346 posts in this topic

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Noμίζω πως και η κορώνα είναι ίδια με του Wembley... ε ρε φυτιλια μεσημεριάτικα...

Edit:

Ναι, μιλάμε για την ίδια κορώνα (μετά το 2:50 για τους ανυπόμονους):

Σε όλη τη διάρκεια των 90's η ίδια ήταν.

Όχι ρε φίλε, δεν ήταν η ίδια... για τον Νταλάρα μιλάμε, όχι για τον ...... ήταν δυνατόν να έκανε την ίδια κορώνα;;;; :naughty: :naughty: :laugh: :laugh:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ένα προβληματάκι....

Φτάνω στο αεροδρόμιο την Παρασκευή 20.35'. Ποιος είναι ο γρηγορότερος τρόπος να φτάσω το Gazarte?

Το ταξί το αποκλείουμε λόγω κόστους.

Helpppppp!!! :cry: :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To μετρό. Το δρομολογιο των 20.33 δεν το προλαβαινεις, θα πάρεις το επόμενο που είναι στις 21.03 (το οποιο θα προλαβεις ανετα, γιατι μεχρι να κατεβεις απο το αεροπλάνο και να πας μέχρι το σταθμο του μετρο χρειάζεσαι και κάποιο χρόνο).

Το δρομολόγιο τερματιζει Αιγάλεω, εσύ θα κατέβεις στάση Κεραμεικος (είναι δυο στασεις πριν το τέρμα). Δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις γραμμή μετρο.

Με το δρομολογιο στις 21.03 από αεροδρόμιο, θα είσαι Κεραμεικό στις 21.46.

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σαν τον άλλο που είχα πάνω από το κεφάλι μου στο ΜΜΘ... Λες και πλήρωσα εγώ 70 ευρώ για να ακούω τον ηλίθιο να εξηγεί στον άλλο πότε έγραψε ο Τσιτσάνης το κάθε τραγούδι.
Ε, αυτό δεν είναι πάντα κακό.... :whistling2:

Πού είπαμε ότι καθόσουν στο ΜΜΘ ? :razz:

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ένα προβληματάκι....

Φτάνω στο αεροδρόμιο την Παρασκευή 20.35'. Ποιος είναι ο γρηγορότερος τρόπος να φτάσω το Gazarte?

Το ταξί το αποκλείουμε λόγω κόστους.

Helpppppp!!! :cry: :cry:

To μετρό. Το δρομολογιο των 20.33 δεν το προλαβαινεις, θα πάρεις το επόμενο που είναι στις 21.03 (το οποιο θα προλαβεις ανετα, γιατι μεχρι να κατεβεις απο το αεροπλάνο και να πας μέχρι το σταθμο του μετρο χρειάζεσαι και κάποιο χρόνο).

Το δρομολόγιο τερματιζει Αιγάλεω, εσύ θα κατέβεις στάση Κεραμεικος (είναι δυο στασεις πριν το τέρμα). Δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις γραμμή μετρο.

Με το δρομολογιο στις 21.03 από αεροδρόμιο, θα είσαι Κεραμεικό στις 21.46.

Σωστός! Βασική προϋπόθεση Ελπίδα είναι να έχεις χειραποσκευή, καλού κακού, για να μη χάσεις χρόνο περιμένοντας αποσκευές.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βάλε μια φωτό ρε κοπέλα μου και θα έρθουν αυτοκίνητα να σε παραλάβουν... :razz: :razz: :razz:

Με μαγιό θες ή χειμερινή;;; :laugh: :laugh:

To μετρό. Το δρομολογιο των 20.33 δεν το προλαβαινεις, θα πάρεις το επόμενο που είναι στις 21.03 (το οποιο θα προλαβεις ανετα, γιατι μεχρι να κατεβεις απο το αεροπλάνο και να πας μέχρι το σταθμο του μετρο χρειάζεσαι και κάποιο χρόνο).

Το δρομολόγιο τερματιζει Αιγάλεω, εσύ θα κατέβεις στάση Κεραμεικος (είναι δυο στασεις πριν το τέρμα). Δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις γραμμή μετρο.

Με το δρομολογιο στις 21.03 από αεροδρόμιο, θα είσαι Κεραμεικό στις 21.46.

