EKOSTEL

''ΤΕΤ Α ΤΕΤ'' Με τον Τ.Τρύφωνος-ΡΙΚ

44 posts in this topic

Θάνο δεν το θυμόμουν.

Από εκεί και πέρα, και μόνο που του έγινε η ερώτηση για την αδερφή του (όπου ο Νταλάρας απάντησε αρκετά ικανοποιητικά) και η τόση επιμονή για τον πατέρα του, αρκούσαν για να θεωρώ τις επιλογές του δημοσιογράφου χαμηλού επιπέδου. Δεν κάνεις τέτοιες ερωτήσεις από ΣΕΒΑΣΜΟ και μόνο. Ύστερα είναι και ο τρόπος που λες κάτι (πχ με την Άννα-Αννούλα-Βίσση και Νταλάρα).

Και, επίσης, χωρίς να έχω κάτι με τους βλάκες: όταν δεν πιάνεις τη μεταφορική έννοια της "ταράτσας" και του "πετάγματος", ε είσαι βλάκας και αρνούμαι να σου πω μπράβο! Ούτε να δεχτώ την καραμέλα του "αυτά θέλει ο κόσμος", αυτή την καραμέλα που εύκολα αναμασάνε κάποιοι γιατί είναι πολύ βολική.

Το μόνο θετικό της χθεσινής συνέντευξης είναι οι ωραίοι ελιγμοί του Νταλάρα. Από αυτή την άποψη έκρινα ως "ενδιαφέρουσα" την εκπομπή από κάποια στιγμή και μετά, αν και ο Νταλάρας είχε "φτωχά" υλικά για να "παίξει μπάλα".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά να εξηγηθώ!Δεν ενστερνίζομαι την άποψη ''αυτά θέλει ο κόσμος''. Περιέγραψα μια κατάσταση όμως που είναι καθεστώς. Εάν δεν ''ξεβρακωθείς'' δεν είσαι ''ανθρώπινος''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η εκπομπή δεν μου φάνηκε τόσο τραγική όσο την παρουσιάζετε.

Το ότι θέλησε ο δημοσιογράφος να παρουσιάσει έναν Νταλάρα λίγο πιο χαλαρό και ίσως πιο ανοιχτό στον κόσμο δεν είναι δα και τόσο κακό. Οταν βέβαια ξέρεις πως για κάποια θέματα και ο ίδιος ο καλεσμένος σου, δεν νιώθει άνετα να μιλάει για αυτά, καλό είναι ν'αποφεύγονται, αλλά όταν οι ερωτήσεις δεν γίνονται με δόλο ή ακόμα καλύτερα γίνονται με καλή πρόθεση τότε δεν τίθεται κάποιο θέμα συζήτησης.

Δύο σημεία μου άρεσαν πολύ (για διαφορετικό λόγο το καθένα). Το ένα ήταν που ο δημοσιογράφος δεν μπόρεσε όντως να πιάσει την μεταφορική έννοια της "ταράτσας" και του "πετάγματος", δεν μπόρεσε να καταλάβει το αυτονόητο. Πως ένας πατέρας όταν εγκαταλείπει τα παιδιά του σε μικρή ηλικία που τον έχουν τόσο ανάγκη, τα σπρώχνει να κολυμπήσουν θέλοντας και μη στα βαθιά νερά. Και ο Νταλάρας όσο έβλεπε πως δεν τον "έπιανε" τόσο το συνέχιζε ..... εκεί γέλασα πραγματικά !!!

Και το δεύτερο σημείο με συγκίνησε ιδιαίτερα όταν μίλησε για την Αννα Νταλάρα, το πόσο την καμαρώνει και ειδικά το σημείο του προβληματισμού του σε τι βαθμό πιθανόν και ο ίδιος να την έχει ταλαιπωρήσει ... !!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το θέμα με το όνομά του δεν θα λείξει ποτέ;;;; Πόσο πιο ξεκάθαρα να το θέσουμε πια; Ο ίδιος ο πατέρας του χρησιμοποιούσε το επίθετο Νταλάρας. Δηλαδή πλέον θα αναγκαστώ να στέλνω αυτές τις φωτογραφίες σε κάθε "δημοσιογράφο"!

loukas_dalaras_zps416ddcf5.jpg

loukas_dalaras2_zps97875c3b.jpg

Edited by Apostolis
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Αδερφή αδερφή, ή απο αυτές που λέμε γενικά;;;"

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

υγ. δήλωση στα 53 λεπτά περιπου

Πάλι καλά που δεν ρώτησε: "τα φτερά εκείνα τα κρατήσατε;

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ωραίες απαντήσεις του Νταλάρα σε ανόητες-κουτσομπολίστικες ερωτήσεις του δημοσιογράφου....

Ειδικά στο σημείο που από δω το πάει από εκεί το πάει να βγάλει λαβράκι για τη Βίσση είναι απαράδεκτος.

