346 posts in this topic

Λοιπόν, εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι!! :)

Μετά από λαϊκή απαίτηση, ανεβάζω το "Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου" από την βραδιά στις 14/12/2012.

Απλά να προειδοποιήσω οτι στο video αυτός που ακούγεται να φαλτσάρει είμαι εγώ! Δεν θα το ανέβαζα ακριβώς για αυτό το λόγο, αλλά εφόσον μου το ζήτησαν αρκετοί και επειδή είναι φοβερή στιγμή, δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά. :music::walkman::whistling2: :whistling2: :whistling2::music_singguitar: :music_singguitar: :music_singguitar: :music_singguitar:

Είναι τρέλα!!!!! :music: :music: :music: :music: :music: :music:

Στο 2.52 έκλαψα και εγώ μαζί σου!! :razz:

The man is a vocal and physical acrobat :laugh:

dal1_zpsd1784239.jpg

10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τέλειο. Ευχαριστούμε πολύ Αποστόλη.

Υ.Γ. Όποιος δεν έχει κάτσει δίπλα μου σε συναυλία δεν ξέρει τι σημαίνει φάλτσα.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το εξαιρετικό "Δε φταίω" από την βραδιά στις 14/12/2012!

δε φταίω που `μεινες σπουργίτι

δε φταις που ήμουνα αϊτός...

Edited by Apostolis
14 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

What a song, what a sound quality, what a delight!! thank you so much Apostoli!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από την τελευταία μαγική βραδιά στο GazARTE (15/12/2012) τα 2 εξαιρετικά τραγούδια του Βασίλη Φλώρου!

Γ.Νταλάρας & Α.Μπάμπαλη - Άστρο της αυγής (live)

Γ.Νταλάρας & Α.Μπάμπαλη - Φεγγαραχτίδα (live)

Edited by Apostolis
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει σημασία να γράψω εντυπώσεις μετά από τόσο καιρό, όταν μάλιστα έχει αποτυπωθεί υπέροχα όλο αυτο που ζήσαμε στα video, τις φωτογραφίες και τις εντυπώσεις που προηγήθηκαν.

Το κάνω περισσότερο για να καταγραφεί σαν ενα είδος "ήμουν κι εγώ εκεί" :razz:

Νιώθω πολύ τυχερός που μπόρεσα να βρεθώ σε τρεις βραδιές (μεταξύ των οποίων και στην τελευταία) και να ζήσω όλες αυτες τις μαγικές στιγμές.

Εχοντας από την αρχή θετική άποψη για το πρόγραμμα, τις επιλογές των τραγουδιών και τη live απόδοση του νέου δίσκου (όπως την πρωτοακούσαμε στο ΚΘΒΕ) το Gazarte μας έδωσε το κάτι παραπάνω κυρίως λόγω της αμεσότητας μεταξύ κοινού και καλλιτέχνη αλλά και εξαιτίας της απόδοσης, της διάθεσης του κεφιού και της αρτιότητας του Νταλάρα στο σύνολο των εμφανίσεων.

Δεν ξέρω αν στις πίσω θέσεις εφτανε αυτη η μυσταγωγία, αλλά αυτή η αίσθηση της κοινής παρέας στο μπροστινό μέρος και στους όρθιους του μπαρ δεξιά και αριστερά της σκηνής συνέβαλλε τα μέγιστα στη δημιουργία αυτού του υπέροχου κλίματος και του αισθήματος της πληρότητας που βιώσαμε!

Πάντα τέτοια!

Ιδιαίτερες ευχαριστίες σε όλα τα παιδιά για τα υπέροχα video και τις φωτογραφίες!

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν 2 εβδομάδες ανέβηκε στο youtube. Eίναι από την 1η βραδιά, με τη γνωστή κίνηση στο πέτο του σακακιού στο στιχάκι "να σου 'ρθουν όλα δεξιά...".

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο τέτοια μέρα ήμαστε Gazarte και ακούγαμε Πρώτη του Δεκέμβρη "γιατί έχω ένα τραγούδι για κάθε περίσταση"!!! Καλό μήνα και στο επανειδείν!

10 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλό μήνα και καλό χειμώνα! 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ Gazarte....  :love4:  :love4:  :love4:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παντα προσωπικα μιλωντας, μετα απο ενα χρονο, συνειδητοποιω οτι ηταν το πιο ολοκληρωμενο απο ολες τις αποψεις, το πιο διασκεδαστικο, το πιο συγκινητικο το πιο ζεστο προγραμμα που εχω ποτε δει. Και ο χωρος τελειος!! :applause:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το έχω χαρακτηρίσει σαν το "Θεμέλιο" και τη "Διαγώνιο" της δικής μας γενιάς, ήταν ανεπανάληπτο!! Η Χαλκίδα ήταν κάτι άλλο, κάτι που έγινε για μια βραδιά και δεν επαναλαμβάνεται ούτε μπαίνει στα καλούπια μιας δομημένης παράστασης, ήταν  ένα δώρο δικό του σε όλους εμάς...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το όνειρό μου γι' αυτό το χειμώνα θα ήταν το πρόγραμμα της Χαλκίδας στο Gazarte!!  :rolleyes:  :rolleyes:

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το έχω χαρακτηρίσει σαν το "Θεμέλιο" και τη "Διαγώνιο" της δικής μας γενιάς, ήταν ανεπανάληπτο!! Η Χαλκίδα ήταν κάτι άλλο, κάτι που έγινε για μια βραδιά και δεν επαναλαμβάνεται ούτε μπαίνει στα καλούπια μιας δομημένης παράστασης, ήταν  ένα δώρο δικό του σε όλους εμάς...

 

2 βραδιές ήταν η Χαλκίδα, όχι μια. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωστή η διόρθωση, ήταν 2 οι βραδιές της Χαλκίδας, με ομοιότητες μεταξύ τους και κύριο χαρακτηριστικό το απρόβλεπτο ρεπερτόριο, που δεν πιστεύω να το δοκίμαζε στα πλαίσια προγραμματισμένων παραστάσεων για ολόκληρη σεζόν. Θα το γράψω το βράδυ είκοσι φορές για τιμωρία επειδή το ξέχασα!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα διαβαζω κ εχω μεινει παγωτο!!!!  :wow:  :wow:  :wow:

 

ε λοιπον, (κανονικα δ πρεπει) αλλα θα το σιγογραψω...

 

..στη Χαλκιδα η 'επαναληψη' θα ναι ακομη πιο ξεχωριστη φετος!!  :music_singguitar:  :music_singguitar:  :music_singguitar:  ;)  ;)

 

υ.γ. καποια εγραψε ''Αχ Gazarte..'', το αυτο!!! :satisfied:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα διαβαζω κ εχω μεινει παγωτο!!!!  :wow:  :wow:  :wow:

 

ε λοιπον, (κανονικα δ πρεπει) αλλα θα το σιγογραψω...

 

..στη Χαλκιδα η 'επαναληψη' θα ναι ακομη πιο ξεχωριστη φετος!!  :music_singguitar:  :music_singguitar:  :music_singguitar:  ;)  ;)

 

υ.γ. καποια εγραψε ''Αχ Gazarte..'', το αυτο!!! :satisfied:

 

να κλείσω τώρα  :music_singguitar:  :music_singguitar:  :thumbsup::clap:  :smiley012:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...