Μάκη ευχαριστώ πολύυυυυυυ...... Από τους Αθηναίους περίμενα απάντηση, από την Καλαμαριά την πήρα τελικά.. :razz:

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βάλε μια φωτό ρε κοπέλα μου και θα έρθουν αυτοκίνητα να σε παραλάβουν... :razz: :razz: :razz:

Με μαγιό θες ή χειμερινή;;; :laugh: :laugh:

To μετρό. Το δρομολογιο των 20.33 δεν το προλαβαινεις, θα πάρεις το επόμενο που είναι στις 21.03 (το οποιο θα προλαβεις ανετα, γιατι μεχρι να κατεβεις απο το αεροπλάνο και να πας μέχρι το σταθμο του μετρο χρειάζεσαι και κάποιο χρόνο).

Το δρομολόγιο τερματιζει Αιγάλεω, εσύ θα κατέβεις στάση Κεραμεικος (είναι δυο στασεις πριν το τέρμα). Δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις γραμμή μετρο.

Με το δρομολογιο στις 21.03 από αεροδρόμιο, θα είσαι Κεραμεικό στις 21.46.

Μάκη ευχαριστώ πολύυυυυυυ...... Από τους Αθηναίους περίμενα απάντηση, από την Καλαμαριά την πήρα τελικά.. :razz:

Δουλεύουμε κυρία μου! :razz:

ΥΓ: Η αλήθεια βέβαια είναι ότι το Makis travel φημίζεται για τις υπηρεσίες του ανά την υφήλιο!

ΥΓ2: Καλώς να έρθεις!! B)

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thank you, Anna and Alona!

Σας ευχαριστούμε όλους για όλα τα σχόλια και τις εντυπώσεις … έτσι κάνετε τις ημέρες να περνούν ακόμη πιο γρήγορα μέχρι την Παρασκευή!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βάλε μια φωτό ρε κοπέλα μου και θα έρθουν αυτοκίνητα να σε παραλάβουν... :razz: :razz: :razz:

Με μαγιό θες ή χειμερινή;;; :laugh: :laugh:

Εγώ τι να θέλω - στην Αθήνα μένω;;; :razz: :razz: :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βάλε μια φωτό ρε κοπέλα μου και θα έρθουν αυτοκίνητα να σε παραλάβουν... :razz: :razz: :razz:

Με μαγιό θες ή χειμερινή;;; :laugh: :laugh:

Εγώ τι να θέλω - στην Αθήνα μένω;;; :razz: :razz: :razz:

σωστό κι αυτό...

Share this post


Link to post
Share on other sites

EIΔΑΜΕ: Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΣΤΟ GAZARTE

Γράφει ο Γιώργος Μυζάλης

http://www.e-tetradi...stogazarte.html

Συνοψίζοντας, αξίζει να αναφερθώ σε δύο ακόμα πράγματα που υπέπεσαν στην αντίληψή μου. ΟΓιώργος Νταλάρας είχε καιρό να τραγουδήσει (μπροστά στο κοινό, γιατί είμαι βέβαιος ότι τραγουδάει καθημερινά ιδιωτικώς) και του είχε λείψει, το είχε ανάγκη. Γιατί αυτό τον κάνει ευτυχισμένο. Επί σκηνής, τραγουδώντας και «σκαλίζοντας» τα έγχορδά του, είναι στο στοιχείο του, στον φυσικό του χώρο. Είναι σαφές. Αλλά ανάγκη είχε (και έχει) και το κοινό να τον ακούσει. Και όχι μόνο να τον ακούσει, αλλά και να τον νιώσει κοντά. Κι αν το κοινό λιγόστεψε και «μαζεύτηκε», δεν πειράζει. Ήρθε και πιο κοντά στον αγαπημένο του καλλιτέχνη. Η απόσταση μίκρυνε (κυριολεκτικά και μεταφορικά) και οι καρδιές γλυκάθηκαν. Και αν σε εμάς τους «λίγους» αρέσει ο Νταλάρας και θέλουμε να τον ακ(ολουθ)ούμε όπου κι αν παίζει, έχουμε μια ερώτηση να κάνουμε στους «πολλούς»: Ενοχλούμε κανέναν;

Προσυπογράφω!!

Γενικά πολύ ωραία παρουσίαση...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιώργο Μυζάλη αγόρι μου έλα στο φόρουμ!!!