ΜΙΑ φορά μπορούν στην τηλεόραση να του κάνουν μια σοβαρή συνέντευξη;;

Ή που δεν θα του δίνουν χρόνο να απαντήσει και θα τον διακόπτουν ή που θα αναμασάνε ήδη διαδεδομένα κουτσομπολιά ζητώντας επιβεβαίωση. All time classic....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φέρτε ξανά την Ακρίτα σε μια εκπομπή σαν τα ''Φώτα πορείας''!!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μας είπε πως ο πιο καλός του φίλος και ο πιο κακός εχθρός του είναι ο εαυτός του... Όχι πως δεν τον πιστεύω, αλλά για να με πείσει περισσότερο θα ήθελα να τον ακούσω να το λέει ζωντανά επί σκηνής!!

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ουτε με εντυπωσιασε η συνεντευξη..ουτε με απογοτευσε.. Ηταν ολοφανερη η διαφορα...επιπεδου των δυο συνομιλητων..

Ειχε στο μυαλο του ο τασος τρυφωνος να τον...στριμωξει αλλα τελικα μονο στο μυαλο του εμεινε.. και γιατι αποδειχτηκε κατωτερος των περιστασεων αλλα και γιατι τον κατελαβε μια αμηχανια.. που μαλλον δεν την ειχε προβλεψει..

Μια παρατηρηση.. ο νταλαρας μου φανηκε λιγο δεικτικος..λιγο ειρωνικος πρς τον δημοσιογραφο. Αυτο πρωτη φορα το βλεπω και ομολογω δεν μου αρεσε. Οκ..τον τρυφωνος τον ηξερε..δεν ηταν γι'αυτον εκπληξη οι ερωτησεις και ο χαρακτηρας στον οποιο κινηθηκε η συνεντευξη.. Θα τον ηθελα με λιγη παραπανω κατανοηση. Και μια φορα θα ηθελα να δω μια συνεντευξη χωρις..ελιγμους. Αυτη θα με εντυπωσιαζε. (ετσι ηταν στην ακριτα και γι'αυτο ακομα το θυμομαστε)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα μόλις είδα ολόκληρη την εκπομπή....

Νομίζω πως όντως κάποιες προσωπικές ερωτήσεις τράβηξαν περισσότερο από όσο έπρεπε...Αλλά δεν μου φάνηκε πως έγινε από κακή πρόθεση του δημοσιογράφου ή από διάθεση να βγάλει "λαβράκι" και να το χρησιμοποιήσει στη συνέχεια...Νομίζω πως ο Τρύφωνος, επειδή όπως φάνηκε, γνώριζε τον Νταλάρα από πιο παλιά, θέλησε να βγάλει κι ένα άλλο πρόσωπο του τραγουδιστή, που να εστιάζει περισσότερο στον Γιώργο και όχι στον Νταλάρα.Νομίζω δηλαδή πως μετά από τα τελευταία γεγονότα με τα επεισόδια, τα σχόλια στα blogs κλπ, ο δημοσιογράφος θέλησε να δώσει στον Νταλάρα την ευκαιρία να βγάλει στον κόσμο κι ένα άλλο πρόσωπο, πιο χαλαρό και να κάνει μια κουβέντα που να ξεφεύγει από τα μουσικά ή τα πολιτικοκοινωνικά όρια. Ας μη βλέπουμε παντού φαντάσματα και πως όλοι θέλουν να σύρουν τον Νταλάρα σε μια συζήτηση που θα γυρίσει στο τέλος εις βάρος του... Απλά επέμενε περισσότερο από όσο χρειαζόταν, πάντα κατά τη γνώμη μου, στις προσωπικές ερωτήσεις. Κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, όπως επεσήμανε και ο Νταλάρας στο τέλος, να μιλήσουν ελάχιστα για τα μουσικά....Όσο για το περιστατικό με την ταράτσα κλπ, είναι προς τιμήν του που δεν το έκοψε μετά και το άφησε όπως ήταν...

Κατά τα άλλα δεν του καταλογίζω καθόλου κακή πρόθεση και σε καμιά περίπτωση δεν υιοθετώ τους χαρακτηρισμούς περί βλακείας κλπ, που διάβασα παραπάνω...Και δε νομίζω πως είναι απαραίτητο να γράφονται και δημόσια τέτοιοι χαρακτηρισμοί.

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο από όλα ήταν πως όλα τα video που παίξανε ήταν από το youtube, με αποτέλεσμα στη μεταγραφή τους για την τηλεόραση να έχουν απαίσιο ήχο....Άσε εκείνες τις στάμπες πάνω από τα σήματα των καναλιών....

