Apostolis

Χαλκίδα, Οδός Ονείρων 15 & 16/05/13

66 posts in this topic

Οι πληροφορίες μου λένε οτι έχει πει τα παρακάτω εως τώρα!

 

Σ'αυτή την πόλη......  :music:  :music:  :wow:  :wow:

Μόνο η αγάπη μένει!!!!

Τρελοί και άγγελοι (Ντύλαν Τόμας)

Οταν πεφτει το βραδυ

Φευγουν τα τραγουδια

Μη γυριζεις πια!!!! :music:   :music:   :wow:   :wow:

Seni Seviyorum!!!!

Μοιρολόι!

Άστρο της Αυγής

Ιπτάμενο χαλί

Οι σταθμάρχες!!!

Μη με ρωτας

Δεν φταίω!!!!

Δώσε μου το χέρι σου!!!

Μεσα απ´το παλιο μου σπιτι!!!  :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:  :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

Παίξε Χρήστο το μπουζούκι

Κάνε μου παρέα απόψε (Τι το θέλεις)!!!!  :wow:   :wow:   :wow:   :wow:

Σαλταδόρος

Άνοιξα το συρτάρι μου!!!!!  :wow:  :wow:  :wow:  :wow:  :wow:

Παραπονεμένα λόγια

Μην μου θυμώνεις μάτια μου

 

 

 

Γιατί δεν ήμουν εκεί;;;;;........... :(

Edited by Apostolis
11 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι ένα playlist με παααααααρα πολλά θαυμαστικά!!! Αυτός είναι ο Γ.Νταλάρας!! Ένας καλλιτεχνης για πολλλλλάαα θαυμαστικά!! 

Edited by Apostolis
8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κόσμε γυάλινε;;;;; !!!!  :)  :)  :)  :)  :) Και ήθελα τόσο πολύ να το ακούσω από τον Γ. Νταλάρα αυτό στον Ελληνικό Κόσμο!!!

 

Εξαιρετικά νέα! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, Αποστόλη (και οι συν αυτώ !!!)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερααααααααα........   :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα θα πω...

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.-

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κόσμο γυάλινο δεν είπε.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!Ο άνθρωπος είναι από άλλον πλανήτη!!!! Το είπα το ξαναείπα και θα το λέω γιατί εκείνος δίνει την αφορμή για τέτοιες διαπιστώσεις!!!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω ότι για την χθεσινή βραδιά όσα και να γράψει κανείς λίγα. Ένα πρωτόγνωρο ρεπερτόριο (Θανάση ένα από τα αρχικά κομμάτια-αγνωστο σε αρκετούς πιστεύω-ποιο ήταν;ήταν 3ο-4ο;) με εξαιρετικές επιλογές από κομμάτια που έχει να επι χρόνια ή από άλλα που δεν τα έχει πει ποτέ (όσο τουλάχιστον εγώ ξέρω). Φωνητικά ήταν αξεπέραστος με φοβερό πάθος. Η σκηνή σταυροπόδι με το μπουζούκι που να λέει "Μέσα από το παλιό μου σπίτι" και " ΄Ακου πως κλαίει ο μπαγλαμάς" ήταν από τις ωραιότερες νταλαρικές στιγμές που έχω ζήσει. Ήταν μια συναυλία που κάθε στιγμή ήταν και highlight. Μοναδικό μειονέκτημα ο κόσμος που παρότι ήταν διαχυτικός (δεν πίστευα ότι θα έφτανα να ακούσω σε συναυλία του Νταλάρα το "ρε Νταλάρα τι λες τώρα που θα παίζεις ως τις τέσσερις η ώρα, παραφρασμένο από το γνωστό συνθηματάκι στις συναυλίες των Μαλαμα-Παπακωνσταντίνου) σε ένα μεγάλο ποσοστό ήταν ενοχλητικός καθώς μίλαγαν διαρκώς, τσούγκριζαν ποτήρια και έκαναν κάμποση φασαρία με αποτέλεσμα αρκετές φορές να ακούγεται "σσσ". Η ορχήστρα θα μπορούσε να είναι λίγο πιο καλοκουρδισμένη αλλά ήταν πραγματικά η τελευταία λεπτομέρεια σε αυτή την αδιανόητη βραδιά. Αναμένουμε και τη σημερινή.
 

