματα του χρόνου" την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησαν τα cd (σιγά μην άφηνε καμιά μέρα να περάσει!).

Παίρνει τα cd στα χέρια του, βλέπει τα τραγούδια, αρχίζει τη σχετική γκρίνια ("τα ίδια και τα ίδια, δεν έβαλαν κανένα ακυκλοφόρητο, πάλι θα ξαναδώσουμε λεφτά για το τίποτα κλπ, κλπ) παρ' όλα αυτά τα αγοράζει, και φεύγει για το σπίτι με μια κρυφή ελπίδα ακούγοντας τα προσεκτικά, να ανακαλύψει καμιά διαφορά, αλλιώτικη εκτέλεση κλπ, κλπ.

Τα ακούει, τα ξανακούει, αλλά φευ! Απογοήτευση τίποτα διαφορετικό.Δεν ήταν δυνατόν! Θα έσκαγε! Και ξαφνικά ανακαλύπτει αυτή τη λεπτομέρεια στην εκτέλεση του "Luna Rossa".

Την άλλη μέρα έρχεται στο μαγαζί θριαμβευτής! Τον ρωτάω με αγωνία αν βρήκε κάτι, με κοιτάει με ένα πονήρο χαμόγελο, και μου λέει:

-Υπάρχει κάποια διαφορά !

Λέω κι εγώ για να δούμε τι ανακάλυψε! Ποιά είναι η διαφορά;;;

Και εκεί μου το πετάει: "Στο Luna Rossa είναι μεν η εκτέλεση από την Ιερά Οδό ΙΙ, αλλά στην αρχή ακούγεται και το....... "τσικ, τσικ, τσικ" (!!!!!) :blink: :blink: :blink: :blink: από τις μπακέτες του ντράμερ......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καταλαβαίνετε τι ακολούθησε......ακόμα γελάω όταν θυμάμαι το περιστατικό....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...