Τι ωραία παρουσίαση που έκανε..... :rolleyes: :rolleyes:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Δεν πήγα στο Gazarte καθόλου, αλλά βλέπω τα βίντεο από τα περισσότερα τραγούδια, και έχω προσέξει ότι τα ντραμς του Αντύπα είναι πολύ ενοχλητικά στα αυτιά μου. Μου ακούγεται να παίζει πολύ υπερβολικά μερικές φορές, σαν να προσπαθεί να επιδειχθεί. Χαρακτηριστικά πρόσεξα τα ''Εφτανομά'' όπου το έσκισε εντελώς το κομμάτι, και το ''Μια στιγμή για πάντα'' στο οποίο άλλαξε τον ρυθμό σε κάποια φάση. Δεν ξέρω αν ακούστηκε καθόλου σε κάποιον αυτό το πράγμα, αλλά μέσω των βίντεο που βλέπω μου ακούγεται too much το παίξιμό του.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να έρθεις στο Gazarte για να ακούσεις μόνος σου. ;) Τα βίντεο του ΥouTube δε δείχνουν τίποτα, πολύ περισσότερο ηχητικά! Εγώ δεν είχα καμιά τέτοια αίσθηση. Μόνο όταν είσαι στο πίσω μπαρ είναι κάπως "ενοχλητικά" τα ντραμς, γιατί ουσιαστικά είσαι ακριβώς πίσω από τον Αντύπα! Αλλά πέρα από αυτό, σε καμιά περίπτωση δε δίνει την αίσθηση προσπάθειας επίδειξης.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ με Μάρω. Αν και δεν μπόρεσα να έρθω τώρα, έχω βρεθεί πολλές φορές στο Γκαζάρτε και έχω αισθανθεί το ίδιο κυρίως με τα τύμπανα. Έχει το χαρακτηριστικό του μικρού χώρο, στον οποίο οι θεατές βρίσκονται υπερβολικά κοντά στην ορχήστρα με αποτέλεσμα κάποια όργανα να τα ακούνε φυσικά. Αν είσαι τρία μέτρα από την ορχήστρα και τραβάς βίντεο, αυτό που θα δεσπόζει ηχητικά θα είναι τα ντραμς και θα σε ενοχλούν, φυσικό είναι. Αν κάτσεις 10 μέτρα παραπίσω, υπερισχύει η ένταση της "ηχητικής κάλυψης" και δεν ακούς τα ντραμς από φυσικού τους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ που θέλω να ακούσω αυτό, να το γράψω σε πανό;;;;;;

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ που θέλω να ακούσω αυτό, να το γράψω σε πανό;;;;;;

προλαβαινω να το τυπωσω..!!!! λεγεεεεεεεεε.... :laugh: :laugh: :razz: :razz: :naughty: :naughty:

Εγώ που θέλω να ακούσω αυτό, να το γράψω σε πανό;;;;;;

προλαβαινω να το τυπωσω..!!!! λεγεεεεεεεεε.... :laugh: :laugh: :razz: :razz: :naughty: :naughty:

http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el&sa=N&tbo=d&biw=1366&bih=653&tbm=isch&tbnid=nPZKyekLpyWZEM:&imgrefurl=http://epea.com.gr/blog/koryfaie-ntalara---me-pano-kai-leoforeia-irthan-sti-naousa-gia-ti-synaylia-ntalara-tsaligopoulou.-to-paraskinio.htm&docid=BGBLKnthBrozkM&imgurl=http://epea.com.gr/photos/big/3066%252520(Small).jpg&w=900&h=600&ei=qSu3UIGwAseb0QXQ7oHoAw&zoom=1&iact=rc&dur=1&sig=113191940542068849525&page=1&tbnh=147&tbnw=202&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:4,s:0,i:94&tx=122&ty=71

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ε άντεεεεε... κάνε κάτι... τόσα χρόνια περιμένω μπας και το πει... αλλά δεεεεεε....

άσε που μπορεί να το ξέχασε κιόλας..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ που θέλω να ακούσω αυτό, να το γράψω σε πανό;;;;;;

Μαζί σου!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Είναι και μικρό τραγούδι... B)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανέβασα ό,τι καλύτερο είχα από φωτογραφίες από το 2ήμερο στο Gazarte. Έτσι, για να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά!! :rolleyes:

Για όσους δε γνωρίζουν, όταν ανοίξετε κάθε φωτογραφία ξεχωριστά, με δεξί κλίκ μπορείτε να επιλέξετε σε τι μέγεθος θέλετε να τη δείτε. Αφού επιλέξετε μέγεθος, στο επόμενο παράθυρο που σας ανοίγει μπορείτε να κάνετε Download τη φωτογραφία στο επιθυμητό μέγεθος.

15 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...