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το προφίλ του σκηνοθέτη Michael Mavrikios και τρεις φωτογραφίες με τον Νταλάρα που θα τις βάλω χωριστά.

http://www.facebook....36640577&type=3

Άμα είναι ''βαρύς'' βγαίνει χάλια...

http://picturepush.com/public/12108168

Σκηνή 1η, πάμε!

http://picturepush.com/public/12108179

Και η τελευταία.

http://picturepush.com/public/12108197

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άμα είναι ''βαρύς'' βγαίνει χάλια...

http://picturepush.com/public/12108168

Αυτή η δήλωση πρέπει να μείνει....Τέτοιες δηλώσεις δεν γίνονται κάθε μέρα... B)

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άμα είναι ''βαρύς'' βγαίνει χάλια...

http://picturepush.com/public/12108168

Αυτή η δήλωση πρέπει να μείνει....Τέτοιες δηλώσεις δεν γίνονται κάθε μέρα... B)

:D :D Ε, αφού χάλια βγήκε!Όταν βαριέται έτσι βγαίνει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ με την τοποθέτηση του Θάνου.

Θα συμπλήρωνα πως η συνέντευξη ήταν μαγνητοσκοπημένη, και προφανώς αν ο Νταλάρας είχε πρόβλημα με κάποια ερώτηση - σημείο, θα μπορούσε να ζητήσει να αφαιρεθεί. Παρατήρησα (χωρίς να κοιτάζω προσεκτικά) τουλάχιστον 1 σημείο μονταρισμένο. Επίσης σε πολλές περιπτώσεις, πριν τις συνεντεύξεις συζητιέται και ορίζεται ένα πλάνο μεταξύ δημοσιογράφου και συνεντευξιαζόμενου, και ουσιαστικά οι ερωτήσεις μπορεί να είναι γνωστές από πριν. Επίσης ο Νταλάρας ξέρει που πάει και δίνει μια συνέντευξη και θέλει και το κάνει. ;):rolleyes:

Κι εγώ πάντως θα τον ήθελα περισσότερο χαλαρό σε κάποια σημεία, και ίσως λιγότερο δεικτικό όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Η μόνη ένσταση μου όσο αφορά την Α. Βίσση: νομίζω ότι ο τρόπος που αναφέρθηκε σε αυτήν ήταν προσβλητικός, μιας και αναφέρθηκε στον άνθρωπο και όχι στις καλλιτεχνικές της επιλογές, αναιρώντας όλα αυτά που έλεγε ο ίδιος λίγο νωρίτερα, περί διαχωρισμού ανθρώπου και δημόσιας εικόνας/τραγουδιών. Γενικότερα, παρακολουθώντας τις ελάχιστες τοποθετήσεις του περί Άννας Βίσση εδώ και πάρα πολλά χρόνια διακρίνω μια προσωπική εμπάθεια, που δεν έχει καμία σχέση με καλλιτεχνική κόντρα ή διαφορετικές οπτικές πάνω στο τραγούδι. Σε αντίθεση με την Βίσση, η οποία έχει μιλήσει σε αρκετές περιπτώσεις με θετικά λόγια για την τότε συνεργασία τους και την καριέρα της εκείνα τα χρόνια.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εάν είχε πρόβλημα ο Νταλάρας με ερώτηση;Θα έπρεπε να ''φύγει'' η μισή εκπομπή, Χρίστο. Επιπλέον, δεν νομίζω πω δίνονται οι ερωτήσεις πριν. Δεν λογοκρίνει τις ερωτήσεις.

Για τη Βίσση και λίγα είπε και καθόλου προσβλητικός δεν ήταν.Απλά απέφυγε να απαντήσει ευθέως. Μην ξεχνάς τι έχει πει η κυρία αυτή τελευταία. Τα θετικά που είπε η Βίσση σταματούν λίγο πριν από την Ιερά Οδό. Δεν υπήρχε περίπτωση να έπαιρνε λέξη από τον Νταλάρα σε σχέση με αυτό το θέμα στην κατεύθυνση που ήθελε ο δημοσιογράφος!

http://news-piper.blogspot.gr/2013/02/blog-post_258.html

Το Star και οι συν αυτώ τον χαβά τους...

http://www.gossip-tv...-ton-enohon-moy

Share this post


Link to post
Share on other sites

To RIK SAT το μεταδίδει τώρα ξανά για όσους το έχασαν.

Επιπλέον να μεταφέρω πως έκανε η εκπομπή υψηλή τηλεθέαση, σύμφωνα με τον Τρύφωνος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλά επέμενε περισσότερο από όσο χρειαζόταν, πάντα κατά τη γνώμη μου, στις προσωπικές ερωτήσεις. Κ

το θέμα δεν είναι μόνο οτι επέμενε στις προσωπικές ερωτήσεις, αλλά ο τρόπος που έθετε τις ερωτήσεις.

Θεωρώ οτι ο τρόπος του θύμίζει μεσημεριανή εκπομπή...

"Ο αδερφός σας ήταν από τους ανθρώπους που σας ήξεραν καλύτερα από όλους; Ρωτάω Γιατί υπάρχει και μια αδερφή που δεν υπάρχει ιδιαίτερη σχέση...."

" Πάντως στο όνομα μείνατε σταθερός, Άννα"..

ήμαρτον... :furious: :furious:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...