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το πιο σημαντικό στοιχείο της βραδιάς ήταν, κατά τη γνώμη μου, πως ακούστηκαν πάρα πολλά σπουδαία τραγούδια, που έχουν χρόνια να ακουστούν ζωντανά ή που δεν έχουν ακουστεί ποτέ, όπως...

 

 

O Γιώργος Νταλάρας στη Χαλκίδα (ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ!)
 
Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου
16/05/2013

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=6631&Itemid=125

10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όχι θα λείπατε!!!  :razz:  Σας ευχαριστούμε όλους για νέα, video και εντυπώσεις!!!

Να περάσετε ακόμη πιο ωραία απόψε!!! Και χειροκροτήστε και για μας!!!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απ' όσο θυμάμαι πρέπει να είναι το καλύτερο live που τον έχω ακούσει ever!!!


Υ.Γ.: Το σύνθημα, αν δεν κάνω λάθος, είναι η πρώτη φορά που ακούγεται σε live του Νταλάρα;

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alona, some of our photos are the same from different angle! :D :D :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

then in this case, you put me in good company of excellent photographers :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως έγραψε η Νεφέλη, το στιγμιότυπο με την εισαγωγή στο μπουζούκι και τα τραγούδια "Μέσα απ' το παλιό μου σπίτι" και ο "Μπαγλαμάς" ήταν και για μένα από τα ωραιότερα κομμάτια της χθεσινής βραδιάς.

 

Alona, πολύ δίκαια συμπεριέλαβες τον Μιχάλη στις φωτογραφίες με τους συντελεστές της βραδιάς. Ασφαλώς και του το οφείλουμε. Ευχαριστούμε πολύ Μιχάλη !

 

Για τον ίδιο τον Νταλάρα τι να πεις πια. Τα χιλιόμετρα που διανύσαμε εμείς από τόσα διαφορετικά μέρη για να τον (ξανα)δούμε δεν είναι τίποτα μπροστά στα χιλιόμετρα που έχει διανύσει ο ίδιος τόσα χρόνια στη μουσική, σε ερμηνευτικό και σε σολιστικό επίπεδο.

12 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λίγο που άκουσα στο video πως γίνεται όταν φωνάζουν και κάνουν φασαρία την ώρα των τραγουδιών να ακούς μόνο γυναικείες φωνές δε μπορώ να το καταλάβω...Πρέπει να απαιτήσουμε μία βραδιά χωρίς γυναίκες μπας και ακόυσουμε κανένα τραγούδι με την ησυχία μας :naughty:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματικά! Απίστευτη φασαρία...... Τραγικό...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λίγο που άκουσα στο video πως γίνεται όταν φωνάζουν και κάνουν φασαρία την ώρα των τραγουδιών να ακούς μόνο γυναικείες φωνές δε μπορώ να το καταλάβω...Πρέπει να απαιτήσουμε μία βραδιά χωρίς γυναίκες μπας και ακόυσουμε κανένα τραγούδι με την ησυχία μας :naughty:

 

Οι γυναικείες φωνές είναι πιό λεπτές, γι᾽ αυτό ακούονται περισσότερο!

 

Alona, thank you for your amazing photos!!!  :)  :)  :)

Ιδιαίτερα εκείνη με το χαρτάκι-σημείωμα είναι απίστευτη … και βέβαια αυτή με τον Μιχάλη!! Άξιος!!!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλά καράβια φεύγουνε!  :whistling2:  :whistling2:  :music:  :music:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

M'έψαχνε η μάνα μου, η γυναίκα μου, το παιδί μου και η ΔΕΗ και μετά το χθεσινό δεν με νοιάζει τίποτα!!Είμαι ευτυχισμένος και έχω Χριστούγεννα!! Καλημέρα σε όλους.

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα Θεσσαλονίκη.. είμαι στο πόδι από χθες το πρωί στις 7.00, δεν έχω κοιμηθεί καθόλου και έχω ακόμη 7 ώρες στο γραφείο. Ειλικρινά όμως ΑΞΙΖΕ!!!!!   

 

Οι επιλογές των τραγουδιών, ο ζεστός και όμορφος χώρος, η καλή παρέα, η εκπληκτική αυτή φωνή που κάθε φορά τον ακούς και λες "μα είναι δυνατόν;; ".  

 

Ευχαριστώ Μιχάλη και Σωτήρη για αυτό το "διαφορετικό" βράδυ... πραγματικά θα μας μείνει!!   :)  :)

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

το χαρτάκι!!!!  :whistling2: 

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...